Jump to content
IGNORED

US (finally) Open 2023


Ros

Recommended Posts

40 minutes ago, Mos said:

Imam utisak, nikad lakše finale. 

 

Ne bas, bilo je i u Australiji i na Vimbldonu laksih meceva. Licilo je dosta na onu godinu kad je istim rezultatom na ovom istom terenu dobio Delpa. Drugi set je slomio Medvedeva kad sto je tada slomio Argentinca, bio je bolji igrac i nije dobio nista na kraju. Treci set je jednostavno bila egzekucija, Novak je i sam rekao posle meca da je samo gledao da se nekako preruci preko ivice i zavrsi mec. Danil je uzasan match-up za sve igrace kad je u vinklu, dosadan, uporan, sve stize jer je i brz i dugacak, treba mnogo snage i strpljenja da se on dobije. Sat i 42 minuta set, to se bas retko vidja.

  • +1 6
Link to comment

Čovek postade i servis-volej mašina pod stare dane, epska partija na mreži, ne znam jel neko nakad imao bolji procenat na 40+ izlazaka na mrežu :ziga: 
 

Šta je sledeće ostalo da unapredi, da ispucava servise od 140 mph…:blink:

  • +1 7
Link to comment
22 minutes ago, ducca said:

Čovek postade i servis-volej mašina pod stare dane, epska partija na mreži, ne znam jel neko nakad imao bolji procenat na 40+ izlazaka na mrežu :ziga: 
 

Šta je sledeće ostalo da unapredi, da ispucava servise od 140 mph…:blink:

 

On vec godinama gleda kako moze da usteka sto je moguce vise jeftinih poena, danas je samo bilo vise primetno jer Medvedev sa osnovne linije igra oportunisticki i dosta iza osnovne linije pa je to bila takticka ideja da se povremeno ne ulazi u dugacke relije vec da se pokusaju iskoristiti Danilove sporije lopte koje ima obicaj da salje kad malo zakasni na udarac. Svejedno, voleja kojim je spasio set loptu se ni Edberg ne bi postideo. Novak je dosta miksovao po cenu da izgubi neke poene, pogotovo na skracenim loptama, izlasci na mrezu su bili deo te taktike. Kljucna poenta je bila da se cross-court udarcima, narocito sa backhand strane, ne traze uglovi vec da se igra Medvedevu na reket i da se boljom tehnikom i cistijim udarcima trazi ta sporija lopta posle koje je obavezno isao prilazni udarac pa volej.

 

Nerealno je kakav je Novak takticki mastermind. Uvek me je nervirala, pisao sam o tome sto puta, fascinacija shot-making-om i proglasavanje tog segmenta igre lepim tenisom. Kapiram da ljudi koji povrsno poznaju tenis ne mogu uvek da vide sve takticke finese koje Novak primenjuje prilagodjavajuci se uslovima na terenu, protivniku i razlicitim fazama meceva, za mene ne postoji nista lepse u tenisu nego gledati pravog majstora kako upravlja mecom i rastavlja protivnicku igru na delice. Godinama vec je toliko tesko pobediti Novaka u zavrsnicama velikih turnira kad je fokusiran i nabrijan, moras da odigras ponekad i ono sto sam nisi znao da mozes. Zato tako retko gubi te meceve na tri dobijena seta i kad ima dovoljno vremena da procita igru protivnika i konstruise game plan u realnom vremenu, jednostavno poznaje igru bolje nego bilo koji drugi teniser a ima sve alate da sprovede ono sto zamisli i isplanira. Bukvalno najsavrseniji teniser ikada ili najblize savrsenstvu sto smo do sada videli. T2.

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Sa koliko GS bi ste bili zadovoljni? Meni je magična cifra 25. Lepa, poluokrugla, moćna... Daću mu čak i da bira koji...

 

Prezadovoljan i neverovatan uspeh i sa 24, ako bih bas morao u SF scenario da idem, 27 mi zvuci ko kul brojka

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Mil@n said:

Sa koliko GS bi ste bili zadovoljni? Meni je magična cifra 25. Lepa, poluokrugla, moćna... Daću mu čak i da bira koji...

 

Ja vec bio zadovoljan 2016. kad je uzeo Roland Garros, posle toga samo belezim.

 

Ko bi se ovome nadao, mislim da veceg atletu sport nije video u moderno doba. Ovo vise uopste nije pitanje tenisa, tesko da je iko ikada u bilo kojem individualnom sportu dostigao ovakvu sinergiju tehnike, taktike, mentalne snage, volje i fizicke spreme i toliko cesto i toliko dugo je stavljao na probu. O Novaku se bukvalno vise nema sta napisati osim da se kopipejstuju hvalospevi od proslog puta, kad jednom konacno ode u sportsku penziju izucavace se njegov slucaj na sportskim univerzitetima. 

  • +1 9
Link to comment
3 hours ago, Mil@n said:

Sa koliko GS bi ste bili zadovoljni? Meni je magična cifra 25. Lepa, poluokrugla, moćna... Daću mu čak i da bira koji...

 

Ovde još jedan koji je već prezadovoljan, ali ajde učiniću ti, može i 25 :happy:

 

Šalu na stranu, voleo bih da osvoji olimpijsko zlato jer mu toliko znači. Pogledao sam raspored za sledeću godinu i, što se ovde kaže, živa nisam kako će da planira jul, avgust i septembar:

 

AO 15. - 28. jan
RG 26. maj - 9. jun 
W 1. - 14. jul
OI (na RG terenu) 26. jul - 11. avg
USO 26. avg - 8. sep

  • +1 3
Link to comment
30 minutes ago, Arkadija said:

Alkaraz je najviše puta izašao na mrežu u prvom kolu u večernjem terminu turnira 250, pre navrsene 21 godine života.

 

...trčeći cik-cak :fantom:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, peralozac said:

 

Ovde još jedan koji je već prezadovoljan, ali ajde učiniću ti, može i 25 :happy:

 

Šalu na stranu, voleo bih da osvoji olimpijsko zlato jer mu toliko znači. Pogledao sam raspored za sledeću godinu i, što se ovde kaže, živa nisam kako će da planira jul, avgust i septembar:

 

AO 15. - 28. jan
RG 26. maj - 9. jun 
W 1. - 14. jul
OI (na RG terenu) 26. jul - 11. avg
USO 26. avg - 8. sep

Sunce ti zarko, morace nesto da zrtvuje, nema leba u 37. godina da tera ovaj tempo i nada se da ce sve osvojiti.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...