Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

15 minutes ago, ZerrorR said:

 

Htela si nekog drugog da citiraš...

 

Da, ono gore Filozof mislim sto je pisao - kako su hteli da prodaju dete ili da mala nije ni bila tu... Mislim kako su vodili sluchaj sad mozes samo da kazesh sve je moguce. Ne chudi me da niko ni u shta ne verujem.

Link to comment

Evo sad u Dnevniku vest kako se ispituju okoolnisti pod kojima je brat osumnjičenog preminuo…

Link to comment

Od starta mi toliko smrdi zvanična priča da zaista nisam mogao da je progutam. Pritom, nisam pristalica teorija zavere, teško podnosim dijalog sa osobama koje negiraju postojanje kovida ili opasnost koju je predstavljao za narod, posebno starije ljude. Da ne pričam o ravnozemljašima, tipovima koji veruju u ljude guštere i sl.

Ali takođe znam da zavere postoje. Npr. kralj Aleksandar Obrenović je ubijen od strane zaverenika. 

Ovde je sve toliko smrdelo od starta da mi je bukvalno bilo u glavi samo "zvanična priča je moguća, ali je verovatnoća da se to desilo slična kao da baš ja izvučem sedmicu na lotou".

Malo me je zabolelo kada sam čitao da je forumaš koji je advokat navijao za mučenje i "kratki postupak" - ubistvo osumnjičenih. Tu sam negde i shvatio da je naš pravosudni sistem duboko bolestan, kada i ljudi sa velikim iskustvom koji su deo sistema smatraju da ljude za koje se ne zna da li su krivi ili ne treba jednostavno ubiti ili makar mučiti do krajnjih granica, sve dok ne priznaju da su krivi i za Kenedija, i za Srebrenicu, i za Kosovski boj ako zatreba.

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

jedine dve sigurne istine u ovom slucaju su da deteta nema i da ja brat od osumnjicenog ubijen.

 

-dal je drzava/policija od starta ucestvovala u potencijalnoj otmici/ubistvu? tesko da to moze biti slucaj.

-prvo,  ne bi se pokretao amber alert i alarmirao region pa i sire..

-drugo, samo pokretanje amber alerta i celokupna pretraga je kostala visetruko vise od potencijalnih 20k eura, koliko se dobija na crno za prodaju deteta..

-tako da moja teza™ iskljucuje umesanost drzave/policije u preprodaji na crno, posto niti ima ekonomske isplativosti, plus pokazujes nesposobnost policije na globalnom nivou..

 

sa druge strane, prilicno je ocigledno da je policija bas jako braljavila tokom istrage, a tek nakon prvog zvanicnog obracanja posle 10 dana, kada je vlast presekla™ da se objavi da je slucaj fakticki zavrsen, je bilo ocigledno da tu nesto ozbiljno ne stima.

 

sa ove distance od 40-ak dana koliko je proslo od objave da je slucaj resen™, cak i oni koji su do sada imali poverenje u policiju/vlast ne mogu da odbrane drzavu/policiju da isti nisu izneli lazne informacije.

 

postavlja se pitanje zasto je posle 10 dana, slucaj toliko zbrzan™ i proglasen zavrsenim™ uz papazjaniju od informacija koje niti imaju cvrste dokaze iza sebe a jos manje logike?!

 

i tu missim da nema puno prostora za neke opcije..

-pod jedan, toliko su nesposobni da su morali da isfabrikuju™ krivce na brzinu, zbog pritiska javnosti, i pokazu se da su ipak kao sposobni..

-pod dva, da se tokom istrage ispostavilo da je ipak neka bliska™ vrhu glava pri policiji/drzavi, u svojoj licnoj reziji bila umesana u ovu otmicu/ubistvo, pa da su nakon toga drzava/policija usli u zataskavanje™ ovog slucaja..

Link to comment
Posted (edited)

Iz ove perspektive je možda malo jasnije zašto ova dvojica nisu bili pod prismotrom ako su kako su rekli iz policije bili sumnjivi od prvog dana. Verovatno iz prostog razloga što nisu bili sumnjivi, već su nakon 10 dana tapkanja potrage u mestu postali jedini koji su se mogli dovesti u vezu sa vremenom i mestom nestanka.

Edited by bejzbolka
  • +1 9
Link to comment
10 minutes ago, bejzbolka said:

Iz ove perspektive je možda malo jasnije zašto ova dvojica nisu bili pod prismotrom ako su kako su rekli iz policije bili sumnjivi od prvog dana. Verovatno iz prostog razloga što nisu bili sumnjivi, već su nakon 10 dana tapkanja potrage u mestu postali jedini koji su se mogli dovesti u vezu sa vremenom i mestom nestanka.

 

Da ne zaboravimo da su se "dvojica sumnjivih od prvog dana" magično pojavila neposrednog nakon što se ispostavilo da devojčica iz Beča nije Danka, iako je javnost bila ubeđena (u smislu da su je ubedili) da jeste. 

Čitav ovaj slučaj postaje sve užasniji u svakom smislu kako vreme prolazi.

  • +1 6
Link to comment
Posted (edited)

Umrla i majka osumnjičenog za ubistvo. Ova što se nedavno sahranila sina, a drugi sin i muž u pritvoru.

Edited by mraki
  • Tužno 11
Link to comment

Ne znam šta je gore - da je ovaj u zatvoru kriv i da ćuti ili da nije ništa kriv.

 

Toliko o savetima iskusnih advokata da se klijent brani ćutanjem. Evo, odbraniće se, alal mu strategija

 

Link to comment

Ja nakon svega ne verujem više ni u jednu zvanično saopštenu informaciju, pa ni u tu da "znaju ali ćute".

  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...