May 27May 27 Author 2 hours ago, Svarog said:Mislim da možemo da ovde citiramo jedan od legendarnijih upisa bivšeg, isto tako legendarnog, člana ovog foruma (@Redoran):(izgleda da je originalni post nestao sa http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=11841)pomenuti mile kos je bio jedan od najvećih sportskih novinarskih imena u politici, pratio je fudbal. bio je i urednik fudbalske rubrike u tempu(kada je kao prvi urednik bio rajko mitić)*hronologija u zagradi je upitnamožda @Dimitrije zna?
May 28May 28 Bila je i urbana legenda da je Zivadinovic bas tad na tom SP bio strucni konsultant i reko da je 2-0 nas najopasniji Navodno je to bila tekma Koreja - Spanija cije su kretanje rezultata oni vec znali, a RTS pustio snimak preko kog su oni komentarisali
May 28May 28 10 minutes ago, Ratamahatta said:Bila je i urbana legenda da je Zivadinovic bas tad na tom SP bio strucni konsultant i reko da je 2-0 nas najopasnijiNavodno je to bila tekma Koreja - Spanija cije su kretanje rezultata oni vec znali, a RTS pustio snimak preko kog su oni komentarisaliTako je bilo, nije urbana legnda... Znali smo svi rezultat, a Živa se pravio kao da ne zna i ponovio par puta kako je 2:0 najopasniji rezultat...Na istom SP je Pižon rekao da "Irci dobro skaču glavama"...
May 28May 28 YT vapi za ovim, ako se iko ikada dokopa te arhive bilo bi divno da se napravi neoaleksandrijska biblioteka/kompilacija, po ugledu na vreme nekih istina KCN sport 2013-17
May 28May 28 Španija-Koreja su valjda igrali odmah prvi dan posl0e otvaranja ili drugi možda, rts nije prenosio te noćne utakmice nego bio ujutru snimak sa Živom i valjda Zvonko Mihajlovski. Bio prenos na eurosportu koji sam zaboravio kako se tada mogao gledati ali se gledao. Posle je valjda i rts prenosio i te kasne utakmice
May 28May 28 On 27. 5. 2026. at 0:02, goofs said:1998, ja 10ak godina, išao na trening u obližnju školu, ćale seo u kafić prekoputa, gleda utakmicu. Završavam trening, nalazim ga tamo, pitam ga koji rezultat, on kaže šta misliš…Ja lupim 2:0 za nas, a on kaže“7:1 za Jugoslaviju”vilica do podaDajte sliku Santraca iz prostorija FSJ kad smo izvukli Madjarsku na zrijebu
Tuesday at 18:234 days Ponavljanje utakmice sovjetskog kupa u fudbalu 1939. godine.Lavrentij Berija je iskoristio svoju političku moć da poništi utakmicu polufinala sovjetskog kupa Spartak (Moskva), (Spartak kao narodni tim) -Dinamo (Tbilisi) (Dinamo uvek policijski klub), koju je dobio Spartak 1-0 ( po jednom drugom izvoru bilo je 2-1) i otišao u finale gde su Moskovljani pobedili Stalinets (kako se zvao Zenit 1939.). Tako je Spartak osvojio trofej sovjetskog kupa. Apsurd je što se posle žalbe Dinama iz Tbilisija, zbog neke sudijske odluke iz prve utakmice, meč polufinala ponovo odigrao gotovo tri nedelje posle završetka finalne utakmice turnira kupa.Međutim, Spartak je pobedio sa 3-2 i tu ponovljenu utakmicu.U delu Roberta Edelmana o Spartaku iz Moskve (Narodnom timu u Radničkoj državi) piše da je ta ponovljena utakmica bila jedna od najspektakularnijih u SSSR.Berija se osvetio braći Starostin (osnivačima Spartaka) nekoliko godina kasnije hapšenjem i suđenjem, koje je finiširano presudom i kaznom od 10 godina boravka u Gulagu (zbog uvođenja kapitalističkih tendencija u sovjetski sport). Sva četiri brata su preživela boravak u Gulagu i doživela pristojnu starost (najstariji brat Nikolaj i 94 godine).Nikolaj Starostin se, posle smrti Staljina i Berije, vratio na čelo Spartaka. ( fudbal ga je poslao u Gulag, ali mu je tamo i spasao život kako kaže N.S.- jer su lokalni upravnici logora voleli da imaju jake fudbalske timove zbog ličnog prestiža, pa i klađenja na velike sume novca, a Starostini su bili odlični i u igračkoj, a i trenerskoj raboti.). Edited Tuesday at 18:304 days by alkibijad
Create an account or sign in to comment