Jump to content
IGNORED

Uredjaji i spravice koje vožnju ne™ znače


Lancia

Recommended Posts

1 minute ago, Eleniko said:

 

nije neznanje, auto je kupljen toliko jeftino da je bilo besmisleno ne kupiti ga. ne nalazi se taj auto svaki dan sa cca 15k km za 14 hiljada.


Očigledno nije bez razloga jeftin :violina:

Ali nije samo to. Jedno od najgorih vozačkih iskustava mi je bilo mesec dana rentiranja Jeep Cherookee. Ajnšlag je kao da je FAP, a auto je jedva pokretan sa svojih 2.5 litra i 170ks u normal modu. Doduše ima i sport mod u koji kas se prebaci menjač krene šizofreno da radi. Kao bonus, enterijer je bio prošaran fensi kožnim detaljima i najjeftinijim dugmićima i rucicama iz Punta. 

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Uf namoj,  ja tučem nekad i po hiljadarku nedeljno, šta sve vidim, nije mi dobro... Danas mi je lik sa GLS om ladnoo uradio obilaženje sa desne strane između mene i još jednog vozila, na autoputu, pri 130... I još mi pokazuje nešto što mu se ne sklanjam... A nemaš gde da se skloniš jer svi voze 130 u obe trake, sve i da hoćeđ... Ladno ga nisma ni video, jer vidim čoveka koji vozi paralelno sa mnom, ne očekujem da će neko da se provlači izmešu nas dvojice... Da sam u tom trenutku odlučio da malo dodam gas odvalio bi ga samo tako... I znaš šta, na kraju sma ga opet obišao na naplatnoj rampi... Koji kurac toliko rizikuje, nije mi jasno...

 

Inače, trenutni hejt su mi likovi koji parkiraju u raskrsnici i naprave je nepreglednom... Pre par godina sam zbog toga imao udes, ja bio kriv, pandure boleo kurac da se njakaju sa trećim licem, a ovaj što je parkirao u raskrsnici, utekao naravno...

Spanci su npr resili gradski saobracaj tako sto su ogranicili brzinu na 30 kmh. Mnogi su ocekivali poplavu radara, ali jok, to je sluzilo bukvalno tome da je vozac u bilo kakvom slucaju kriv, jer ako postujes ogranicenje brzine, nista se ne bi desilo. Normalno  niko ne vozi tom brzinom.

2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

dok meni npr nisu jasni ljudi koji drže telefon kao paštetu i razgovaraju, a voze kola koja 100% imaju mogućnost upravljanja telefonskim pozivima na volanu

pa jbt telefon kremenko

200 evra i 6 bodova od 12 kao kod mene, pa da vidim ko ce da koristi mobilni dok vozi.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
2 minutes ago, bios said:


Očigledno nije bez razloga jeftin :violina:

Ali nije samo to. Jedno od najgorih vozačkih iskustava mi je bilo mesec dana rentiranja Jeep Cherookee. Ajnšlag je kao da je FAP, a auto je jedva pokretan sa svojih 2.5 litra i 170ks u normal modu. Doduše ima i sport mod u koji kas se prebaci menjač krene šizofreno da radi. Kao bonus, enterijer je bio prošaran fensi kožnim detaljima i najjeftinijim dugmićima i rucicama iz Punta. 

Jel ovo vazi i za Wrangler?¿

Link to comment
8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

žaomi?

 

Najskuplji jebeni telefon na tržištu, Z-Fold... Doduše trojka, ne petica, ali do sad sam mu mnejao ploču i ekran, pod garancijom, nemam više snage da se jevbavam, vraćam se normalnim ciglama...

Edited by radisa
Link to comment

Moj Pežo 3008 je na gornjoj granici prihvatljive količine ekrana - ima jedan ekran, ne mnogo veliki, ali dovoljan da se na njemu lepo vidi navigacija preko Android Auta, kao i parking kamera i senzori. Sa ekrana na ekran infotainmenta prebacujem fizičkim tasterima, dok same komande dajem pipkanjem ekrana, ali to na ekranima sve podesim pred vožnju (temperaturu klime, isključim Start/Stop i slično), dok stanice na radiju mogu da prebacujem na volanu. Bluetooth mi radi dobro, tu nemam neki naročit problem.

 

Btw, ja sam dugo imao problem da povežem Xiaomi 9T sa Pežoovim infotainmentom, i mislio sam da je problem u telefonu (obzirom da mi se službeni Samsung povezivao bez problema), a onda se ispostavilo da je problem u ... kablu kojim sam povezivao telefon i auto. Kad sam promenio kabl i Xiaomi je proradio.

Link to comment
3 hours ago, Lancia said:

 

 

što, slažem se sa svime što si napisao :D

 

20 minutes ago, radisa said:

Možda im crkao bluetooth?

 

(ovo iz sopstevnog iskustva, telefon neće da se nakači na tel poziv ni na jedna uređaj posle poslednjeg updatea, popizdio sam, a radi kad puštam muziku, uredno)

 

ovi što im je crkao blutut čine otprilike 2-3% onih koji drže telefon kao paštetu dok voze

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, Lancia said:

Jel ovo vazi i za Wrangler?¿


Ne baš, ali svakako će nešto preskupo da mu crkne po isteku garancije :lolol:

 

Probao sam i to malo da vozim. Kamion u vidu fancy igračke za priglupu bogatašku decu 
 

 

  • +1 2
Link to comment
Just now, copkillah said:

 

što, slažem se sa svime što si napisao :D

 

Uvek me prozivas da sam mator i ne razumem novo vreme. :D

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Lancia said:

Uvek me prozivas da sam mator i ne razumem novo vreme. :D

 

samo zato što se uvek upecaš, naravno da ne mislim tako :D

  • Wub 1
Link to comment
26 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

dok meni npr nisu jasni ljudi koji drže telefon kao paštetu i razgovaraju, a voze kola koja 100% imaju mogućnost upravljanja telefonskim pozivima na volanu

pa jbt telefon kremenko

 

 

Mogu da te upoznam sa najmanje trojicom ljudi kojima ne pada na pamet da povežu telefone sa kolima, da ne bi problematični brojevi izašli na ekranu kad su im žene u autu. :D

  • Haha 6
Link to comment
2 minutes ago, bios said:


Ne baš, ali svakako će nešto preskupo da mu crkne po isteku garancije :lolol:

 

Probao sam i to malo da vozim. Kamion u vidu fancy igračke za priglupu bogatašku decu 
 

 

A jbg meni to izgleda super, sta cu priglup sam, samo mi fali da sam bogatasko dete. :D

Link to comment
5 minutes ago, Lancia said:

A jbg meni to izgleda super, sta cu priglup sam, samo mi fali da sam bogatasko dete. :D

Veruj mi da sam i ja tako reagovao na prvu :D

 

A i kad sam video da su mi u rental agenciji dodelili Cherokee sam se iskreno obradovao. Pogotovo jer je to plaćalo osiguranje, pa sam očekivao nešto iz niže kategorije.  

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, bios said:


Očigledno nije bez razloga jeftin :violina:

Ali nije samo to. Jedno od najgorih vozačkih iskustava mi je bilo mesec dana rentiranja Jeep Cherookee. Ajnšlag je kao da je FAP, a auto je jedva pokretan sa svojih 2.5 litra i 170ks u normal modu. Doduše ima i sport mod u koji kas se prebaci menjač krene šizofreno da radi. Kao bonus, enterijer je bio prošaran fensi kožnim detaljima i najjeftinijim dugmićima i rucicama iz Punta. 

 

Renegade nije iz te priče, to nije američko vozilo kao Chirokee. Nema veze s njim, generički uradak kao i bilo šta iz te kategorije sa bedžom Fiat, Suzuki itd sa čime je produkcijski povezan.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...