Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Najsladje hvala keksi, probali smo danas Labonatu i sladoled je bio mmmmmmm. Uopste je taj ~sakriveni trg Chueca super mesto za kuliranje.

Upisah i ostale u mapu, bice probani i neki od ostalih, imam dovoljno dana da menjam svakog dana drugi :)

  • Replies 132
  • Views 758
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Još onda, kada put nije bio ni u izgledu, a kamo li u planu, rečeno mi je da bi mi se Madrid mogao dopasti. Proveo sam u Španiji 9 dana, najviše u Madridu, uz jednodnevni izlet do Toleda i sa vikend o

  • Neki bi da usnimimo vrata, beži debelguzi! (Katedrala Almudena)

  • Pa da, ko sto napisah, Madrid retko osvoji na prvu loptu i treba vremena da se otkrije. A znam neke ljude kojima je to omiljeni grad ne samo u Spaniji, nego u Evropi.

Posted Images

Jbt, sad razmisljam koga na fejsu da kontaktiram za churrose u Madridu, a keksara ovde vec ostavio upute. Odoh 3. maja na desetak dana, mozda i dve nedelje. Gledacu da obogatim malo topic po povratku.

  • 3 weeks later...

Probah i ja Labonatu, dobar sladoled, nema sta. Lesnik bio mnogo bolji od kafe, doduse. Sinoc blejim po nekim radnjama, udjem u neku bas malu prodavnicu patika, kad tamo pjevach Laka i sestra mu. Budalastina.

 

Danas proveo celo predvece i vece u Malasanji. To i vazi za najzabavniji deo Madrida, cini mi se opravdano. Lepe ulice, trgici, barovi, kafane, a atmosfera tesko da moze biti opustenija (ko zna, podseca po tome na Graciju u Barseloni). Malasanja fizicki cini jednu celinu sa Chuecom, makar se meni nevelikom poznavaocu grada to tako ucinilo. Ovih dana treba da skoknem do mesta zvanog Matadero Madrid, sto je valjda bivsa klanica koja je sad pretvorena u, a sta drugo, umetnicki centar. 

 

Neki trgic u Malasanji danas u prilogu.

IMG_20150505_202054.jpg

Najbolji sladoled u Madridu mozes naci na sledecim mestima...

 

Mistura (Calle Augusto Figueroa, 5)

Labonata (Plaza de Chueca, 8)

Palazzo (Plaza de la Puerta del Sol, 11)

 

Moulin Chocolat (Calle de Alcalá, 77)

^_^ ^_^

Nema druge, moracu da te cimam i za neko sledece dalje putovanje (verovatno Berlin) -_-

 

Probala sam samo ova tri sladoleda sa keksijeve liste, definitivno je naj bio Labonata, pa smo se tamo vratili jos koji put. Imali su neke neobicne kombinacije, a mene je odusevilo kada sam videla da imaju sladoled sa likerom "43" koji mnogo volim.

 

"Moulin Chocolat" = raj. Zbog eklera sa lesnikom i tim necim sa malinama i kremom od cokolade i malina ne bih imala problema da se ugojim :lol:

 

"La Mallorquina" je previse posecena, prosto te ne vuce da sednes tamo te to nismo ni uradili, ali smo se zato u Moulin vratili vise puta, da ne pricam da sam posle vukla jedan paketic sa sobom u avionu.

 

Sto se tice churrosa, prve koje sam jela u zivotu su bili na Coney islandu na setalistu i ti mi se urezase u secanje a kao da ovi madridski nisu isti. Verovatno je ono tamo bila losa kopija, no bilo mi je ukusnije i lakse za stomak.

 

 

@Kampokei,

ako si jos uvek tamo, obavezno svrati u Moulin Chocolat (mada nemaju churrose) i u Telefonicu, trenutno su tu tri izlozbe a sve zanimljive, dz je ulaz tokom celog dana. U Mapfre fondaciji imas sjajan izbor iz muzeja Orsej (zaljubih se u dve slike tamo, novi licni favoriti), takodje je ulaz dz. Uopste sve mozes da posetis za dz u odredjenim delovima dana, ja nisam platila nista sem Palaca (a i tu mozes dz ako imas EU pasos).

MoulinChocolat_Samalinama.jpg

MoulinChocolat_Ekler.jpg

Edited by I*m with the pilots

Hvala na ovome, definitivno cu sutra ili prekosutra i do Mapfrea i do Moulina, vidim da su blizu. 

 

Grad mi je najlepsi predvece, tada po suncanom vremenu ima neko fenomenalno svetlo. Mislio sam da sam ne znam kakva umetnicka dusa, a kad sam to za svetlo rekao ovdasnjoj koleginici ona samo rekla "da, to svi kazu". 

Slazem se, i meni je najlepsi u to kasno popodne, a isti dozivljaj svetlosti sam imala i dole u Andaluziji. Generalno vise volim jutra, ali su njihova mnogo sanjiva, prosto kao da danu treba mnogo vremena da se razbudi i otera oblacice. :)

Edited by I*m with the pilots

Ludilo vreme u Madridu, vec par dana je u osam uvece i dalje 30 stepeni (danas cak 32...). Bio do Moulin Chocolat i ono jesu najbolji ekleri koje sam ikada jeo (pogotovo onaj sa cokoladom i zlacanim kuglicama). Nisam stigao do Mapfre, mozda sutra. 

 

Danas blejanje po Parque del Oeste. To je park napravljen na mestu neuspelog frankistickog ustanka 1936. Ovo na slici je egipatski hram star oko dve hilajde godina, poklon Egipta Spaniji. Iza je Plaza España, ona crvenkasta palata se smatra najglamuroznijem zdanjem u periodu spanske izolacije posle rata (do 1957). 

 

Sinoc taj Matadero Madrid, bivsa klanica, a sada kulturni centar. Tu je nekih desetak kulturnih ustanova, ali je prostor ogroman i nije lako to popuniti. Ali svakako zabavno, dobra atmosfera. 

 

I dalje mi je omiljeno blejanje po Malasanji. Svako malo neki novi neotkriven trg, skver. Plan je da odem do bar-muzeja "Madrid me mata". To je mesto posveceno Movidi, sto je umetnicki uslovno receno pokret ciji je bogotac u tih 80-tih bio Almodovar, i pokret koji ja u neku ruku smatram madridskim ekvivalentom beogradskom novom talasu. Sve u svemu, sjajan grad, ali onako do srzi spanski, ili mozda cak kastiljanski.

 

 

 

 

DSC_0296.JPG

30 stepeni...hm, ja u hihonu ovih dana, vreme gore nego u nemackoj, juce sam tek video malo sunca. ali sve ostalo super, narocito hrana u ,,hobotnicarnicama''.

Ludilo vreme u Madridu, vec par dana je u osam uvece i dalje 30 stepeni (danas cak 32...). Bio do Moulin Chocolat i ono jesu najbolji ekleri koje sam ikada jeo (pogotovo onaj sa cokoladom i zlacanim kuglicama). Nisam stigao do Mapfre, mozda sutra.

 

Za mene je vreme u Spaniji zbilja ludilo, tj nisam prosto navikla na takav dnevni ritam. Prvi put kada sam bila, pre dve godine u septembru, u Sevilji prepodne onako fino, bilo mi je prijatno sto imam potkosulju da bi se oko 19h temperatura popela na 38C. Bila sam totalno sokirana a onda mi je prijatelj potvrdio da je to sasvim uobicajeno, pa sam sad za Madrid bila "pripremljena" :)

 

Meni su njihovi ekleri sa lesnikom najnaj ^_^

 

Sinoc taj Matadero Madrid, bivsa klanica, a sada kulturni centar. Tu je nekih desetak kulturnih ustanova, ali je prostor ogroman i nije lako to popuniti. Ali svakako zabavno, dobra atmosfera.

Nisam uopste cula za ovo do sad, ne secam se ni da sam videla u kom vodicu pominjanje iste. Za drugi put :)

 

Zaboravih prosli put, ako ti se jede tipicno madridsko jelo, "Cocido madrileño", odlicno mesto (maltene specijalizovano za to) je neki stari restoran "La Bola", 2min od Opere. Nije bas jeftinoca ali je jelo savrseno (ako volis kuvano jelo). Posecuju i lokalci i turisti. Rekli su mi da ne ocekujem bas ljubaznost osoblja ali ne mogu se pozaliti, sporazumeli smo se nekako. I naravno, kao i kod svih tih ~starinskih restorana, treba voditi racuna na vreme kad se sluze rucak i vecera, jer rade dvokratno. Mi smo otisli na rucak nesto pre 14h i mesto se fino popunilo do 15h, videla sam da neki i cekaju napolje u redu.

Edited by I*m with the pilots

 

Zaboravih prosli put, ako ti se jede tipicno madridsko jelo, "Cocido madrileño", odlicno mesto (maltene specijalizovano za to) je neki stari restoran "La Bola", 2min od Opere. Nije bas jeftinoca ali je jelo savrseno (ako volis kuvano jelo). Posecuju i lokalci i turisti. Rekli su mi da ne ocekujem bas ljubaznost osoblja ali ne mogu se pozaliti, sporazumeli smo se nekako. I naravno, kao i kod svih tih ~starinskih restorana, treba voditi racuna na vreme kad se sluze rucak i vecera, jer rade dvokratno. Mi smo otisli na rucak nesto pre 14h i mesto se fino popunilo do 15h, videla sam da neki i cekaju napolje u redu.

 

 

Ne primaju kreditne kartice

Nisam stigao na cocido madrileño, al dobro, drugi put. Zato sam jos jednom otisao u Moulin Chocolat, kao i u cokoladarnicu San Ginés blizu Puerta del Sol. To mesto radi 24 sata i jako je lep lokal, poznat po churrosima sa  cokoladom. E, sad, neizbezno je malo touristy, te da li stoga ili zbog neceg drugog, tek churrosi su bili malo pretvrdi za moj ukus. Cokolada pak odlicna. 

 

Thyssen muzej je topla preporuka. Ja sam pre nekih devet godina tamo samo protrcao, masio celo prizemlje recimo. Sad otisao sa vise vremena i solo, i ono je sjajno jebote. Kreces na drugom spratu sa hriscanskom umetnoscu iz poznog srednjeg veka, onda renesansa, pa sve do ranog impresionizma. Prvi sprat, tu vec Schiele, Kokoschka, prizemlje Mondrian, Roy Liechtenstein. 

 

Poslednje vece, preksinoc, izasao sa nekim lokalcima i zapravo tek tada sam shvatio tu famu o madridskom nocnom ludilu, koju sam do sada samo naslucivao. Mozda je to zbog lokalnog praznika San Isidro, ali ono je impresivno jebote. Malasaña, Chueca, La Latina i Lavapies su jako zanimljive cetvrti sa mnogo barova, a istovremeno walking distance jedno od drugog. Izmedju prve dve i poslednje dve su Gran Via i Puerta del Sol. E, to je sve u petak uvece i po noci bilo krcato. Mi smo krenuli u jednom baru, pivce, onda u drugom nesto lagano, onda u trecem neku asturijsku mesinu zvanu cachopo (fazon Karadjordjeva snicla), onda u cetvrtom opet samo pice. I imas utisak da ceo grad radi upravo to isto. A uspostavljanje komunikacije sa ljudima nikad lakse. Sjajan grad.

 

 

DSC_0316.JPG

  • 3 weeks later...

Pre 2-3 nedelje

 

Madrid

 

HidCmMe.jpg

pXnxHdh.jpg

sj9sJCq.jpg

cjIQz3P.jpg

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.