Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Najbolja utakmica u istoriji fudbala

Featured Replies

  • Author
2 hours ago, Svarog said:

Mislim da možemo da ovde citiramo jedan od legendarnijih upisa bivšeg, isto tako legendarnog, člana ovog foruma (@Redoran):

(izgleda da je originalni post nestao sa http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=11841)

pomenuti mile kos je bio jedan od najvećih sportskih novinarskih imena u politici, pratio je fudbal. bio je i urednik fudbalske rubrike u tempu(kada je kao prvi urednik bio rajko mitić)*

hronologija u zagradi je upitna

možda @Dimitrije zna?

  • Replies 83
  • Views 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Svakako bi ovu tekmu trebalo uzeti u obzir

  • kud u maglu Simoviću
    kud u maglu Simoviću

    nije finalna utakmica već 1/2 finale brazil nemačka na sp u brazilu. gledao kod kuma, njega deca iznervirala nisu mogli da se dogovore ko će da šeta psa i izađe on na 15ak min. vrati se iz šetnje a

  • radisa
    radisa

    Tako je bilo, nije urbana legnda... Znali smo svi rezultat, a Živa se pravio kao da ne zna i ponovio par puta kako je 2:0 najopasniji rezultat... Na istom SP je Pižon rekao da "Irci dobro skaču glava

Bila je i urbana legenda da je Zivadinovic bas tad na tom SP bio strucni konsultant i reko da je 2-0 nas najopasniji

Navodno je to bila tekma Koreja - Spanija cije su kretanje rezultata oni vec znali, a RTS pustio snimak preko kog su oni komentarisali

10 minutes ago, Ratamahatta said:

Bila je i urbana legenda da je Zivadinovic bas tad na tom SP bio strucni konsultant i reko da je 2-0 nas najopasniji

Navodno je to bila tekma Koreja - Spanija cije su kretanje rezultata oni vec znali, a RTS pustio snimak preko kog su oni komentarisali

Tako je bilo, nije urbana legnda... Znali smo svi rezultat, a Živa se pravio kao da ne zna i ponovio par puta kako je 2:0 najopasniji rezultat...

Na istom SP je Pižon rekao da "Irci dobro skaču glavama"...

YT vapi za ovim, ako se iko ikada dokopa te arhive bilo bi divno da se napravi neoaleksandrijska biblioteka/kompilacija, po ugledu na vreme nekih istina KCN sport 2013-17

Španija-Koreja su valjda igrali odmah prvi dan posl0e otvaranja ili drugi možda, rts nije prenosio te noćne utakmice nego bio ujutru snimak sa Živom i valjda Zvonko Mihajlovski. Bio prenos na eurosportu koji sam zaboravio kako se tada mogao gledati ali se gledao. Posle je valjda i rts prenosio i te kasne utakmice

On 27. 5. 2026. at 0:02, goofs said:

1998, ja 10ak godina, išao na trening u obližnju školu, ćale seo u kafić prekoputa, gleda utakmicu. Završavam trening, nalazim ga tamo, pitam ga koji rezultat, on kaže šta misliš…

Ja lupim 2:0 za nas, a on kaže

“7:1 za Jugoslaviju”

vilica do poda

Dajte sliku Santraca iz prostorija FSJ kad smo izvukli Madjarsku na zrijebu

To prvenstvo u Japanu i Koreji je bilo nainezgodnije za gledanje zbog termina utakmica.

  • 4 weeks later...

Ponavljanje utakmice sovjetskog kupa u fudbalu 1939. godine.

Lavrentij Berija je iskoristio svoju političku moć da poništi utakmicu polufinala sovjetskog kupa Spartak (Moskva), (Spartak kao narodni tim) -Dinamo (Tbilisi) (Dinamo uvek policijski klub), koju je dobio Spartak 1-0 ( po jednom drugom izvoru bilo je 2-1) i otišao u finale gde su Moskovljani pobedili Stalinets (kako se zvao Zenit 1939.). Tako je Spartak osvojio trofej sovjetskog kupa. 

Apsurd je što se posle žalbe Dinama iz Tbilisija, zbog neke sudijske odluke iz prve utakmice, meč polufinala ponovo odigrao gotovo tri nedelje posle završetka finalne utakmice turnira kupa.

Međutim, Spartak je pobedio sa 3-2 i tu ponovljenu utakmicu.
U delu Roberta Edelmana o Spartaku iz Moskve (Narodnom timu u Radničkoj državi) piše da je ta ponovljena utakmica bila jedna od najspektakularnijih u SSSR.

Berija se osvetio braći Starostin (osnivačima Spartaka) nekoliko godina kasnije hapšenjem i suđenjem, koje je finiširano presudom i kaznom od 10 godina boravka u Gulagu (zbog uvođenja kapitalističkih tendencija u sovjetski sport). Sva četiri brata su preživela boravak u Gulagu i doživela pristojnu starost (najstariji brat Nikolaj i 94 godine).
Nikolaj Starostin se, posle smrti Staljina i Berije, vratio na čelo Spartaka. ( fudbal ga je poslao u Gulag, ali mu je tamo i spasao život kako kaže N.S.- jer su lokalni upravnici logora voleli da imaju jake fudbalske timove zbog ličnog prestiža, pa i klađenja na velike sume novca, a Starostini su bili odlični i u igračkoj, a i trenerskoj raboti.).

Edited by alkibijad

Finale u Kataru

Brazil Holandija SF 1998

Liverpul Milan 2005

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.