Jump to content
IGNORED

US (finally) Open 2023


Ros

Recommended Posts

Btw, kakav je Bredo Pit napravio sebi marketing prosli put, nabio naocare preko pola lica, gore zalepio kosu i kao, vau kako izgleda sa 59. godina.

 

A Sting gospodin covek sa 72.godine bolji od njega, ali ga niko ne spominje 😭

Link to comment
33 minutes ago, Hele said:

Koliko toga nismo mogli da zamislimo da ce se desiti pa se desilo u tenisu u poslednjih desetak godina.

zar nije neka olimpijada sledece godine. kakav njegov la

Link to comment
7 hours ago, Tsai said:

 

Prezadovoljan i neverovatan uspeh i sa 24, ako bih bas morao u SF scenario da idem, 27 mi zvuci ko kul brojka

 

27 zvuči kao baš ono - niko nikad neće stići - brojka.

 

 

6 hours ago, harper said:

Ja vec bio zadovoljan 2016. kad je uzeo Roland Garros, posle toga samo belezim.

 

Meni je najdraži wimbledon posle povrede lakta i tada sam pričao "samo još jedan... Samo još jednom da uzme slam, ponovo, i meni je dosta". I stvarno mi je bilo dosta. Duga je to bila pauza, nadrealna, kada se pogleda iz ove perspektive, više od 2 godine bez slema. Tada sam se molio samo za još jedan, niko od nas nije znao šta će da se desi dalje, kamoli ovo što se dešava. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, Mil@n said:

 

27 zvuči kao baš ono - niko nikad neće stići - brojka.

 

 

 

Meni je najdraži wimbledon posle povrede lakta i tada sam pričao "samo još jedan... Samo još jednom da uzme slam, ponovo, i meni je dosta". I stvarno mi je bilo dosta. Duga je to bila pauza, nadrealna, kada se pogleda iz ove perspektive, više od 2 godine bez slema. Tada sam se molio samo za još jedan, niko od nas nije znao šta će da se desi dalje, kamoli ovo što se dešava. 

 

 

Isto, svako slovo.

Prvo ono ispadanje sa RG od Čekinata u trećem kolu i njegova izjava "razmisliću šta ću dalje", a onda Vimbldon, ono epsko polufinale sa Nadalom od 2 dana, pa Anderson u finalu. 

  • +1 3
Link to comment

Jel ima negde da daunloduje sinocno finale.

Treba mi video fajl nosim coveku koji je u bolnici da gleda ,  tamo nemaju internet tako da striming nije opcija.

Ajd pomagajte moze i na pm

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, harper said:

 

On vec godinama gleda kako moze da usteka sto je moguce vise jeftinih poena, danas je samo bilo vise primetno jer Medvedev sa osnovne linije igra oportunisticki i dosta iza osnovne linije pa je to bila takticka ideja da se povremeno ne ulazi u dugacke relije vec da se pokusaju iskoristiti Danilove sporije lopte koje ima obicaj da salje kad malo zakasni na udarac. Svejedno, voleja kojim je spasio set loptu se ni Edberg ne bi postideo. Novak je dosta miksovao po cenu da izgubi neke poene, pogotovo na skracenim loptama, izlasci na mrezu su bili deo te taktike. Kljucna poenta je bila da se cross-court udarcima, narocito sa backhand strane, ne traze uglovi vec da se igra Medvedevu na reket i da se boljom tehnikom i cistijim udarcima trazi ta sporija lopta posle koje je obavezno isao prilazni udarac pa volej.


Ma naravno da je to bila specifična taktika

za ovu priliku, nisam ni mislio da je bukvalno postao servis-volej igrač, ali taj segment u prošlost prvo nije postojao u njegovoj igri, pa je sporadično počeo da se pojavljuje u kriznim situacijama sa iscrpljenošću i nije bio baš najsigurnije oružje. U medjuvremenu ga je toliko

unapredio da je to frapantno, bukvalno kada bi svoju igru kompletno bazirao na izlascima na mrežu kao igrači osamdesetih i delom devedesetih bio bi i u tome medju najboljima ikad sa ovim nivoom kontrole voleja. Juče priprema i tajming savršeni svaki put, jedinih par “grešaka” su bili iznudjeni izlasci na skraćene lopte koje je jedva stizao i zapravo su iznudjene greške.
 

Meni ta servis/volej faza ostala omiljena i nešto zbog čega sam originalno zavoleo tenis, kompletno iracionalna i romantična ali beskrajno zabavna. Ne mogu da lažem da mi se ovakav Novak još i više svidja, i uopšte me neće iznenaditi ako za sledeću godinu ubaci još nešto neočekivano u svoju igru čime će menjati ritam i iznenaditi protivnike u završnicama turnira kad bude gusto. Joker više je trofej više u ovoj fazi kad noge znaju da izdaju.

  • +1 1
Link to comment

Nadam se da ce Novak jedan dan da dobije neki ozbiljan i dobro uradjen holivudski biopic. A materijala ima samo takvog, pocev od odrastanja, pa onda Pepe Imaz faza, pa hapsenje u Australiji.... i naravno sve njegove velike pobede, preokreti, vracanja kad ga otpisu.

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, Shan Jan said:

Tu foru sa server/volej je koristio i Federer pred kraj karijere. Bese imao i onu cuvenu fazu kad je hvatao servise bas plitko, dok ga Novak nije rasrafio.

Tzv SABR koji je igrao baš protiv Novaka u finalu Sinsija 2015. godine. Federer je dobio taj meč. U finalu USO iste godine znamo rezultat, a ako pamtite Fed je u jednom istom gemu popio dva loba, pa dalje odustao.

Mislim da se o SABR-u više piše no što zaslužuje. Agresivnu igru na drugi servis protivnika sa dubokim ulaskom u teren nije izmislio Fed i oružje je svih vrhunskih igrača. Za ilustraciju može da posluži ovogodišnji meč baš u Sinsiju u SF između Pola i Alkaraza, kada su jedan drugom više puta za redom oduzimali servis: obojica su jednako agresivno ulazila na drugi servis protivnika.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Odvaljeno od mozga. Mozda kad se penzionise u muskom da se Djoka prijavi da se oseca kao zena pa da osvoji i u zenskom jedno 25 GS.

 

kakva su vremena ne bi me iznenadilo da imamo ovo u narednih par godina. 

  • Haha 2
Link to comment
6 hours ago, Arkadija said:

Ugasila sam tv pošto je Novaj dobio TB drugog seta sa uverenjem da sada lagano dobija. Vidim da sam bila u pravu. 

24 titule su nestvaran broj, eto sad je i Margaret Kort dostignuta. Sad svim ljubiteljima statistike ne preostaje ništa drugo nego da broje bizarnosti, kao što su već počeli, Alkaraz je najviše puta izašao na mrežu u prvom kolu u večernjem terminu turnira 250, pre navrsene 21 godine života.

 

 

Sramota je koristiti taj rekord Margaret Kort kao bilo kakav argument. Zena je skoro pola od tih trofeja, jedanaest ukupno, osvojila u Australiji protiv lokalne konkurencije jer u to vreme niko od igraca iz drugih zemalja nije putovao u Australiju da igra tenis. U vecini slucajeva cak nije bio ni potpun igracki kostur, jedne godine je osvojila kad je bilo ukupno 27 igracica u konkurenciji. Margaret Kort i njene rekorde niko nije ni pominjao dok Serena nije zapretila da ce da ih srusi, a tek je besmisleno meriti ih u kontekstu muskog tenisa koji je sasvim drugi sport.

  • +1 8
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...