Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

17 minutes ago, Venom said:

 

Uzmeš pravila košarke (može i FIBA) i kažeš koje je pravilo prekršeno. Ja mislim da je napravio korake, jer drži loptu jednom rukom makar na trenutak, tu završava dribling, i onda pravi tri koraka. Ali mislim da sudije imaju svoj rutinu jer je nemoguće svaku situaciju detaljno sagledati u realnom vremenu i mogu da razumem da su gledali od trenutka kad je uzeo loptu u obe ruke. U tom slučaju nisu koraci.

Pa pretpostavio sam slicno. Ako se gleda od kontakta ruke nakon poslednjeg driblinga, onda je pravio tri koraka. Ali kao sto kazes, oni ocigledno ne broje prvi korak ukoliko lopta nije uhvacena sa obe ruke. 
To svakako stvara prostor da igraci eksploatisu taj prvi korak ukoliko imaju zasticenu loptu na jednoj ruci. 
Recimo, Billy Baron je po ovom tumacenju imao samo pola koraka viska. Po ovom, tzv. tradicionalnom 1.5 korak viska :)

 

https://youtu.be/m7uKh71hl5U?si=kiFYZXv2KsW4EETh

Edited by MeanM@
  • Wub 1
Link to comment

Nije stvar u hvatanju lopte sa obe ruke, nego u proceni da igrač više nema nameru da nastavlja dribling.

 

Nema šanse da takve stvari budu na licu mesta precizno dijagnostifikovane. Ja sam uvek bio za varijantu da sudija svira korake instiktivno. 

  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, MeanM@ said:

Pa pretpostavio sam slicno. Ako se gleda od kontakta ruke nakon poslednjeg driblinga, onda je pravio tri koraka. Ali kao sto kazes, oni ocigledno ne broje prvi korak ukoliko lopta nije uhvacena sa obe ruke. 
To svakako stvara prostor da igraci eksploatisu taj prvi korak ukoliko imaju zasticenu loptu na jednoj ruci. 
Recimo, Billy Baron je po ovom tumacenju imao samo pola koraka viska. Po ovom, tzv. tradicionalnom 1.5 korak viska :)

 

https://youtu.be/m7uKh71hl5U?si=kiFYZXv2KsW4EETh

 

Mislim da definitivno ne sude tako, ali da u momentu kakav je ovaj (kontra, sudija trči za njima) može lako da dođe do ovakve odluke sudija. Ja sam gledao više puta usporeno da  bih zaključio da je možda poneo loptu jednom rukom i da mu se zato tu završava dribling. To nije realno očekivati od sudija. Kod Barona takve dileme nema, jasno drži loptu jednom rukom i onda pravi tri koraka.

Link to comment

Zajebano izgleda OKC. Inteligentni igrači. Mada se nola raspala. Gnjidi jebo kevu večeras

  • Haha 1
Link to comment

Kako ce lako biti naguzeni od Minnesote i ako prodju ovu rundu. Ovakva otvaranja utakmica nece proci kod Minnesote i Denverova busna odbrana. Jokic je glavni krivac ovakvih predstava u prve tri cetvrtine. Veceras se 100%  nece vratiti iz ovog deficita , nema sanse.

Edited by Micko8
Link to comment

Lejkersi su konačno uspeli da ne budu ubedljivo nadigrani u trećoj.

 

Da li neko razume šta Jokić izgovara u onoj reklami hotels.com-a u vezi nekih lojalti poena?

 

Džamal je krenuo da se hvata za koleno.:unsure:

Edited by reg
Link to comment

Očekivano slabija utakmica Denvera. Marej ne samo da ne može ritam da uhvati ni zamkom za medvede, već će sad i da igra povređen.

Link to comment

Ne iskljucujem mogucnost da se fejkersi skroz vrate u seriju i da je dobiju. U sve cetiri odigrane utakmice su bili bolji tim u prve tri cetvrtine , plus je Dejvis nadigrao Jokica u zadnje tri utakmice.

  • Haha 2
Link to comment

Kakva jajarska igra Denvera u odbrani, kaznio bi ih sve milion od plate. Jadnici. 

 

Jokara nula agresije, i samo on na ovom svetu sa takvim pristupom može da napravi 35 15 13 ili koliko već. 

 

Idu mi na onu stvar, ceo tim. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...