Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Fallout 2024

Featured Replies

  • Replies 82
  • Views 8.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Nemam pojma o čemu pričate, kao da ste svi u nekoj sekti, ja samo da javim da sam odgledala i da je zanimljivo.

  • Halvard
    Halvard

    Najveći kvalitet ove serije je što jednu vrlo sumornu temu i u suštini jako pesimističan pogled na ljudsku vrstu kao takvu obrađuje na poprilično lagan, neopterećujući i vrlo često humoristički način,

  • Weenie Pooh
    Weenie Pooh

    Odgledah ovo sa godinu dana zakašnjenja. Teško mi je da nađem reči da opišem koliko je sranje u pitanju. Serija je čak impresivna u svojoj govnjivosti, toliko slojeva ima da ne može čovek sve da stig

Posted Images

2 hours ago, Amos said:

Najgluplji deo serije je kad Ghoul ubija jednim metkom BOS likove u power armorima, a nekoliko epizoda ranije se 20 minuta ganjao sa Maximusom po onoj avliji koji je pritom ušao u taj armor prvi put. 

 

 

Samo jedan model ima tu falinku. Doduše moguće da su zajebali pa svi furaju isti model, mrzi me da vraćam i jurim ali pominje se tačno koji T koristi Maximus a koji model pominje Ghoul

On 1. 6. 2024. at 11:57, *edited by mod said:

Samo jedan model ima tu falinku. Doduše moguće da su zajebali pa svi furaju isti model, mrzi me da vraćam i jurim ali pominje se tačno koji T koristi Maximus a koji model pominje Ghoul

imaju i T-45 (u kom se borio Ghoul na Aljasci) ali je ta greska ostala i u T-60.

I Maksimus i BoS sa kraja koriste T-60

  • 11 months later...

Odgledah ovo sa godinu dana zakašnjenja. Teško mi je da nađem reči da opišem koliko je sranje u pitanju.

Serija je čak impresivna u svojoj govnjivosti, toliko slojeva ima da ne može čovek sve da stigne da penetrira, da se svake od bezbroj nelogičnosti i bedastoća dotakne. Npr. dok ja škrgućem zubima oko cold fusion McGuffina, promiče mi duboka retardiranost Moldaverkinog plana za sticanje iste.

Najgore od svega su likovi. Bezdušni, nemotivisani, nezainteresovani, od prve do poslednje epizode stvari im se prosto dešavaju jer zaplet to zahteva. Samo bi Lucy dobila prelaznu ocenu utoliko što je naivni vault dweller suočen sa stvarnim svetom, ima kakav-takav razvoj do kad se skine u wifebeaterku i razjebe onaj organ harvesting compound u kom se našla; ali ipak ne može da dobije prelaznu ocenu jer se već u sledećoj sceni resetuje u naivnu glupaču koja bi da bude fina prema svakom kanibalu na kog naiđe. Maximus je ubedljivo najgori, glumac od 36 godina u ulozi tinejdžera štitonoše za Brotherhood of Steel, ne zna se šta hoće od života, ne znaš da li je idealista ili oportunista, failing upwards nemilosrdno od prve epizode do poslednje, tragično nezainteresovanog izraza lica. (U finalu kad mu Lucy saopšti da je njen tata odgovoran za nukovanje njegovog rodnog grada, tačno se vidi kako Maximusu zvone testisi za tu informaciju.) Ghoul Goggins je karikatura, hodajući badass gunslinger arhetip bez jasne motivacije do poslednjih par minuta sezone; pre toga nema cilj, nema arc, nema nos, nema ništa.

Najgore od svega su takođe zapleti. Sve je neverovatno glupavo contrived. Ideja je da se ostavi utisak da postoje wheels within wheels ali u stvari se svi ti zupčanici vrte u prazno, ne postoji logički sled događaja. Od ideje da predratni Vault Tec suzbija razvoj hladne fuzije jer im se više isplati da zarade od globanog nuklearnog rata koji će sami izazvati isuse do ideje da 200 godina posle rata hladnu fuziju otkriva veterinar iz Enklave, ubrizgava je sebi u vrat, i onda žuri za NCR da im povrati snabdevanje električnom energijom isuse

Najgore od svega je i useravanje u franšizu pod maskom fanservisa. Sve su frakcije nemilosrdno izmasakrirane (najgore verovatno Brotherhood of Steel) jer autore upadljivo boli dupe za konzistentnost sveta na kom rade. Svi su motivi iz originala prisutni u nekoj bizarno izvitoperenoj formi. Osnovna tema Fallouta - preživljavanje u katastrofalno razorenom postapokaliptičnom svetu, making the best out of an irreparably bad situation, uzaludni pokušaji da se izbegne ponavljanje grešaka iz prošlosti - sve je to bačeno u bunar da bi se nametnula sasvim druga tema: Capitalism Bad. Evidentno svetom i 200 godina posle apokalipse i dalje upravlja isti kabal zlih ljudi, koji su iz nekih svojih debilnih razloga zaključili da je globalna razmena termonuklearnih projektila predstavlja "earning opportunity"! (Bolje nikakva kritika kapitalizma nego tako duboko retardirana.) Eee, ali zato ćemo da ubacimo milion sitnih detalja da se vlasi ne dosete: war never changes, rock-it launcher, water chips - naaa stoko, ispaša!

Ubedljivo najgore od svega je to što meni realno nije ni stalo do Fallouta, petnaest godina nisam nijednu igru iz tog serijala ni pipnuo, a ipak me pogađa kako su ovo uspeli da useru. Najgora serija koju sam ikad odgledao. Gnušam se i Bethesde, i Amazona, i vas bednika kojima se ovo svidelo. Terajte se svi u kurac.

Hvala na pažnji.

On 4. 6. 2024. at 22:21, Zverilla said:

imaju i T-45 (u kom se borio Ghoul na Aljasci) ali je ta greska ostala i u T-60.

I Maksimus i BoS sa kraja koriste T-60

Zna li se čime je bio powered taj T-45 u kom se Goggins borio na Aljasci? Jer fuzija apparently nije bila rešena još tada, tvrdi fuziona latino komunistkinja u flešbeku. Cenim da je vozio neki model na ugalj.

Nepodnošljivo je glupo praviti fuziju McGuffin koji svi traže, kad em svaki vault ima minijaturni fuzioni reaktor, em svaki power armor. (Kompatibilni su međusobno, naravno - ištekaš iz vaulta i uštekaš sebi u oklop, šta te boli kurac.)

Bukvalno bilo šta drugo da su izmislili. Neki serum za otpornost na radijaciju, recimo, pa da ljudi mogu da opstanu u trajno ozračenoj pustinji. (To bi pritom moglo da objasni otkud baš Emersonu pristup toj tehnologiji kad lik radi sa jebenim psima.)

  • 3 months later...
  • 4 months later...

S02E01 počeo 16.12. )

Sličan tempo kao prošla sezona, čak i muzika Big Iron - Marty Robbins. U ovoj epizodi mnogo detalja istih kao u igri FO New Vegas, posebno statua Dinky the T-rex (mada okrenuta kontra) u mestu Novac i Lucy na poziciji Craig Boone iz igre.

Sad mi dođe da po peti put započnem nanovo FO3NV, ovog puta sa ženskim karakterom igrača.

Fin pocetak. I dalje odlicna atmosfera, moze se reci kao u NV igri, sto stvarno nije lako postici. Pomalo sam se odvikao od gledanja jedne epizode nedeljno, no nisam mogao odoleti.rolleyes

  • 1 month later...

meni ovo simpa. super prica i dobar humor u par navrata.

On 12/22/2025 at 3:07 PM, J- said:

S02E01 počeo 16.12. )

On 12/22/2025 at 3:55 PM, Miljenko said:

Fin pocetak. I dalje odlicna atmosfera

On 1/29/2026 at 11:04 AM, Krampa said:

meni ovo simpa. super prica i dobar humor u par navrata.

Pratim i podižem:

On 5/18/2025 at 9:09 PM, Weenie Pooh said:

Najgora serija koju sam ikad odgledao. Gnušam se i Bethesde, i Amazona, i vas bednika kojima se ovo svidelo. Terajte se svi u kurac.

zaspao sam na pola poslednje epizode. bilo je napeto pa pa cu nastaviti za vikend

evo pogledao kraj druge sezone. super zabava. meni je cela prica bila nepoznata, samo znam da su igre postojale ili jos postoje. kao i vecina serija, zabava koja se zaboravi posle 15 minuta.

Tjah, razocarana poslednjom.

Al da, trenutno jedina serija koju sam pratila.

Mislim da je to to od mene, sad mogu da guslaju do beskonacnosti.

Edited by mustang

9 hours ago, mustang said:

Tjah, razocarana poslednjom.

Al da, trenutno jedina serija koju sam pratila.

Mislim da je to to od mene, sad mogu da guslaju do beskonacnosti.

Šta znam, ja se razočarao još od druge epizode (prve sezone) + nisam igrao igricu ... a volim glumce, Kajla i Voltera i ova mala je beskrajno simpatična ... Bez veze.

9 hours ago, mustang said:

Al da, trenutno jedina serija koju sam pratila.

Mislim da je to to od mene, sad mogu da guslaju do beskonacnosti.


Ne voliš onog Šeridana? Gledao sam malo Jelouston i prvu sezonu Tulsa kinga i par filmova i sve mi se dosta sviđa... Kad se nakanim verovatno bih krenuo sa tim.

9 hours ago, Kako god ... said:

Šta znam, ja se razočarao još od druge epizode (prve sezone) + nisam igrao igricu ... a volim glumce, Kajla i Voltera i ova mala je beskrajno simpatična ... Bez veze.


Ne voliš onog Šeridana? Gledao sam malo Jelouston i prvu sezonu Tulsa kinga i par filmova i sve mi se dosta sviđa... Kad se nakanim verovatno bih krenuo sa tim.

Ne znam sta da ti kazem 🤷🏼‍♀️

Od nekog ko je veci deo svog zivota bio u filmu sto kao ljubitelj sto kao radnik, nesto se u meni prelomilo da sam skoro skroz prestala da gledam sve.

Yellowstone na primer sam prestala, beth mi najvise nedostaje (malo me karakterom podseca na mene😁) , kada je kostner setkao sa majicom da support liz chenney. Da je kamalu stavio manje bih bila razocarana. A zasitila sam se sheridanovih serija, zahvalna sto je vratio muskarce (ponajvise belce) u alfa brzinu, uzasno su nedostajali na ekranu. Propaganda unistenja belog testosterona u poslednjih dekadi je bila vise nego agresivna. Isto vazi za razbijanje porodice.

Tako da cela ta masinarija na ekranu mi se realno smucila, u svemu sada vidim simboliku i poruke.

Okrenula sam se prirodi i samoci.

Edited by mustang

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.