Jump to content
IGNORED

Uredjaji i spravice koje vožnju ne™ znače


Lancia

Recommended Posts

Just now, Tpojka said:

 

Ja klimu najviše i pipkam u autu. Desi se maksimalno 3-4 puta na putu od 500+ km. 

 

 

Ove ostale aplikacije/saradnike prebaci na audio tj. da pričate a ne da se dopisujete. Sve što trebaš čitati ostavi za kad se parkiraš.

Ne znam koliko je moguće/nemoguće ali tako da radim ne bi mi bilo bezbjedno 10% otprilike od onog kako mi je sad u vožnji.

Da je moguće da ih prevbacim na audio to bi i uradio, ali, nije moguće... Tj, ljudi namaju naviku da zovu(1), postalo je konformnije poslati poruku, a zvanje na teams kao da je nešto skaradno, to nikome ne pada na pamet... Ja zovem kad god mogu, naravno, i 100 puta mi je lakše, ali imaš i to klijenti vole mail, jer, zapisan je razgovor(2)...

 

Zato mi je i lakše da mi ne iskače ništa, nego lepo kad dođem kući, onda čitam... ALi sma to uveo tek pre mesec dana, posle posednje situacije kad mi je kompjuter kočio...

Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Da je moguće da ih prevbacim na audio to bi i uradio, ali, nije moguće... Tj, ljudi namaju naviku da zovu(1), postalo je konformnije poslati poruku, a zvanje na teams kao da je nešto skaradno, to nikome ne pada na pamet... Ja zovem kad god mogu, naravno, i 100 puta mi je lakše, ali imaš i to klijenti vole mail, jer, zapisan je razgovor(2)...

 

Zato mi je i lakše da mi ne iskače ništa, nego lepo kad dođem kući, onda čitam... ALi sma to uveo tek pre mesec dana, posle posednje situacije kad mi je kompjuter kočio...

 

Htjedoh reći ako ti je zgodno/moguće da čitaš kad se parkiraš. 

 

Fun fact: stanem na parking da zapalim, ne pušim u vožnji od preko ~30 km/h s tim da u gradskoj vožnji nikad ne palim (ovih 30 se odnosi na pomjeranja u gužvama na granicama i sl). Nije mi strano na putu od 80 km stati sa strane i zapaliti, 20 km prije odredišta.

Link to comment
10 minutes ago, radisa said:

Da je moguće da ih prevbacim na audio to bi i uradio, ali, nije moguće...

 

 

 

+1, svako ko šalje poruke je moj neprijatelj. :D  Može poziv, može mejl, ali poruke na WA i Vajberu od klijenata mrzim iz dna duše.

 

Van posla posebno ne volim poruke, sto puta je lakše i lepše da se priča nego da se kucka. Dok sam imao Blekberije i đene-đene, ovo sad je nepodnošljivo.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

 

 

Mogu da te upoznam sa najmanje trojicom ljudi kojima ne pada na pamet da povežu telefone sa kolima, da ne bi problematični brojevi izašli na ekranu kad su im žene u autu. :D

 

Javi im da nabave drugi telefon sa posebnim brojem, koji ni neće da nose kada su im žene naokolo.

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

zar poruka nije signal sagovorniku da odgovor na istu nije urgentan, bar ih ja tako doživljavam

 

a i svaki poziv nestandardnim sagovornicima započinjem "izvini što smetam, jel imaš minut, dva, tri.."

a kad radimtm ne javljam se nikome, nisam ni u vožnji dok nisam prešao na vozilo iz ove dekade

Link to comment

Zašto uopšte imate potrebu da se trenutno javljate na bilo kakvo cimanje, bilo porukom ili pozivom? Ja se javim samo onome kome hoću kada me zove, a za ostale imam spreman arsenal alibi izgovora - od bio sam u WC-u, preko bio sam na sastancima celo popodne, do vozio sam juče veći deo dana, u zavisnosti od toga koliki delay napravim u odgovaranju. 

 

Za poruke i mejlove isto ovo, samo još grđe, tj. rok mi je od 2x do 10x u odnosu na poziv. Ako nekom baš hitno trebam, taj će da me zove pet puta za 10 minuta.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Bukvalno bih ubio nekoga ako me zove, a nije hitna situacija. Pošalji poruku, dovoljno mi je poziva i sastanaka na poslu. 

Edited by garmonbozia
  • +1 3
Link to comment

Za sve mrzitelje displeja, video bih vas da vozite u ovoj džungli svaki dan. Ne može bez navigacije i real time updates. Pogotovo ako bude sudara.

 

 

Link to comment

haha nisam očekivao ciketanstvo kao razlog,

 

mislio sam da je neki tehnički izgovor

 

važno da se vože esuvići od po 4-5 konja sa tač skrinom

 

skenjaće ih AGM akumulator od 120e umesto 90.

 

Clap Applause GIF by Kyle Gordon

Link to comment

+1 za akumulator, otišao fabrički posle okruglo dve godine. na prošlom autu fabrički šljakao +10 godina, verovatno bi i više da nisam zaboravio da isključim muziku

 

:covid19:
 


 

e

150€

:srdoc:

 

Edited by kud u maglu Simoviću
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...