Jump to content
IGNORED

Uredjaji i spravice koje vožnju ne™ znače


Lancia

Recommended Posts

3 hours ago, Azdaja said:

Jedina mana je nikakav display u kabini. Merkam ga godinama i obožavam liniju (pogotovo 3ka i ovaj novi cx) ali su unutra baš bili bedni sa skrinom. 

 

Fenomenalne su.

Mislim da i Mazda i Alfa Romeo imaju slicnu filozofiju, predvidjene su za voznju a ne za glomazne displeje i prckanje po njima.

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
5 hours ago, Lancia said:

Mislim da i Mazda i Alfa Romeo imaju slicnu filozofiju, predvidjene su za voznju a ne za glomazne displeje i prckanje po njima.

Meni bi ti ogromni tač displeji bili čista distrakcija.

  • +1 4
Link to comment
Posted (edited)
28 minutes ago, Valkyrie said:

Meni bi ti ogromni tač displeji bili čista distrakcija.

Valjda ovde ne zalazi @copkillah pa mogu na miru da pisem o generacijskim razlikama, meni je suludo gde smo otisli sa nasilnom digitalizacijom. Sad kad odes u salon automobila, prodavac ce da ti zvace sat vremena o info sistemu, te ima ChatGPT, mozes da kupujes iz vozila, zvucna i svetlosna upozorenja na sve i svasta, koje uopste nisi u mogucnosti da personalizujes, jer se sa svakim startom resetuju i gomila nepotrebnih prca, koje su nepotrebne i na kraju krajeva nebezbedne u saobracaju. Ali kad ga pitas o osnovnim stvarima, koliko kubika i snage ima motor, sacekajte da vidim u specifikaciji.

Ne radi se vise o tome, da recimo ovde dokoni pandur ima zakonsko pravo da ti rebne kaznu od 200 evra ako prckas po displeju dok vozis, nego je stvarno zesce opasno u voznji. Automobili su sa jedne strane sve robustniji, startniji sa gomilom bespotrebnih konjskih snaga, s druge strane za siromahe rade trocilindrase, u kojima moras da se prekrstis ako krenes u preticanje a zajednicki imenilac im je fakin displej. 

Ima vec 10 i kusur godina kako je automobilska industrija napustila nekad najvazniji segment voznje, slobodu kretanja i uzivanje u samoj voznji. Koliko je sam kupac danas kriv za sve to a koliko oni odozgo, koji diktiraju modu i propise je za diskusiju, ali vide se vec sad neki koliko toliko pozitivni znaci po tome sto se vracaju digitalne komande bar za one esencijalne komande kod vecine proizvodjaca. 

Edited by Lancia
  • +1 5
  • Wub 1
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment

@Lancia

 

Jbg, ja imam veliki displej i sad vidim svu besmisao tolike ekrancine... Uz to integracija sa telefonom stvarno smeta, u smislu da kad nisi na autoputu, a on krene da mi cita mailove, poruke na svim jebenim platformama i slicno, tacno popizdim... Pogotovo kad promasi jezik i ne pogodi da je na srpskom...Poceo sam po gradu da vise ne kacim tel, samo na autopoutu... Toyotina navigacija radi skroz ok za grad(ako mi treba), koji ce mi android...

 

Prckanje po ekrancini je poseban zez dok vozis, naravno i da nemam onaj sefty sense spicio bi se par puta u nekog... Posle poslednjeg puta, rekao sam sebi, zajebi ekran i vozi...

 

 

 

 

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

mojoj najboljoj drugarici mesec dana nakon što je izašla iz garancije riknuo ceo touchscreen na kome se pored radija i telefona nalazi i kompletna klima

 

jeep renegade

 

6000e zamena u ovlašćenom servisu /kompresor/

 

završila je to za manje para ali opet bi mi preskočila čuka i za tih 1200 za koliko su joj to uradili van smene

 

 

  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment

a ni ne treba ti touch screen da se skucaš, prošlo leto sam proveo izvesno vreme sa novom toyotom yaris

 

ono komandna tabla ti non stop nešto signalizira, uspori, ubrzaj, izbacuje ograničenja na tabli ko da nemam oči sam da vidim

 

prvi put kad mi je smotao volan kad sam nagazio liniju, mislio sam da se nešto pokvarilo

 

bukvalno očekujem da ugrade eksere u sedalo da te bodu ako uradiš nešto što se ne sme

 

moje sledeće vozilo će biti poslednja analogna generacija dustera, i nove dacije imaju ekran

 

 

Link to comment
Posted (edited)
31 minutes ago, radisa said:

@Lancia

 

Jbg, ja imam veliki displej i sad vidim svu besmisao tolike ekrancine... Uz to integracija sa telefonom stvarno smeta, u smislu da kad nisi na autoputu, a on krene da mi cita mailove, poruke na svim jebenim platformama i slicno, tacno popizdim... Pogotovo kad promasi jezik i ne pogodi da je na srpskom...Poceo sam po gradu da vise ne kacim tel, samo na autopoutu... Toyotina navigacija radi skroz ok za grad(ako mi treba), koji ce mi android...

 

Prckanje po ekrancini je poseban zez dok vozis, naravno i da nemam onaj sefty sense spicio bi se par puta u nekog... Posle poslednjeg puta, rekao sam sebi, zajebi ekran i vozi...

 

Pa naravski, ljudi nisu ni svesni koliko skretanje pogleda pa makar na par sekundi mogu da budu pogubni. Neverovatno je koliko je nekim ljudima tesko da budu deskonektovani sa mreze, kao i potreba da budes nakrcan svim mogucim pokazateljima na displeju a u isto vreme ne koristis fakin migavac. Nivo bezbednosti je bas u padu, to se vidi golim okom u svakodnevnom saobracaju, gomila vozaca ne poznaje elementarna pravila u voznji.

Pogledaj samo testove kola na jutubetu, od recimo ukupnih 20 minuta, 15 minuta se prica o displeju  a za samu voznju ono sto ostane.

Edited by Lancia
  • +1 3
Link to comment

HUD je zakon, pričam ja (sebi) već dosta vremena.

 

Povrh toga, precizna vožnja je glavni uzročnik smanjenja broja udesa. :fantom:

  • +1 1
Link to comment

Ekrančina na novijim Tojotama je stvarno kriminalna. Kod mene je old school mali ekran i bukvalno jedina stvar koja mi tu treba je slika sa back-up kamere. To je zapravo jedan od retkih novijih feater-a koji je stvarno koristan. 
 

btw meni je iskreno žao svakog ko je u neznanju dao svoje novce na neko đubre  koje proizvodi Jeep

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Eleniko said:

a ni ne treba ti touch screen da se skucaš, prošlo leto sam proveo izvesno vreme sa novom toyotom yaris

 

ono komandna tabla ti non stop nešto signalizira, uspori, ubrzaj, izbacuje ograničenja na tabli ko da nemam oči sam da vidim

 

prvi put kad mi je smotao volan kad sam nagazio liniju, mislio sam da se nešto pokvarilo

 

bukvalno očekujem da ugrade eksere u sedalo da te bodu ako uradiš nešto što se ne sme

 

moje sledeće vozilo će biti poslednja analogna generacija dustera, i nove dacije imaju ekran

 

 

Drugar mi vozi najnoviji Pasat, bas je probao foru da vidi koliko dugo ce da ga zateze pojas, kad ne pomera volan, jer navodno sofver misli da imas nesvesticu. Posle treceg najjaceg trzaja, auto je sam krenuo da skrece s puta da se zaustavi, bez obzira na konfiguraciju terena, pa je umalo zavrsio u kanalu. 

  • Tužno 1
Link to comment
1 minute ago, bios said:

btw meni je iskreno žao svakog ko je u neznanju dao svoje novce na neko đubre  koje proizvodi Jeep

 

nije neznanje, auto je kupljen toliko jeftino da je bilo besmisleno ne kupiti ga. ne nalazi se taj auto svaki dan sa cca 15k km za 14 hiljada.

Link to comment
7 minutes ago, Lancia said:

Nivo bezbednosti je bas u padu, to se vidi golim okom u svakodnevnom saobracaju, gomila vozaca ne poznaje lementarna pravila u voznji.

 

Uf nemoj,  ja tučem nekad i po hiljadarku nedeljno, šta sve vidim, nije mi dobro... Danas mi je lik sa GLS om ladnoo uradio obilaženje sa desne strane između mene i još jednog vozila, na autoputu, pri 130... I još mi pokazuje nešto što mu se ne sklanjam... A nemaš gde da se skloniš jer svi voze 130 u obe trake, sve i da hoćeš... Ladno ga nisma ni video, jer vidim čoveka koji vozi paralelno sa mnom, ne očekujem da će neko da se provlači izmešu nas dvojice... Da sam u tom trenutku odlučio da malo dodam gas odvalio bi ga samo tako... I znaš šta, na kraju sma ga opet obišao na naplatnoj rampi... Koji kurac toliko rizikuje, nije mi jasno...

 

Inače, trenutni hejt su mi likovi koji parkiraju u raskrsnici i naprave je nepreglednom... Pre par godina sam zbog toga imao udes, ja bio kriv, pandure boleo kurac da se njakaju sa trećim licem, a ovaj što je parkirao u raskrsnici, utekao naravno...

Edited by radisa
Link to comment

dok meni npr nisu jasni ljudi koji drže telefon kao paštetu i razgovaraju, a voze kola koja 100% imaju mogućnost upravljanja telefonskim pozivima na volanu

pa jbt telefon kremenko

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

dok meni npr nisu jasni ljudi koji drže telefon kao paštetu i razgovaraju, a voze kola koja 100% imaju mogućnost upravljanja telefonskim pozivima na volanu

pa jbt telefon kremenko

Možda im crkao bluetooth?

 

(ovo iz sopstevnog iskustva, telefon neće da se nakači na tel poziv ni na jedna uređaj posle poslednjeg updatea, popizdio sam, a radi kad puštam muziku, uredno)

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...