Jump to content
IGNORED

Uredjaji i spravice koje vožnju ne™ znače


Lancia

Recommended Posts

u tome je stvar, neki proizvođači prosto naprave sklop da radi.

 

na mom skrnavom vozilu sklopljenom u mađarskoj je baterija iz prve ugradnje 2014. kalirala 2021, vozilo ima start stop sistem.

 

od sklopova mi je riknjavao alternator ako je to ono što se drugačije zove dinamo, ali to ima više veze sa potrebama dizel motora nego sa paljenjem, barem verujem da je tako. na prethodnom vozilu sam isti 2x remontovao kod ace iskre. anlaser ne.

Link to comment

Sem za paljenje grejačima na hladnom, potrebe dizel motora za strujom su manje nego benzinac (svećice).

Alternator ti je crkavao upravo što je morao da puni ispražnjen akumulator isciman start stopom.

 

Sve je to lepo u teoriji ali start stop je dobar koliko i dpf filter koji istovari čađ van grada. Jer van grada nema života.. a ni njiva ne daj bože.

Link to comment

mislim da u tim novijim automobilima ima znatno više potrošača koji se napajaju iz baterije(akumulatora) pa se u vozilima koja se mahom koriste za gradsku vožnju češće desi da dođe do pražnjenja istog, nego da se zavrti ceo krug pražnjenja-punjenja

Link to comment
1 minute ago, Kenji said:

Sem za paljenje grejačima na hladnom, potrebe dizel motora za strujom su manje nego benzinac (svećice).

Alternator ti je crkavao upravo što je morao da puni ispražnjen akumulator isciman start stopom.

 

Sve je to lepo u teoriji ali start stop je dobar koliko i dpf filter koji istovari čađ van grada. Jer van grada nema života.. a ni njiva ne daj bože.

 

 

u životu sam imao 3 dizel motora

 

TDI 90

 

MJet 150

 

i sad MJet 120, jedini sa start stop sistemom

 

zajedničko im je da su svima riknjavali alternatori, prva 2 po 2x remont, bez start stop sistema, prešli po 300k km ++

 

treći je na 245k km, na 200k stavljen novi alternator od originalnog proizvođača denso

 

 

ne bi od prve upro prstom u start stop ili samo u start stop

 

više mi ovo liči na priče od majstora, menjaj ulje na 10 hiljada umesto na 30 kako je rekao proizvođaš

Link to comment

A pa što ne reče da voziš autove sile osovine. :rolleyes:

 

Onda je riknjavanje normalno. :laugh:

 

 

  • Haha 1
Link to comment

zapravo si u pravu

 

nemačka, japan

 

italijanski motor - koji je gle čuda totalno trouble free /mnogo više nego TDI/, pa sam održao kontinuitet

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

:srdoc:

 

+50% gore za 95 Ah Silver Dynamic AGM.

 

+1 za isključivanje Start/Stop funkcije. Za rekonfiguraciju farova da ih se ne pali po otključavanju auta, sklapanje/rasklapanje retrovizora na otključavanje zaključavanje i svako moguće isključivanje bespotrebnih potrošača.

 

Spoiler

Neko isključuje i klimu ako mu je do jače vožnje. :inn:

 

Link to comment
35 minutes ago, Eleniko said:

više mi ovo liči na priče od majstora, menjaj ulje na 10 hiljada umesto na 30 kako je rekao proizvođaš


Dobro, ovo za ulje ipak nisu priče majstora nego common sense. Ja menjam na 5k milja i sad na 200k imam nula potrošnju između zamena

  • +1 1
Link to comment

A bez zezanja, iako oduvek vozim slobodarski reno sve je to jedna te ista konfekcija. Btw alternator mi je micubiši (1.5dci) i reparirao ih na 250k km isto kao i ti.

 

Sve to ulazi u planirano zastarevanje.

Auto industrija je leasing industrija kao i sve ostale. Samo mi sirotilja balkanska se takmičimo kome šta duže traje.

Start Stop ubiva auto.. na duže staze :D

Link to comment
18 hours ago, Lancia said:

Tajkunska posla :fantom:

problemi prvog sveta. kme, kme...

 

gazza je video sta ja teram. nema displej nikakav ali pali, radi, ide. i ide kuda hoces.

 

svako bi trebao da bira auto prema potrebama, a ne modnim/auto trendovima. osim ako si mladji od 27 godina.

vozio sam se pre dva dana taxijem koji ima monitora koliko hoces. uhvatio sam sebe da vise gledam u cajgere i ekrane nego ispred sebe. zajebano...

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, foto said:

vozio sam se pre dva dana taxijem koji ima monitora koliko hoces. uhvatio sam sebe da vise gledam u cajgere i ekrane nego ispred sebe. zajebano...

 

pa to zato što si se vozio plus ti je bilo novo, verovatno bi posle 2-3 dana vožnje prestao da obraćaš pažnju osim na ono šta ti treba

Link to comment
6 minutes ago, foto said:

problemi prvog sveta. kme, kme...

 

gazza je video sta ja teram. nema displej nikakav ali pali, radi, ide. i ide kuda hoces.

 

svako bi trebao da bira auto prema potrebama, a ne modnim/auto trendovima. osim ako si mladji od 27 godina.

vozio sam se pre dva dana taxijem koji ima monitora koliko hoces. uhvatio sam sebe da vise gledam u cajgere i ekrane nego ispred sebe. zajebano...

Meni na ostrvu bukvalno nista od prca ne treba, samo dobar motor i voila. Da sam tajkun pazario bih nekog sexy veterana (Iso Grifo, npr :wub:)  i ganjao bih ga do nesvesti.

Link to comment

nemas tamo kamenjara za grifona? sve asfalt? ja sam mislio da ti imas makadama do gajbe.

 

onda moze gospodski.

Link to comment
1 minute ago, foto said:

nemas tamo kamenjara za grifona? sve asfalt? ja sam mislio da ti imas makadama do gajbe.

 

onda moze gospodski.

Brt, i autoputa imamo kolko hoces :nobles: nema vise kamenjara za zajebanciju, bilo nekad, sad ako se spustis sa puta, saceka te pandur i odvali te od ekoloske kazne.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...