Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Otimanje Grenlanda

Featured Replies

33 minutes ago, Mel said:

A sta je dobio? Jel se zna?

U strateškom smislu nema šta da dobije, Grenland je već njihov, ima pravo da gradi i vojne baze i pristaništa za podmornice i early warning sisteme i šta god mu padne na pamet.

U PR smislu može da dobije samo maksimalistički, ako istera svoju volju, pobode zastavicu i proglasi 51. državu.

  • Replies 1.1k
  • Views 66.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Mogu Danci da im podmetnu sitne lego kocke svuda po Grenlandu..pa da se Ameri nabadaju kad hodaju bosi..i tako ih odvrate. Mom klincu uspeva savrseno protiv mene.

  • Tribun_Populi
    Tribun_Populi

    E, da se razumemo, SAD preti invazijom na deo teritorije suverene zemlje, jer joj se može i treba trenutnom državnom vrhu da bi MAGAo. Nemojte da vam briga za prava 60.000 eskima, ili koja god smrdlj

  • ovo je jedna od najgorih stvari koje su se mogle dogoditi danskoj. danci su vezani pupcanom vrpcom za ameriku i ne samo u poslovnom smislu, vec i kulturnom. imaju dugu istoriju kolonizacije amerike i

Posted Images

1 hour ago, Mel said:

A sta je dobio? Jel se zna?

Najverovatnije je dobio opciju da su vojne baze na Grenlandu SAD teritorija i da moze da se vrsi eksplatacija ruda.

Taman za dobar bizMis )

59 minutes ago, Weenie Pooh said:

U strateškom smislu nema šta da dobije, Grenland je već njihov, ima pravo da gradi i vojne baze i pristaništa za podmornice i early warning sisteme i šta god mu padne na pamet.

U PR smislu može da dobije samo maksimalistički, ako istera svoju volju, pobode zastavicu i proglasi 51. državu.

Naravno da orange outang oce da bude deo istorije ali cisto prakticno je u pitanju sta se sme a sta ne bez pristanka Parlamenta Danske.GBMD je no no kao i atomsko oruzije.I to je to.Proglasice baze i delove ostrva Americkim i tu ce rasporediti sta zele u nadi da cisto legalisticki po solo zakona o garantovanom medjusobnom unistenju Koben nije dobio dezignaciju za prvi esalon meta.

9 minutes ago, askeladden said:

Naravno da orange outang oce da bude deo istorije ali cisto prakticno je u pitanju sta se sme a sta ne bez pristanka Parlamenta Danske.GBMD je no no kao i atomsko oruzije.I to je to.Proglasice baze i delove ostrva Americkim i tu ce rasporediti sta zele u nadi da cisto legalisticki po solo zakona o garantovanom medjusobnom unistenju Koben nije dobio dezignaciju za prvi esalon meta.

Možda, mada sumnjam da će takav ustupak biti dovoljan da opravda Tramparino kurčenje.

Grenland ima 0.1 ljudi po kvadratnom kilometru, ne bi bilo previše teško izdejstvovati da se zakoni prilagode, neće se foke i beli medvedi žaliti danskom parlamentu da ih Amerikanci čine metom.

2 minutes ago, Weenie Pooh said:

Možda, mada sumnjam da će takav ustupak biti dovoljan da opravda Tramparino kurčenje.

Grenland ima 0.1 ljudi po kvadratnom kilometru, ne bi bilo previše teško izdejstvovati da se zakoni prilagode, neće se foke i beli medvedi žaliti danskom parlamentu da ih Amerikanci čine metom.

Ma možemo samo da nagađamo, šta i da li je išta dogovoreno ili eto da se malo smire tenzije.

I videćemo kako taj dogovor (koji ne postoji) jedna i druga strana tumače.

Možda se sada ipak zaigra sa Iranom pa...

57 minutes ago, Weenie Pooh said:

Možda, mada sumnjam da će takav ustupak biti dovoljan da opravda Tramparino kurčenje.

Grenland ima 0.1 ljudi po kvadratnom kilometru, ne bi bilo previše teško izdejstvovati da se zakoni prilagode, neće se foke i beli medvedi žaliti danskom parlamentu da ih Amerikanci čine metom.

Nece Inuiti i foke da se zale ali oceju Danci u Kopenhagenu i Ålborgu da se osecaju malo nelagodnije ,a ne ide da im se kvari flow .Sa iole normalnim chovekom bi im to bilo vec zavrseno i ratifikovano ali Trump oce ceo kolac i jos da ga celivaju u prkno iz zahvalnosti.Pocasni Balkanaski Politicar plaketa da mu se dodeli.

Edited by askeladden

59 minutes ago, Weenie Pooh said:

U strateškom smislu nema šta da dobije, Grenland je već njihov, ima pravo da gradi i vojne baze i pristaništa za podmornice i early warning sisteme i šta god mu padne na pamet.

U PR smislu može da dobije samo maksimalistički, ako istera svoju volju, pobode zastavicu i proglasi 51. državu.

.

Ok, a zasto US bi to platila ako moze NATO?

Zasto on da preuzme "zastitu" Evrope i US na sebe kad moze udobno da "podeli" trosak?

Nisu li i Starmer i Merz i Layen ovih dana svi potvrdili da su spremni da investiraju u zapustenu arkticku odbranu od rusa?

Prirodna bogatstva mogu cak i da ostanu u vlasnistvu Danske, tako je i Ukrajina ostvarila veliku "diplomatsku pobedu"... Formiravsi zajednicki investicioni fond kome je predala svoja prirodna bogatstva, u kome US ima vise glasova, registrovanom u Delaveru pod US jurisdikcijom.

Iako je njegova politika najcesce na oko i razum, iracionalna, bezumno povrsna , klizajuca jajima na ostrici zileta, idiotska i narcisoidna, ne mislim da je on veci od Amerike.

Ne verujem ni u TACO...Sve sto on radi podseca na neku smesu Kansas City Shuffle, i jedne od osnovnih strategija prodaje, Toma Hopkinsa "belly to belly" 20 x na dan. Ono sto se cesto predstavlja kao njegovo luzerstvo, vidim samo kao nepoznavanje psihologije zakljucivanja dilova ili prodaje.

Mozes da budes TOP, sa idealnim tehnikama ali ako ih ne primenjujes onda oni gube svaki smisao.

Zato 18 neuspeha ne znace apsolutno nista ako na dva prospekta zakljucis dil ili prodaju... Otuda ovakva hiperaktivnost, menjanje misljenja , stavova, pravaca, i stvaranje novih realnosti cesto kontradiktornih.

Trampa ne treba shvatati bukvalno vec ozbiljno, sto je mozda najbolji opis koji sam video u mejnstrimu.

Prakticno sve sto radi je okrenuto ka borbi protiv dva neprijatelja kako ih on vidi, Globalista- demokrata cak i u Evropi kako je to dobro opisao @Peter Fan . . . i Kine.

Upotreba za sad diskretne vojne moci s jedne strane, i s druge strane restrikcija dostupa Kine kljucnim regionima, resursima i tehnologijama.

Evropa je bila resurs u suprostavljanju SSSR, ali nije resurs za borbu protiv Kine, osim kao izvor intelektualne i ekonomske rente koju sad mora da placa za bezbednosni kisobran.

Zato Venecuela jeste, ta nafta ni kurca nije potrebna US ali zato jeste Kini.. Nafta u Iranu takodje, kao i sva nafta sveta na koju on moze da stavi sapu i time kontrolise Kinu koja parira redkim mineralima.

Rusija je takodje izgubila zbog sankcija svoje naftne investicije u Iraku, Venecueli i Evropi.

Za razliku od demokrata koji su problem Kine resavali kroz RF, Tramp se okrenuo Bliskom Istoku i Iranu..

Aktuelizacija arktickog pitanja u isti kos, to je jedino mesto gde RF ima stratesku prednost za sad, buseci severni morski put za kineze.

U sustini u odnosu na demokrate se izmenio samo pravac kojim se resavao "problem tri tela"poznat u fizici... Kina, Rusija, Bliski istok sa Iranom totalno zapostavljen od strane Bajdena.

Nije on toliko nepredvidljiv.. Sumnjam i da ce odnosi sa Evropom preci kriticnu tacku, iako zaista klizi na ostrici zileta.

Kansas City Shaffle

For a confidence game to be a "Kansas City Shuffle", the mark must be aware, or at least suspect, that he is involved in a con but also be wrong about how the con artist plans to deceive him. The con artist will attempt to misdirect the mark in a way that leaves him with the impression that he has figured out the game and has the knowledge necessary to outsmart the con artist. Still, by attempting to retaliate, the mark unwittingly performs an action that helps the con artist to further the scheme.

.

Samo da kazem da je Wall Street ljosnuo prilicno pre dva dana i krenula opsta bezanija u zlato. Nekako u slicno vreme se provlacilo da bi EU mogla da odgovori na Trampovo drkanje oko Grenlanda udarom na USA bond market. I onda bukvalno sledeci dan vidimo kako Trampara proglasava pobedu, gde nikome nije jasno sta se i sa kim dogovorio.

Meni ovo sve mirise da mu je Wall Street zavrnuo malo ruku i rekao da iskulira.

3 hours ago, barba said:

Nisu li i Starmer i Merz i Layen ovih dana svi potvrdili da su spremni da investiraju u zapustenu arkticku odbranu od rusa?

Pa dobro, to ima smisla, jer im je Rusija neprijatelj, bar dok se ne postigne sporazum sa Ukrajinom. Ali od koga se SAD brani, kad su Tramp i Putin BFFs? Da neće Evropa preko Arktika da ih napadne? Kina bi morala preko Rusije, a Rusija to nikad ne bi dozvolila. Toliko pitanja, a nigde odgovora.

8 minutes ago, Engineer said:

Pa dobro, to ima smisla, jer im je Rusija neprijatelj, bar dok se ne postigne sporazum sa Ukrajinom. Ali od koga se SAD brani, kad su Tramp i Putin BFFs? Da neće Evropa preko Arktika da ih napadne? Kina bi morala preko Rusije, a Rusija to nikad ne bi dozvolila. Toliko pitanja, a nigde odgovora.

Pa zar ne kaze sam Tramp da se ruski i kineski dronovi/podmornice sta vec, vec svrzaju oko Grenlanda? Od toga je krenulo, narativno.

Jadan čovek, čak mu i najbolji prijatelji rade o glavi. Dajte mu taj Grenland, vidite da ne može da spava od brige.

28 minutes ago, Engineer said:

Dajte mu taj Grenland, vidite da ne može da spava od brige

Od jeseni 2021 je tadasnji SAD predsednik govorio kako ce Rusija da napadne Ukrajinu. I sta se desilo?

Sadasnji SAD predesednik kaze da ce Rueija i Kina da osvoje Grenland.

covid19

Edited by x500

Ali kaže i da im Rusija nije neprijatelj. A USA ima bazu na Grenlandu. Pa kako će onda da udari na njih, ako su k'o braća rođena? Znači ili je slagao da im Rusija nije neprijatelj, ili je slagao kad je rekao da im Grenland treba da bi odbranili SAD.

U poređenju sa ovim cirkusom, raketni štit u Rumuniji i Poljskoj protiv iranskih raketa je etalon istine i zdravog razuma.

6 minutes ago, Engineer said:

Ali kaže i da im Rusija nije neprijatelj. A USA ima bazu na Grenlandu. Pa kako će onda da udari na njih, ako su k'o braća rođena? Znači ili je slagao da im Rusija nije neprijatelj, ili je slagao kad je rekao da im Grenland treba da bi odbranili SAD.

U poređenju sa ovim cirkusom, raketni štit u Rumuniji i Poljskoj protiv iranskih raketa je etalon istine i zdravog razuma.

Nije neprijatelj zato sto ne sme da udari na Ameriku, ali Rusija jeste neprijatelj Danske i hoce da osvoji Grenland.

Sto se tice Djoke Busa, on i jeste bio predsednik po meri i svaka "mu je ko u Njegosa". Nisam imao nedoumica da je to tako rolleyes

9 hours ago, Mel said:

A sta je dobio? Jel se zna?

Dobio je svu pažnju sveta okrenutu ka njemu, najmoćnijem i najpametnijem. Juče Venecuela, danas Grenland, a sutra ko zna šta je na redu. A tek je prva godina prošla.

Samo će jedno jutro da osvane tvit sa nekom novom nebulozom.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.