Jump to content
IGNORED

Fallout 2024


nautilus

Recommended Posts

Ma ok, verujem ja da je to odlično razrađeno, ali ajd budimo realni - imaš zombije, mutante, ljude-ribe, robote/androide i ko zna kolko još nadrealnih pojava, neki deathclaw što svi pominju…

Od svega toga LoU ima samo zombi gljivu i posledično zombije.

 

“Ozbiljniji” možda nije pravi termin, recimo “realniji” svet.

Link to comment
17 minutes ago, goofs said:

“Ozbiljniji” možda nije pravi termin, recimo “realniji” svet.

Videćeš za par godina :fantom:

  • Haha 1
Link to comment

@goofs

Poenta fallouta je da su sve te nadrealne pojave detaljno objašnjene i povezane u prilično logičnu celinu. 

Uzmi na primer pomenute mutante https://fallout.fandom.com/wiki/Super_mutant pa onda procitas kako su nastali https://fallout.fandom.com/wiki/Forced_Evolutionary_Virus koje sve vrste postoje... Upravo ovaj prateci sadržaj koji proizlazi iz igre je nesto sto daje milion mogucnosti scenaristima serije, jer je Fallout mnogo vise od obične igre :sleep:

Ovua serija bukvalno ima potencijal da se razvija na sto načina, a s obzirom koliko pažnje su posvetili detaljima iz igre ne deluje da ce zajebati nesto. 

 

  • +1 1
Link to comment

Najveći kvalitet ove serije je što jednu vrlo sumornu temu i u suštini jako pesimističan pogled na ljudsku vrstu kao takvu obrađuje na poprilično lagan, neopterećujući i vrlo često humoristički način, a da to uopšte ne izgleda isforsirano i nesuvislo. Naizgled nespojiva kombinacija, ali uspelo im je.

 

Sviđa mi se što nema nekakve ekspozicije gde nam u facu tresnu sve što se dogodilo u tih 200 godina, već sve saznajemo iz perspektive samih likova. Cena toga je da je radnja sporija, na momente je moglo dinamičnije, ali podnošljivo je. Bolje je što su izbacili sve epizode odjednom, da je bila po jedna nedeljno previše bi se razvuklo.

 

Poslednja epizoda sezone odlična, taman je odgovorila na dovoljno pitanja, a ostavila prostor za bezbroj novih mogućnosti. 

Čekam novu sezonu! :thumbup:

  • +1 5
Link to comment
Posted (edited)

Zavrsih sezonu konacno. Kao ljubitelj serijala igara (pocev od prve, pa do ovih novijih), meni je ovo odlicno. Pocetak jeste bio malo sporiji, no to je bilo nephodno kao uvod, pre svega za publiku koja ne poznaje tematiku. Od zavrsne epizode sezone, nisam manje ni ocekivao; lepo sabrane razlicite strane price, u jednu (da ne kazem lepu) celinu. Kao sto je receno par postova iznad, treba uspeti uklopiti cesto brutalne scene, u svet koji je pun nade, uprkos svim svojim manama (odnosno manama ljudi pre svega), a to je ovde ostvareno bas kako treba.

Sada treba docekati nastavak.:happy:

Edited by Miljenko
  • +1 4
Link to comment
On 2. 5. 2024. at 23:47, goofs said:

....

Nije mi jasno samo kako su neki likovi živi posle 200 godina? Ok, Kajl Meklahlan je bio u onoj kriogenskoj fugi, ali kako je commie crnkinja živa? Ghoul valjda živi dugo sam po sebi?

...

hmm  :think:

na koju li misliš? pošto se pojavljuju tri crnkinje; Lee Moldaver, Barb Howard i Betty

 

pretpostaviću da je "commie" crnkinja Betty iz valt-33 ↓

 

Betty-valt.jpg.f931e49b045d39e729bf49fdad18b269.jpg

 

Ona je radila za Vault-tec Corporation pre rata, pa su i nju kao i druge zaposlene (kao i Henk/Henry MacLean → Kajl Meklahlan) krionički "zamrzli" u vault 31 na samom početku velikog rata, pa "odmrzli" 2246 kad su je poslali u vault 33, pa postala Overseer 2297.

 

Upoznala je Cooper-a Howard-a (the Ghoul) kad je ovaj bio u poseti zgradi Vault-tec. ↓

BettyValtteccorporation.thumb.jpg.e022c5524efad2acf8c1697fbb7b6df3.jpg

 

info link

 

 

Link to comment

Ne ne, mislio sam na Moldaverku. Za sve te što su deo korporacije pretpostavljam da su bili smrznuti pa odmrznuti.

Link to comment

Za nju se još uvek ne zna kako je preživela. Moguće da je neka napredna verzija ghoula

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, goofs said:

Ne ne, mislio sam na Moldaverku

Ли Молдавер је Латиноамериканка, барем у серији. Кад је већ нашла решење за хладну фузију, што не може да измисли и и неку суперкрему са хиперхијалуроном. :smile3:

Link to comment
18 hours ago, goofs said:

Ne ne, mislio sam na Moldaverku. Za sve te što su deo korporacije pretpostavljam da su bili smrznuti pa odmrznuti.

ach so, Moldaver

 

Nije ni u jednoj rečenici dijaloga jasno objašnjeno kako je preživela ili "odspavala" 200 godina.

S obzirom da je Moldaver kao Miss Williams bila naučnik i to bogat naučnik (iz dijaloga kad je srela Cooper-a) nije isključeno da je sama razvila tehnologiju krio-kapsula. Williams je spomenula i neku konkurenciju sa vault-tec kad je Cooper-u rekla da je Vault-tec Corporation otkupio njenu firmu i samim tim njen rad sa hladnom fuzijom. Moguće je da je ona preživela 200 godina u krio kapsuli u vault 4 gde su naučnici eksperimentisali i gde su prikazane kapsule koje skroz liče na krio kapsule u vaut 31. Kad se Lusy prisustvovala ritualu "Flame Mother", očigledno je da je Moldaver znala za vault 4 i da je ona spasila preživele Shady Sands-a nakon katastrofe.

 

Više naginjem varijanti da će objašnjenje kako je preživela 200 godina biti razrešeno u S02 gde sam siguran da će se pojaviti i Barb Howard - žena Cooper Howard (The Ghoul), jer se serija završava Ghoul-ovom rečenicom (parafraziram): "Idem da potražim svoju fucking family", verujući da mu je žena preživela kad je shvatio da je i Miss Williams/Moldaver preživela.

Verujem da će u S02 biti objašnjeno kako je  Wilzig došao uputstava da nastavi sa istraživanjem za hladnu fuziju u istraživačkom centru Enklave, pošto je nedvosmisleno da su Moldaver i Wilzig bili u kontaktu ili komunikaciji.

 

 

 

 

 

 

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...