Jump to content
IGNORED

Mnogo smo jadni od Voje Z do mjetala


Nikodije

Recommended Posts

3 hours ago, Patty Lee said:

Daaaaaaaa, to je producirao Džonatan Dejvis iz Korna! Imala sam taj CD, ne original ofc, meni je naj soundtrack doduše bio Lost Highway, što je Reznor radio, tu sam prvi put čula Ramštajn i odlepila :lolol: Bilo je super pesama tu, bio je Bouvi, Mensonova obrada I Put a Spell on You, Apple of Sodom…

 

Edit: Jaaaaaaaaaaao, mnogo sam volela ovaj OST :wub:


 

Edit 2: Samo me ignorišite, sad sam se pogubila, kakav blast from the past!

 


Edit 3: Ignor do daljnjeg…

 

 

ide perfektni drug od NiN akose nevaram :fantom:

Link to comment

Nešto sam loše zgrešio u prethodnom životu kada u 05.57 ujutru naletim na pominjanje kapetan Bertoreli metala...strašno. 

 

Ovo slušati noću a ne ujutru:

 

Link to comment
9 hours ago, ToniAdams said:

ide perfektni drug od NiN akose nevaram :fantom:

Si, si, a što je spretni Delta uspio da odlupa iako je u originalu ritam mašina

 

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, ragasto said:

Nešto sam loše zgrešio u prethodnom životu kada u 05.57 ujutru naletim na pominjanje kapetan Bertoreli metala...strašno.

 

Pa ne pričamo u Luki Turiliju i Repsodiju, nego o ozbiljnim imenima. :fantom:

 

 

  • Haha 1
Link to comment

A i taj Rapsodi...počnem da slušam album, stignem nekako do treće pesme, tu puknem, izvadim kasetu i zaboravim. Jes to i veselo i himnično, i zmajevi i sve...i zajebi. 

 

Pamtim da znaju da prave refrene, i to je sve.

  • +1 1
Link to comment

 

18 minutes ago, ragasto said:

A i taj Rapsodi...počnem da slušam album, stignem nekako do treće pesme, tu puknem, izvadim kasetu i zaboravim. Jes to i veselo i himnično, i zmajevi i sve...i zajebi. 

 

Pamtim da znaju da prave refrene, i to je sve.

 

E zato pusti Darvazu i Fides Inversa, tu nema ništa veselo.

Link to comment
26 minutes ago, ragasto said:

A i taj Rapsodi...počnem da slušam album, stignem nekako do treće pesme, tu puknem, izvadim kasetu i zaboravim. Jes to i veselo i himnično, i zmajevi i sve...i zajebi. 

 

Pamtim da znaju da prave refrene, i to je sve.

 

Joj Rhapsody je jedan od bizarnijih muzičkih projekata današnjice :D na stranu taj tip muzike, zmajevi i goblini, i taj kapetan Bartoreli naglasak, to ili voliš ili ne...ali što su muljali sa postavama benda, bokte.

Oni su krenuli kao bend "Rhapsody", pa su zbog neke tužbe izvesne producentske kuće iz Amerike morali da promene ime u "Rhapsody of Fire". Onda su gurali tako jedno 15ak godina da bi jedan od osnivača, gitarista Luka Turili, napustio bend, jer mu je dosadila ta neozbiljna zmaj muzika i hteo je drugim stvarima da se bavi. Izdao jedan krš solo album, i onda pokrenuo svoj bend koji se vratio epic zmaj metalu i nazvao ga..."Luca Turilli's Rhapsody" :lol: e a onda par godina iza toga i pevač originalnog Rhapsodyja - Fabio Lione - napušta bend i pridružuje se ovome, tako da osnivaju i treći bend pod nazivom "Turilli / Lione Rhapsody" :D i svi pišu iste muzike, ista im je ciljna grupa fanova, isti coveri, teme, melodije...Postoje meme diagrami na netu koji objašnjavaju ovo.

 

 

15 hours ago, Patty Lee said:

Daaaaaaaa, to je producirao Džonatan Dejvis iz Korna! Imala sam taj CD, ne original ofc, meni je naj soundtrack doduše bio Lost Highway, što je Reznor radio, tu sam prvi put čula Ramštajn i odlepila :lolol: Bilo je super pesama tu, bio je Bouvi, Mensonova obrada I Put a Spell on You, Apple of Sodom…

 

Jest Džonatan, sećam se da je i bila neka zajebancija oko prava na napisane pesme, pa on nije smeo da ih peva na sountracku (iako ih peva u filmu), pa je dovukao ekipu iz Linkin Parka, Static-X, Disturbeda...dobre su to pesme baš, a i ostatak albuma je gotivan i atmosferski se uklapa u priču o vampirima. Film je krš zato :D 


Još bih mogao da izdvojim Matrix soundtrack, tu sam se ja prvi put susreo sa Ramštajnom, isprva je bilo škk ko još sluša nemačku muziku, a posle tri slušanja ta pesma mi je bila prva po redu.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, autsajder said:

Si, si, a što je spretni Delta uspio da odlupa iako je u originalu ritam mašina

 

 


Wish je takodjer pokido za sve novce 

Link to comment
3 hours ago, napadaj said:

E da, preporuka za dokumentarac o Ministry pod nazivom Fix.

 

https://www.imdb.com/title/tt1646898/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_8_nm_0_q_fix%20ministry

 

 

Oooozbiljna ekipa se tu pojavljuje - Lemmy, Trent Reznor, Maynard, Jonathan Davis, Jello Biafra, Dave Navarro,Buzz Osborne... I naravno Al, drogiran kao kraljevska kobra.

Dobar je i Rush: Beyond The Lighted Stage! Ja sam i taj i Fix jurila po torentima ko kreten iako ne slušam Rush a od Ministry znam 1 (jednu) pesmu, jer je spisak ljudi koji se pojavljuju bio super. :laugh:

 

I ovo je predivno:

https://m.imdb.com/title/tt0954937/
Full Metal Village, o Wacken Open Air festivalu

Link to comment
4 hours ago, goofs said:


Još bih mogao da izdvojim Matrix soundtrack, tu sam se ja prvi put susreo sa Ramštajnom

Ja sam tek tu “otkrila” RATM.

Make-Up Meme GIF by Justin

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...