Jump to content
IGNORED

Now craving!


nisam ja

Recommended Posts

prava kinderlada, ferereova, se krije u jajetu koje se zove dzoj. jaje je podeljeno napola po duzini. u jednoj duznoj polovini je igracka a u drugoj duznoj polovini ima par zalogaja kinderlade i dva mala raoundnoara bez cokoladnog jezgra. u srbiji jaja radosti ima kod madjara na pijaci, 70 dinara. ovo probudi i te davno upokojene receptore nas jos starijih.a kad smo kod linolade, na nekom sajtu sam nasla, i nisam do kraja proverila informaciju da linloada u hrvatskoj ima 12 posto lesnika, a ova koju prodaju na istocnom trzistu 3. kod nas je zaista 3, pogledala sam, al jos nisam stigla do hrvatskog izdanja da vidim kako stoje stvari. sto mi i nije toliko bitno, jer ja jedem nutelu.

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • darling

    104

  • nisam ja

    76

  • renne

    64

  • assück

    52

zar ne bude tih kukavicijih kinderjaja i u prodavnicama?ja sam jedno takvo kupila u potrazi za pravim kinderjajetom, i jest ukusno, ali je koncept bezveze.linolada mi je preslatka

Link to comment
ja htedoh pre kretanja na posao da napisem, pa odlucila da ipak krenem na posao, da se ne razocaras jer ce ti ukus biti drugaciji posle 15+ godina odumiranja receptora na jeziku. nista nema ukus kao pre nama matorima.
hoces da kazes da nikad vise nece biti isto i da je moja potraga za svetim barsunastim ukusom uzaludna :cry:no, od kada je linolada zvanicni naslednik kinderlade? promaklo mi je i kao info, a o nalazenju slicnosti sa kinderom da ne govorim. pa ja vise ljubim cipiripi od nje :P uostalom, nutela stvarno rulz. ne znam sta su stavili, ali receptura stvarno sije sve druge kremove koje sam probala od konfekcijskih do nekih zanatlijskih nabudzenih u malim serijama
Link to comment
zar ne bude tih kukavicijih kinderjaja i u prodavnicama?ja sam jedno takvo kupila u potrazi za pravim kinderjajetom, i jest ukusno, ali je koncept bezveze.linolada mi je preslatka
neam pojma. ja sve stranjsko kupujem kad mogu na pijaci. nisam diskutovala jaje, samo skrenula paznju na par zalogajcica kinderlade u polutki. i kad probas to onda shvatis da linolada nije kinderlada, iako si pre toga gorljivo zastupao(la) (ja!) tu tezu. :lol: Edited by darling
Link to comment
neam pojma. ja sve stranjsko kupujem kad mogu na pijaci.
tako i treba!! em se ne placa porez i carina nasoj sugavoj drzavi, em se ne stavljaju pare u dzep miskovicu koji sve uvozi i prodaje!! i ja sve kupujem na pijaci i teram i ostale da to rade.
Link to comment
hoces da kazes da nikad vise nece biti isto i da je moja potraga za svetim barsunastim ukusom uzaludna :cry:
ne znam, al to je mantra koju samoj sebi ponavljam kad god baba krene da drobi o tome kako su se jabuke promenile i nisu vise ni slatke ni lepe ni socne kao nekad. to ne iskljucuje mogucnost da se linokinderladalada zbilja promenila, niti da neko nije napravio nesto malo sladje i malo jace kasnije sto nam budi ista cula kao pre. sto me sve podseca na filozofsku debatu o tome da li je lepse obrezanima ili neobrezanima, sto me, pak, podseca na to da moram da napisem tekst za poster za konferenciju inace mi ode glava. dovidjenja, prijatno -_-
Link to comment
kod nas je zaista 3
ja manje, više redovno dobijam iz Hrvatske, i kod njih je 3%.što se tiče linolade, naslednika i to sam pisao nekoliko puta, pa da punovim za dnevnik, podravka je nekada davno proizvodila, distribuirala Kinder proizvode za yu tržište. E onda je prestala proizvodnja (nisam nikada saznao razlog) KinderLade kao takve, da bi Podravka odmah posle rata nastavila sa starom recepturom, ali su naravno morali da promene ime.Što se tiče ukusa ni meni nije ništa ukusno kao nekada, ali to je normalno.Što reče u nekom filmu, "to je bilo u vreme kad je piletina imala ukus piletine"
Link to comment
sto mi i nije toliko bitno, jer ja jedem nutelu.
izgleda će i nju uskoro prestati da proizvode zato što će morati imati veliki natpis da je štetna po zdravlje, nešto kao kod cigareta
Link to comment
ja manje, više redovno dobijam iz Hrvatske, i kod njih je 3%.što se tiče linolade, naslednika i to sam pisao nekoliko puta, pa da punovim za dnevnik, podravka je nekada davno proizvodila, distribuirala Kinder proizvode za yu tržište. E onda je prestala proizvodnja (nisam nikada saznao razlog) KinderLade kao takve, da bi Podravka odmah posle rata nastavila sa starom recepturom, ali su naravno morali da promene ime.Što se tiče ukusa ni meni nije ništa ukusno kao nekada, ali to je normalno.Što reče u nekom filmu, "to je bilo u vreme kad je piletina imala ukus piletine"
oki, super, dezinformacija za te postotke, ionako nisam verovala, al nije zgoreg da se proveri. no, u ovom je vidis problem: ne moze neko da pravi neki proizvod, pa kad raskine licencu, da nastavi da proizvodi to isto. moze da nastavi da proizvodi tek nesto slicno. eto, imas primer podravka i doktor etker. oni su proizvodili doktor etker, raskinuli ugovor, i sad proizvode dolcelu koja, gle cuda, lici na etker i dizajnom i programom. i sad, nekom je to to, a nekome nije. objektivno nije, niti sme da bude. cini mi se da bi tuzbe pljustale na sve strane, a podravka nije divlja kompanija. (skoro da me demantuju ove korupcionaske afere :lol: ) sutra cu da prekucam sastav kreme iz kinderdzoja, a ti nakucaj linoladinu, pa cemo da uporedimo.
izgleda će i nju uskoro prestati da proizvode zato što će morati imati veliki natpis da je štetna po zdravlje, nešto kao kod cigareta
nece prestati da je proizvode, ne brinem. ako i treba da stavis informacije o sadrzaju, kako ce to spreciti ljude da jedu nutelu i sve ostalo?! ko sto ljudi ne ostavljaju cigare zbog upozoravajucih natpisa. uostalom, sve informacije vec stoje na poledjini svakog proizvoda, ne verujem da ce promena pozicije ili povecanje fonta promeniti mnogo. plus nutela je zdrava! ili, ako nista drugo, najzdravija od tih kremica: jedina ne sadrzi hidrogenizovanu biljnu mast, vec joj je osnova ulje.
Link to comment

e, to bi bio signal da civilizacija propadaa ja mislila da smo ishranu po uzoru na divokoze ostavili da trune u '90ima, zajedno za ostalim modernim verzijama sibanja po ledjimanc: tart sa limunom i limunovom korom. odoh da ga kupim.

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...