Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

  • Replies 6.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kralj

    556

  • 1n54jd3r

    512

  • uini

    500

  • Micko8

    453

Ali o tome pricam, vodi se ipak rasprava i nije toliko ocigledno.

 

Desi se trokorak u svakoj ligi i svakoj eri.

 

A ovde se odmah udara po NBA-u kao cirkusu.

 

Ja vise uopste nisam ni siguran da li su koraci 🤣

 

 

 

Ako i jesu, neki jedva su, nisam sad u mogucnosti da na miru i polako gledam. Nisu ni tri nego neka dva i po.

 

 

Svakako nista za iscudjavanje, govorenje da je sedmokorak, da je NBA cirkus...

 

Nije uopste ocigledno i ljudski je da sudija pogresi, ako je uopste i pogresio.

 

Link to comment
45 minutes ago, 1n54jd3r said:

navodno, nisu koraci

 

 

Da je Wilt imao ovo 70ih davao bi 300 poena po utakmici 😁

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, mackenzie said:

 

Da je Wilt imao ovo 70ih davao bi 300 poena po utakmici 😁

 

ko kaze da nije imao

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

 

Videh neko ga zove GOAT zbog ovoga. Tek sad mi pade na pamet da ga zbog koraka porede a Jordanom. 

 

Taman misliš liga se popravlja, kad ono opet povratak devedesetih. Baš bedak.

 

Ih, da je Dzordan imao ideju i muda da radi ovo sto se danas radi, nadjebao bi Viltovih 50ppg ko iz picke, i ne samo on nego mnoge legende devedesetih. Miks rukometa i basketa, treba smisliti novo ime.

 

Inace, moram da ti cestitam na tome sto si jedini koji ima veci problem sa kosarkom devedesetih i Dzordanom nego ja sa ovim rukometom. Nije mala stvar, tri bambija za tebe.

Link to comment

Jos i da mu skrate trojku, ko sto su i uradili 90ih, taman da ubode nekih 30 posto, ma, davao bi 150 ppg.

Link to comment

Ne ne, najjace je ovim nikad ofanzivno talentovanijim momcima dati da koracaju i nose loptu i svirati 2+1 za pipanje po malom prstu i uvesti pravila da bude sto otvoreniji put ka kosu :laugh: evo imamo i diskusiju da ovo Goberovo zapravo nisu koraci, treba uvesti u pravila jos poneki dodatni korak jer se na 3-4 i dalje natezemo pa mozda dozvoliti 5+ da se ne muce ofanzivno talentovani momci, da ne razmisljaju o tako nebitnim stvarima kao sto je dvokorak, pivot noga i slicno. Npr. onaj basketas The Professor igra atraktivno, mogu da dozvole ta pravila iz rekreativnog basketa u NBA i bilo bi jos atraktivnije i vise poena

Link to comment

Pravis slona od muve. Dobili ih 20 razlike. Da je ovo bio kos za pobedu pa i ajde. Desavalo se ovo uvek i svuda. Idemo dalje, plejof je super, dan je super.

Edited by Hele
Link to comment

Pa radi se o tome da se pusta previse i ne samo u nebitnim situacijama, trebalo bi da postoje neka pravila valjda nevezano za to koji je deo meca ali dobro, to je NBA cirkus smehotres, bitno da je debeli Amer uzivao uz hot dog i kolu i da Minesota pregazi Nagetse u narednoj rundi a ostalo ce doci na svoje mesto

Link to comment

Pravi problem sa "računanjem" koraka je nastao kada su ubacili pravilo o gather step. Od tog trenutka ja više apsolutno nemam pojma šta su koraci a šta ne, a slušao sam sudije da ni oni često nisu baš sigurni u tim situacijama, pa naginju tome da ne sviraju korake ako im ne deluje kao očigledan prekršaj... 

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Treba da ubace "četvorku".

Šut za 3 je prevaziđen.

Obeleže se neka mesta na terenu koja vrede 4 poena. Kao u onom Big3 basketu.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Ima već takvih ideja, tipa da "logo" trojka vredi 4 poena. Videćemo. Inače, sem Indi - Milvoki, sinoćnje utakmice su bas razočarale, praktično u obe se prilično brzo znao pobednik, nikakva neizvesnost. Iskreno sam mislio da Sansi mogu i do 2:2 na svom terenu i da ta serija ide u 7 najverovatnije, ali bukvalno su izdominirani, pre svega u skokovima i energiji, i deluje da ide metla... S druge strane, Lenard šepa, laganom šetnjom se vraćao u odbranu nakon promašaja i sa njim takvim, LAC nemaju nikakve šanse. 

Link to comment

"I still hate it," Popovich told reporters before the Spurs' 97-94 loss to the Toronto Raptors. "I'll never embrace it. I don't think it's basketball. I think it's kind of like a circus sort of thing. Why don't we have a 5-point shot? A 7-point shot? You know, where does it stop, that sort of thing.

"But that's just me, that's just old-school. To a certain degree, you better embrace it or you're going to lose. And every time we've won a championship, the 3-point shot was a big part of it. Because it is so powerful and you've gotta be able to do it. And nobody does it better than Golden State, and you know where they're at. So it's important. You can't ignore it."

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...