Jump to content
IGNORED

US (finally) Open 2023


Ros

Recommended Posts

36 minutes ago, Ros said:

jel bio kljako na prijemu kod svog najboljeg drugara i idola?

 

nisam sigurna, ali mislim da nije bio, bar nisam videla tokom prenosa dočeka 

Link to comment
2 minutes ago, extragluv said:

kakve veze to ima ciji je ambasador.

 

suludo je imati avion kad mozes da ga rentas za sve sto ti treba. ipak je on milioner

On ima na raspolaganju privatni avion.

 

Da li je vlasnik istog, da li ga iznajmljuje ili mu je deo paketa o sponzorstvu - to je tehnikalija za poreskog savetnima. Novaku je bitno da moze da leti kada i gde zeli :)

 

  • +1 2
Link to comment
43 minutes ago, levi said:

zar se nije Nole komitovao za ovo kolo davis cupa koje se igra ove nedelje,  reprezentacija je u Španiji sad

 

igrace u petak protiv spanije.

duci i djere su dobili koreju

  • +1 1
Link to comment

Ako je verovati cika google, private jet kosta oko milionce dolara godisnje za operacije. Nije van njegovog budzeta. Ne zaboravite da on vodi i celu ovu ekipicu sa sobom. Ako racunate da ih je 10tak, plus enorman broj letova levo-desno tokom godine da se stigne na razne turnire... cak mozda i nije neka razlika u ceni u odnosu na to da idu regulranim avionom a stedi se mnogo vremena i dobija na fleksibilnosti sto je jako bitno kad si teniser gde su ti putovanja ogroman deo zivota. 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Filozof manijak said:

Jel se kvalikofao Alkaraz za OI?

 

I mene zanima, ovo malo što sam guglao mislim da nije. Španija nije igrala Davis Cup kvalifikacije ranije ove godine i dobila je wild card za finalni turnir za koji nam je Alkaraz rekao da neće igrati. Znači ostaju mu kvalifikacije u januaru sledeće godine, ali ako Španija uđe u finale ove, pobednik i poraženi se automatski kvalifikuju pa Karlito tako može da izvisi za učešće na OI? Stavljam upitnik jer ne znam ta pravila, možda ima neki wild card za OI. 

 

The player must have fulfilled the minimum participation requirement in the ITF Davis Cup or ITF Billie Jean King Cup Competitions during the Olympic Cycle, by being:  

• part of the final nominated Davis Cup or Billie Jean King Cup team, and present at the Tie/Event, on a minimum of two (2) occasions during the Olympic Cycle, provided that one of those occasions is in either 2023 or 2024.

Edited by peralozac
  • Hvala 1
Link to comment

Negde ranije sam procitala naslov ali se nisam udubljivala, da mozda promene pravila zbog Nadala. Covek osim singla zeli da igra dubl sa Karlitosom. U tom slucaju bi izvisio neko od obicnih smrtnika koji je ispunio vazece uslove (na ATP listi je medju prvih 56 i igrao devis kuo) jer jedna drzava moze poslati max 4 igraca. 

 

Link to comment

ne znam kako je sad, ali ranije je bilo dovoljno da se igrač stavi na raspolaganje, ako ga selektor ne uvrsti u priču, to nije njegova krivica, on je svoj  deo oko učešća ispunio. 

Link to comment

Postoje i izuzeci za prethodne osvajače zlatnih medalja i grend slemova.

 

Quote

The other two ITF Places are reserved for Olympic or Grand Slam singles champions who didn't qualify through other criteria, provided they are in the singles top 400 and don't make their NOC exceed their maximum quota.

https://olympics.com/en/news/pathway-to-paris-2024-tennis-qualification-system-explained

Edited by VoodooDerina
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...