February 20, 20197 yr 2015. sam bio u madridu. proveri kad je besplatan ulaz u reina sofia, ja sam bio besplatno. ne secam se koji dan je bio u pitanju. prado isto ima besplatne termine, poopodne, ali je tada ogromna guzva. to sam preskocio. thyssen isto vredan za obici. sva tri su blizu, tj moze se pesaka od jednog do drugog za relativno kratko vreme.
February 20, 20197 yr Znam to.. nego ne bih u jednom danu 3 bitna utiska, pre bih da podelim na 2 dana. Prado ceo dan ova druga dva pre i popodne. Koliko je vremenski dovoljno da se obidju ta 3 muzeja?
February 20, 20197 yr u pradu nisam bio...ostala dva u dva dana sam posetio. veliki su muzeji. u sustini, moze prepodne jedan, pa pauza, pa popodne drugi. a sto se tice vremena obilaska, to je bas relativna stvar
February 20, 20197 yr Prado je free valjda od 18-19h, tako bilo kada sam ja bio. U druga dva nisam bio ali smo zato u prado išli 3 puta. Možeš da budeš pet sati ili toliko da provedeš u 2, 3 prostorije, sve zavisi u kom si fazonu. Mislim da je ceo dan puno jer ćeš se umoriti od samog stajanja i šetanja i nećeš moći da uživaš kao čovek. Bolje kraće posete ili odmor između npr prepodnevne i popodnevne ture. Edited February 20, 20197 yr by Mil@n
February 20, 20197 yr Ja sam bila u aprilu i dva puta isla u Prado u tom besplatnom terminu od 18h ili kada je vec bio. Red nije bio toliko preteran, isplatilo se sacekati tih 5 do 10 minuta, a kako @Milosh76 ide krajem marta, sumnjam da ce guzva biti veca? Ako se lepo organizujes, nema potrebe da kupujes te karte, vec mozes da ubodes besplatne termine svih tih muzeja. Ja sam bila tada 8 dana u Madridu i sve sam uspela da vidim sta sam htela, osim jednog manjeg muzeja umetnika kog sam tek tam otkrila (Sorola). U Reina Sofiju sam cini mi se otisla u subotu; nisam obisla celu, nije me sve zanimalo. Tisen je bio ponedeljkom ili utorkom dz. Ima jos mnogo zanimljivih mesta za ljubitelje umetnosti a koja su ili uvek dz ili odredjenim danima, probacu da iskopam negde moje beleske, ako hoces. Takodje, posto ste vec toliko "dugo" tu, jedan dan mozete otici do Toleda. Ni ja ne bih preporucila da se zabodes CEO dan u muzeju, a mislim da ces i sam odustati od ideje kada dodjes u Madrid, grad te prosto mami da svrljas. Edited February 20, 20197 yr by I*m with the pilots
February 21, 20197 yr Beleske su uvek korisne, Toledo se podrazumeva Nisam mislio bukvalno ceo dan, nego da ne mesam utiske sa drugim stvarima.
July 8, 20223 yr Imaš temu "Madrid i Lisabon" (na trećoj strani u potforumu), a ja ću sad rado da evociram uspomene iz Madrida pošto mi se užasno jako svideo. Tražite baš hotel kao vid smeštaja? Ja sam bila u stanu preko AirBnb-a u relativno živom kraju iznad Atocha stanice (dokle vozi i bus sa aerodroma pa nam je to bilo zgodno).
July 8, 20223 yr 2 minutes ago, I*m with the pilots said: Imaš temu "Madrid i Lisabon" (na trećoj strani u potforumu), a ja ću sad rado da evociram uspomene iz Madrida pošto mi se užasno jako svideo. Tražite baš hotel kao vid smeštaja? Ja sam bila u stanu preko AirBnb-a u relativno živom kraju iznad Atocha stanice (dokle vozi i bus sa aerodroma pa nam je to bilo zgodno). ne mora biti hotel. mi svejedno ujutro nesto glocnemo, i napred u avanturu
February 22Feb 22 Sladoled je isplaniran za ovu godinu, a vi kako oćeteDizajn enterijeraLampa u obliku sunca kao centralni element u plavo obojen...Čitavim enterijerom dominiraju svetle nijanse plave, dodajući razigrani dodir unutrašnjosti i poboljšavajući iskustvo posetilaca. U istorijskom centru Madrida, potpuno plava prodavnica sladoleda Bra Edited February 22Feb 22 by Ras
February 22Feb 22 Ja Madrid ne pamtim po sladoledu, već najviše po ovom koncertu. Što znači da je od tada prošlo preko 14 godina. Ova vest me je upravo mnogo iznenadila.A inače je zanimljiva sladoledžijnica, ali nekako mi ne ide uz Madrid. Bar ne onaj moj od pre skoro 15 godina.
February 22Feb 22 18 minutes ago, Pixie said:Ja Madrid ne pamtim po sladoledu, već najviše po ovom koncertu. Što znači da je od tada prošlo preko 14 godina. Ova vest me je upravo mnogo iznenadila.A inače je zanimljiva sladoledžijnica, ali nekako mi ne ide uz Madrid. Bar ne onaj moj od pre skoro 15 godina. Taman da se ponovi Mozda ova plava boja ne toliko, mada meni Madrid stvara utisak kao da je more negde iza coska. Ima puno suncanih dana godisnje i konzumiraju puno morske hrane. I naravno Puerta del Sol. Sve u znaku sunca
February 22Feb 22 1 hour ago, Pixie said:Ja Madrid ne pamtim po sladoledu, već najviše po ovom koncertu. Što znači da je od tada prošlo preko 14 godina. Ova vest me je upravo mnogo iznenadila.A inače je zanimljiva sladoledžijnica, ali nekako mi ne ide uz Madrid. Bar ne onaj moj od pre skoro 15 godina. Ah, pa to je vrh događaj, naravno da se ne poredi sa nekom tamo poslastičarom.1 hour ago, Sandradjer said:Taman da se ponovi Mozda ova plava boja ne toliko, mada meni Madrid stvara utisak kao da je more negde iza coska. Ima puno suncanih dana godisnje i konzumiraju puno morske hrane.I naravno Puerta del Sol. Sve u znaku sunca U planu mi je i vikend skok na more.Kalpe, mislim, izbor mojih domaćina, meni ne preterano bitan.Kakva mi je bila prošla godina, nekako još ne uspevam da se opustim i da se radujem putu. Edited February 22Feb 22 by Ras
February 22Feb 22 2 minutes ago, Ras said:U planu mi je i vikend skok na more.Kalpe, mislim, izbor mojih domaćina, meni ne preterano bitan.Kakva mi je bila prošla godina, nekako još ne smem da se radujem putu.Evo, ja ću da se radujem umesto tebe!
February 22Feb 22 3 hours ago, Ras said:Ah, pa to je vrh događaj, naravno da se ne poredi sa nekom tamo poslastičarom.U planu mi je i vikend skok na more.Kalpe, mislim, izbor mojih domaćina, meni ne preterano bitan.Kakva mi je bila prošla godina, nekako još ne uspevam da se opustim i da se radujem putu.Slusaj domacine, oni znaju. Madrid je daleko od svake obale. Verujem da Calpe ima neki old town i da je super prijatno morsko mestasce (to je Alicante - Costa Blanca).U Madridu mislim da svako pronadje ono sto mu se svidja, grad je viseslojan, postoji kraljevski Madrid, fudbalski Madrid, americki, umetnicki, kastiljanski, stari, novi. Grad kome turisti nista ne mogu, koji zivi svoj zivot .Pogledaj za ulaze u muzeje i slicno termine za besplatne ulaze, za umetnost nisu stipse i zgodno je za uci vise puta (Gernika je ogromna ).Sladoled, curos, tapas barovi i pijace gde moze da se pojede nesto, mada mozes i rep od bika da probas .I Toledo je bas blizu, to je poseban uzitak, ide brzi voz kao munja Edited February 22Feb 22 by Sandradjer
Create an account or sign in to comment