November 13, 2025Nov 13 Mudre reci @Muzzy, u Srpskim medijima se po svima pljuje (najvise po lenjom narodu) al gazde niko ne dira.
November 13, 2025Nov 13 I gazde su deo istog naroda, zapravo njihov elitni izdanak. Nisu ih vanzemaljci postavili u Srbiju.
November 13, 2025Nov 13 4 hours ago, Muzzy said:Sve OK ako su kivni na gazdu, još bi bolje bilo da se solidarišu sa kolegama, a najbolje bi bilo da dobiju podršku komšija pa da kanseluju gazdu.Problem je što će propaganda da ih ignoriše, anestezira, nakon toga usmeri bes na programere, profesore i NGO aktiviste.Rezultat - gazda čist kao jutarnja rosa jbg snašao se, problem odnarođena, školovana elita.Ostali radnici vrlo dobro znaju da bi solidarisanje dovelo da i njih zamene. Da li Nepalcima, ili lokalcima, nije bitno.Što se tiče "odnarođene elite", mislim na ljude koje savršeno zabole za tuđe probleme. Ovde su neki odmah uskočili s učitavanjem rasizma. Da su umesto Nepalaca doveli Srbe iz Bosne, ili Ruse, sigurno se niko ne bunio. Kad je dolazak Rusa doveo do dizanja stanarina nastala je opšta kuknjava. Ovo neke ljude mnogo više ugrožava, ali ne ugrožava njih. To su ljudi koji nas na drugim topicima plaše da može biti gore ako smenimo Vučića. Njima sad i nije tako loše, a zabole ih za ostale.
Create an account or sign in to comment