Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

2015. sam bio u madridu.

 

proveri kad je besplatan ulaz u reina sofia, ja sam bio besplatno. ne secam se koji dan je bio u pitanju.

 

prado isto ima besplatne termine, poopodne, ali je tada ogromna guzva. to sam preskocio.

 

thyssen isto vredan za obici.

 

sva tri su blizu, tj moze se pesaka od jednog do drugog za relativno kratko vreme.

  • Replies 132
  • Views 763
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Još onda, kada put nije bio ni u izgledu, a kamo li u planu, rečeno mi je da bi mi se Madrid mogao dopasti. Proveo sam u Španiji 9 dana, najviše u Madridu, uz jednodnevni izlet do Toleda i sa vikend o

  • Neki bi da usnimimo vrata, beži debelguzi! (Katedrala Almudena)

  • Pa da, ko sto napisah, Madrid retko osvoji na prvu loptu i treba vremena da se otkrije. A znam neke ljude kojima je to omiljeni grad ne samo u Spaniji, nego u Evropi.

Posted Images

Znam to.. nego ne bih u jednom danu 3 bitna utiska, pre bih da podelim na 2 dana. Prado ceo dan ova druga dva pre i popodne.

 

Koliko je vremenski dovoljno da se obidju ta 3 muzeja?

u pradu nisam bio...ostala dva u dva dana sam posetio. veliki su muzeji. u sustini, moze prepodne jedan, pa pauza, pa popodne drugi.

a sto se tice vremena obilaska, to je bas relativna stvar :)

Prado je free valjda od 18-19h, tako bilo kada sam ja bio. U druga dva nisam bio ali smo zato u prado išli 3 puta. Možeš da budeš pet sati ili toliko da provedeš u 2, 3 prostorije, sve zavisi u kom si fazonu. Mislim da je ceo dan puno jer ćeš se umoriti od samog stajanja i šetanja i nećeš moći da uživaš kao čovek. Bolje kraće posete ili odmor između npr prepodnevne i popodnevne ture.

Edited by Mil@n

Ja sam bila u aprilu i dva puta isla u Prado u tom besplatnom terminu od 18h ili kada je vec bio. Red nije bio toliko preteran, isplatilo se sacekati tih 5 do 10 minuta, a kako @Milosh76 ide krajem marta, sumnjam da ce guzva biti veca? Ako se lepo organizujes, nema potrebe da kupujes te karte, vec mozes da ubodes besplatne termine svih tih muzeja. Ja sam bila tada 8 dana u Madridu i sve sam uspela da vidim sta sam htela, osim jednog manjeg muzeja umetnika kog sam tek tam otkrila (Sorola). U Reina Sofiju sam cini mi se otisla u subotu; nisam obisla celu, nije me sve zanimalo. Tisen je bio ponedeljkom ili utorkom dz.

Ima jos mnogo zanimljivih mesta za ljubitelje umetnosti a koja su ili uvek dz ili odredjenim danima, probacu da iskopam negde moje beleske, ako hoces.

Takodje, posto ste vec toliko "dugo" tu, jedan dan mozete otici do Toleda.

 

Ni ja ne bih preporucila da se zabodes CEO dan u muzeju, a mislim da ces i sam odustati od ideje kada dodjes u Madrid, grad te prosto mami da svrljas.

Edited by I*m with the pilots

Beleske su uvek korisne, Toledo se podrazumeva :)

Nisam mislio bukvalno ceo dan, nego da ne mesam utiske sa drugim stvarima.

  • 3 years later...

Imaš temu "Madrid i Lisabon" (na trećoj strani u potforumu), a ja ću sad rado da evociram uspomene iz Madrida pošto mi se užasno jako svideo.

 

Tražite baš hotel kao vid smeštaja? Ja sam bila u stanu preko AirBnb-a u relativno živom kraju iznad Atocha stanice (dokle vozi i bus sa aerodroma pa nam je to bilo zgodno).

2 minutes ago, I*m with the pilots said:

Imaš temu "Madrid i Lisabon" (na trećoj strani u potforumu), a ja ću sad rado da evociram uspomene iz Madrida pošto mi se užasno jako svideo.

 

Tražite baš hotel kao vid smeštaja? Ja sam bila u stanu preko AirBnb-a u relativno živom kraju iznad Atocha stanice (dokle vozi i bus sa aerodroma pa nam je to bilo zgodno).

 

ne mora biti hotel. mi svejedno ujutro nesto glocnemo, i napred u avanturu

  • 1 year later...

Nocne slike ulice - Las Rozas/Madrid

 

Spoiler

 

eXSp7DO.jpeg

 

De8FzqI.jpg

 

zWTGCKc.jpeg

 

Aerodrom nocu

Spoiler

 

01x6XhR.jpg

 

 

  • 2 years later...

Sladoled je isplaniran za ovu godinu, a vi kako oćete

Dizajn enterijera
No image preview

Lampa u obliku sunca kao centralni element u plavo obojen...

Čitavim enterijerom dominiraju svetle nijanse plave, dodajući razigrani dodir unutrašnjosti i poboljšavajući iskustvo posetilaca. U istorijskom centru Madrida, potpuno plava prodavnica sladoleda Bra

Edited by Ras

Ja Madrid ne pamtim po sladoledu, već najviše po ovom koncertu. heart

Što znači da je od tada prošlo preko 14 godina. Ova vest me je upravo mnogo iznenadila.

A inače je zanimljiva sladoledžijnica, ali nekako mi ne ide uz Madrid. Bar ne onaj moj od pre skoro 15 godina. D

18 minutes ago, Pixie said:

Ja Madrid ne pamtim po sladoledu, već najviše po ovom koncertu. heart

Što znači da je od tada prošlo preko 14 godina. Ova vest me je upravo mnogo iznenadila.

A inače je zanimljiva sladoledžijnica, ali nekako mi ne ide uz Madrid. Bar ne onaj moj od pre skoro 15 godina. D

Taman da se ponovi wub

Mozda ova plava boja ne toliko, mada meni Madrid stvara utisak kao da je more negde iza coska. Ima puno suncanih dana godisnje i konzumiraju puno morske hrane.

I naravno Puerta del Sol. Sve u znaku sunca )

1 hour ago, Pixie said:

Ja Madrid ne pamtim po sladoledu, već najviše po ovom koncertu. heart

Što znači da je od tada prošlo preko 14 godina. Ova vest me je upravo mnogo iznenadila.

A inače je zanimljiva sladoledžijnica, ali nekako mi ne ide uz Madrid. Bar ne onaj moj od pre skoro 15 godina. D

Ah, pa to je vrh događaj, naravno da se ne poredi sa nekom tamo poslastičarom.

1 hour ago, Sandradjer said:

Taman da se ponovi wub

Mozda ova plava boja ne toliko, mada meni Madrid stvara utisak kao da je more negde iza coska. Ima puno suncanih dana godisnje i konzumiraju puno morske hrane.

I naravno Puerta del Sol. Sve u znaku sunca )

U planu mi je i vikend skok na more.

Kalpe, mislim, izbor mojih domaćina, meni ne preterano bitan.

Kakva mi je bila prošla godina, nekako još ne uspevam da se opustim i da se radujem putu.

Edited by Ras

2 minutes ago, Ras said:

U planu mi je i vikend skok na more.

Kalpe, mislim, izbor mojih domaćina, meni ne preterano bitan.

Kakva mi je bila prošla godina, nekako još ne smem da se radujem putu.

Evo, ja ću da se radujem umesto tebe! heart

3 hours ago, Ras said:

Ah, pa to je vrh događaj, naravno da se ne poredi sa nekom tamo poslastičarom.

U planu mi je i vikend skok na more.

Kalpe, mislim, izbor mojih domaćina, meni ne preterano bitan.

Kakva mi je bila prošla godina, nekako još ne uspevam da se opustim i da se radujem putu.

Slusaj domacine, oni znaju. Madrid je daleko od svake obale. Verujem da Calpe ima neki old town i da je super prijatno morsko mestasce (to je Alicante - Costa Blanca).

U Madridu mislim da svako pronadje ono sto mu se svidja, grad je viseslojan, postoji kraljevski Madrid, fudbalski Madrid, americki, umetnicki, kastiljanski, stari, novi. Grad kome turisti nista ne mogu, koji zivi svoj zivot ).

Pogledaj za ulaze u muzeje i slicno termine za besplatne ulaze, za umetnost nisu stipse i zgodno je za uci vise puta (Gernika je ogromna D).

Sladoled, curos, tapas barovi i pijace gde moze da se pojede nesto, mada mozes i rep od bika da probas ).

I Toledo je bas blizu, to je poseban uzitak, ide brzi voz kao munja

Edited by Sandradjer

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.