Jump to content
IGNORED

Uredjaji i spravice koje vožnju ne™ znače


Lancia

Recommended Posts

25 minutes ago, napadaj said:

 

 

Mogu da te upoznam sa najmanje trojicom ljudi kojima ne pada na pamet da povežu telefone sa kolima, da ne bi problematični brojevi izašli na ekranu kad su im žene u autu. :D

to je pre za temu БРАК…

  • Haha 2
Link to comment
11 minutes ago, Eleniko said:

 

Renegade nije iz te priče, to nije američko vozilo kao Chirokee. Nema veze s njim, generički uradak kao i bilo šta iz te kategorije sa bedžom Fiat, Suzuki itd sa čime je produkcijski povezan.

 

 


Znam da nije isto i da su različita tržišta, ali Jeep/Crysler nisu važili kao pouzdani i ranije, a od kako su se uvezali sa Fiatom postalo je još gore. 
 

Inace, baš Renegade je naleteo na mene u sudaru nakon kojeg mi je osiguranje plaćalo rentiranje Jeepa. Pa onako, poprilično je izašao kao poražena strana u bliskom susretu sa Mazdom. 

Link to comment

Kako kenjate kvake bumeri, otkako sam uleteo u auto sa svim tim mrdalicama nikad opustenije ne vozim, plus se mnogo manje umaram na duzim relacijama. Naravno ne drkas non stop ekran dok vozis vec podesis sta ti treba da ti se javi kad treba i to je to. Ko ima problem sa koncentracijom, taj/ta nije za auto generalno, posto paznju moze da ti odvuce i leptiric pored puta.

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, precog said:

Kako kenjate kvake bumeri, otkako sam uleteo u auto sa svim tim mrdalicama nikad opustenije ne vozim, plus se mnogo manje umaram na duzim relacijama. Naravno ne drkas non stop ekran dok vozis vec podesis sta ti treba da ti se javi kad treba i to je to. Ko ima problem sa koncentracijom, taj/ta nije za auto generalno, posto paznju moze da ti odvuce i leptiric pored puta.

OK ti si genije u svakom smislu, pa i za voznju sa mrdalicama. Ozbiljni ljudi pravili istrazivanja i dokazali da potpuna digitalizacija i previse informacija ometa voznju, kao i da se smanjuje vozacka sposobnost proporcionalno sa uvodjenjem novih tehnologija. Zato i prave predah i vracaju analogne komande za najvaznije operacije. Pocelo je sa vojnom industrijom, sad se desava i u auto industriji.

  • +1 3
Link to comment
14 hours ago, Azdaja said:

Jedina mana je nikakav display u kabini. Merkam ga godinama i obožavam liniju (pogotovo 3ka i ovaj novi cx) ali su unutra baš bili bedni sa skrinom. 

 

Fenomenalne su.

meni nikakav displej ni ne treba. bespotrebno govno koje samo dize cenu, ne sluzi nicemu. neretko ga i gasim, ili stoji sat. 

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Uf nemoj,  ja tučem nekad i po hiljadarku nedeljno, šta sve vidim, nije mi dobro... Danas mi je lik sa GLS om ladnoo uradio obilaženje sa desne strane između mene i još jednog vozila, na autoputu, pri 130... I još mi pokazuje nešto što mu se ne sklanjam... A nemaš gde da se skloniš jer svi voze 130 u obe trake, sve i da hoćeš... Ladno ga nisma ni video, jer vidim čoveka koji vozi paralelno sa mnom, ne očekujem da će neko da se provlači izmešu nas dvojice... Da sam u tom trenutku odlučio da malo dodam gas odvalio bi ga samo tako... I znaš šta, na kraju sma ga opet obišao na naplatnoj rampi... Koji kurac toliko rizikuje, nije mi jasno...

 

Inače, trenutni hejt su mi likovi koji parkiraju u raskrsnici i naprave je nepreglednom... Pre par godina sam zbog toga imao udes, ja bio kriv, pandure boleo kurac da se njakaju sa trećim licem, a ovaj što je parkirao u raskrsnici, utekao naravno...

zbog cega vozis na auto putu paralelno sa ljudima? 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Lancia said:

OK ti si genije u svakom smislu, pa i za voznju sa mrdalicama. Ozbiljni ljudi pravili istrazivanja i dokazali da potpuna digitalizacija i previse informacija ometa voznju, kao i da se smanjuje vozacka sposobnost proporcionalno sa uvodjenjem novih tehnologija. Zato i prave predah i vracaju analogne komande za najvaznije operacije. Pocelo je sa vojnom industrijom, sad se desava i u auto industriji.

 

Uvode optiku na mala vrata :book2:

 

Kako se drzi pasteta bokte?

Link to comment
1 minute ago, villiem said:

 

Uvode optiku na mala vrata :book2:

 

Kako se drzi pasteta bokte?

Ne razumem te nista :sad:

Link to comment
3 minutes ago, Lancia said:

Ne razumem te nista :sad:

 

Prelazak/prelaz sa digitalnog na analogno je nekima optika a kums je je rekao da ga nervira kada drze telefon kao pastetu al ne smem da ga tagujem

Edited by villiem
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
2 minutes ago, villiem said:

 

Uvode optiku na mala vrata :book2:

 

Kako se drzi pasteta bokte?

pa ono kao kad imaš u ruci parče leba namazano s paštetom i samo što nisi zagrizao

 

 

 

ne znam šta uopšte ima da se čačkaju mrdalice u vožnji. pustim si muziku(uglavnom sa telefona), sve ostalo je podešeno i ne čačkam ništa pre polaska isključim start stop, al to i nije na tabletu

 

sreća te klima nije na tabletu već ima posebne gumbiće. a i to je podešeno(kao laudi) pa se samo uklj ukoliko ima potrebe

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

pa ono kao kad imaš u ruci parče leba namazano s paštetom i samo što nisi zagrizao

 

 

 

ne znam šta uopšte ima da se čačkaju mrdalice u vožnji. pustim si muziku(uglavnom sa telefona), sve ostalo je podešeno i ne čačkam ništa pre polaska isključim start stop, al to i nije na tabletu

 

sreća te klima nije na tabletu već ima posebne gumbiće. a i to je podešeno(kao laudi) pa se samo uklj ukoliko ima potrebe

Koliko mailova dobiješ u tokom vožnje prosečno? Ja dobijem ujtru od 15 do 8 do 8 i 15 10-ak, plus me cimaju na teamse i ostale vibere, kao da radno vreme od 9 sati ne postoji...

 

I onda mi sve i svašta iskače na ekranu, pišti, debil hoće da čita, pa čeka da mi izdiktiram odgovor...

 

Probao sam da utihnem sve to, i na kraju je najjednostavnije bilo da ga ne kačim na Android, nego lepo, kad završim vožnju pogldam kući na kompjuteru, smireno...

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Koliko mailova dobiješ u tokom vožnje prosečno? Ja dobijem ujtru od 15 do 8 do 8 i 15 10-ak, plus me cimaju na teamse i ostale vibere, kao da radno vreme od 9 sati ne postoji...

 

I onda mi sve i svašta iskače na ekranu, pišti, debil hoće da čita, pa čeka da mi izdiktiram odgovor...

 

Probao sam da utihnem sve to, i na kraju je najjednostavnije bilo da ga ne kačim na Android, nego lepo, kad završim vožnju pogldam kući na kompjuteru, smireno...

Do not disturb mod je majka :) 

 

Displej je samo za Spotify i navigaciju. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

klima nije na tabletu već ima posebne gumbiće.

 

Ja klimu najviše i pipkam u autu. Desi se maksimalno 3-4 puta na putu od 500+ km. 

 

5 minutes ago, radisa said:

Koliko mailova dobiješ u tokom vožnje prosečno? Ja dobijem ujtru od 15 do 8 do 8 i 15 10-ak, plus me cimaju na teamse i ostale vibere, kao da radno vreme od 9 sati ne postoji...

 

Ove ostale aplikacije/saradnike prebaci na audio tj. da pričate a ne da se dopisujete. Sve što trebaš čitati ostavi za kad se parkiraš.

Ne znam koliko je moguće/nemoguće ali tako da radim kako si opisao ne bi mi bilo bezbjedno 10% otprilike od onog kako mi je sad u vožnji.

  • +1 2
Link to comment

kad mi je telefon povezan samo blue t. stižu mi samo pozivi, a kad ga povežem i kablom prevashodno da bih punio tel tada mi stižu poruke, viberi…

 

a na apple car-u sam podesio da mi samo pozive prosleđuje

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...