Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

5 minutes ago, Sandradjer said:

Da, da postoje medje. Ista ulica do jednog broja pripada skoli A, drugi deo skoli B. 

Jedino ako nesto nisu promenili. Mozes u bilo koju skolu po posebnoj molbi. Bez molbe onoj gde pripadas. 

 

nakon telefonskog razgovora sa svetim savom, odmah sam zvao ribnikar (pričam o onom upisu u školu, tj prijavi koja se dešava 5-6 meseci pre septembra) i ljudi se smejali bukvalno.

rekli su mi da to nije tačno i da mogu da se prijavim u bilo koju školu na teritoriji vračara, jer tu živimo.

 

i tako smo dete prijavili u ribnikar, jer nisam hteo da imam ništa sa svetosavljem nakon tog razgovora. da stvar bude smešnija, iz sv save su nas zvali nakon par dana da nam kažu da ipak možemo alismo mi bili u fazonu, neka hvala.

Link to comment

@uini hvala na iscrpnom odgovoru, očigledno je da poentu mojih postova ne razumeš, pa ću se ja povući iz diskusije sa tobom. 

 

p.s. Nigde ne tvrdim da nasilja nema u drugim školama, niti to mislim.

Samo mislim da ako postoji situacija koja izvesno ugrožava život treba izaći iz te situacije, odnosno da je imperativ naći školu u kpjoj nožem naoružano dete ne preti da će pobiti drugu decu. 

Pod uslovom da je situacija zaista takva kakvom je dobri i pomalo pošteni Veran Matić opisuje (Tihajeza je već precizno opisala šta njegovom članku nedostaje, ne bih se tu ponavljala)

Edited by pt 2.0
Link to comment
9 minutes ago, uini said:

 

nakon telefonskog razgovora sa svetim savom, odmah sam zvao ribnikar (pričam o onom upisu u školu, tj prijavi koja se dešava 5-6 meseci pre septembra) i ljudi se smejali bukvalno.

rekli su mi da to nije tačno i da mogu da se prijavim u bilo koju školu na teritoriji vračara, jer tu živimo.

 

i tako smo dete prijavili u ribnikar, jer nisam hteo da imam ništa sa svetosavljem nakon tog razgovora. da stvar bude smešnija, iz sv save su nas zvali nakon par dana da nam kažu da ipak možemo alismo mi bili u fazonu, neka hvala.

Provericu da li svetosavlje radi po zakonu a drugi se smeju ili su nesto promenilo a svetosavlje ne zna.

Zaista je tako bilo. Znam nemali broj roditelja koji su posebne molbe za upis pisali 

Edited by Sandradjer
Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

Provericu da li svetosavlje radi po zakonu a drugi se smeju ili su nesto promenilo a svetosavlje ne zna.

Zaista je tako bilo. Znam nemali broj roditelja koji su posebne molbe za upis pisali 

 

ako se nešto promenilo, pa tamanr te godine kada smo upisivali prvi razred, valjda bi osoba koja se javlja na telefon to prva trebalo da zna? 

možda je bio i honest mistake, samo mi je bilo smešno jer sam upravo tih dana čuo kako je sv sava hajp škola šire od vračara, zbog prepodnevne smene u prve četiri godine.

 

4 minutes ago, pt 2.0 said:

 

Samo mislim da ako postoji situacija koja izvesno ugrožava život treba izaći iz te situacije, odnosno da je imperativ naći školu u kpjoj nožem naoružano dete ne preti da će pobiti drugu decu. 

 

 

da li je primerenije da državne & školske institucije imaju brzu, temeljnu i rigidnu reakciju na takve pojave ili ipak treba da se seliš u drugu školu u nadi da u sledećoj neće biti takvog slučaja?

 

opet ponavljam, u mojoj glavi, mali perica je zamišljao da je ribnikar poslednja škola koja će dozvoliti makar naznaku takve neke situacije a ne i da se tako odrola.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Da li su ucenici Ribnikara nakon tragedije prosle godine uopste pohadjali nastavu? Sve ostale skole su prekinule nastavu 6.juna

Ne. Mislim da su oni ranije završili.

Link to comment
20 minutes ago, Sandradjer said:

Da, da postoje medje. Ista ulica do jednog broja pripada skoli A, drugi deo skoli B. 

Jedino ako nesto nisu promenili. Mozes u bilo koju skolu po posebnoj molbi. Bez molbe onoj gde pripadas. 

I tako je bilo najmanje od 1978. godine kad sam ja krenula u osnovnu školu.

Svojevremeno sam pozivnicu iz OŠ Vlada Aksentijević da se upišem. Moji roditelji su odabrali drugu, na istoj udaljenosti, ali sa manje pešačkih prelaza na prometnim ulicama na putu do škole.

Mogu da pitam da li su pisali molbu ili smo bili na granici pa je moglo either way. Znam da su svi iz mog solitera išli u isfu OŠ.

Link to comment
Just now, uini said:

 

ako se nešto promenilo, pa tamanr te godine kada smo upisivali prvi razred, valjda bi osoba koja se javlja na telefon to prva trebalo da zna? 

možda je bio i honest mistake, samo mi je bilo smešno jer sam upravo tih dana čuo kako je sv sava hajp škola šire od vračara, zbog prepodnevne smene u prve četiri godine.

 

 

da li je primerenije da državne & školske institucije imaju brzu, temeljnu i rigidnu reakciju na takve pojave ili ipak treba da se seliš u drugu školu u nadi da u sledećoj neće biti takvog slučaja?

Meni je užasno neprijatno da pričam sa tobom jer mi deluje da ti doživljavaš da ja napadam tebe ili osporavam tvoj izbor, a to uopšte nije slučaj.

Hajde molim te da ovde stavimo tačku na komunikaciju o tome. Ja sam samo NN sa interneta, i ne pada mi na pamet da bilo koga ko je rodtielj osnovnoškolskog deteta uznemiravam dodatno.

Link to comment
14 minutes ago, uini said:

i tako smo dete prijavili u ribnikar, jer nisam hteo da imam ništa sa svetosavljem

A da ipak malo pogledas na kompastm: vracarska skola Sveti Sava je napravljena negde krajem '50-ih, pocetkom '60-ih i nosi ime Rastka Nemanjica od tada, a bice sasvim sigurno da osnivaci koji su je krstili nisu imali na umu svetosavlje :isuse: onako kako ga ti ovde pokusavas da predstavis sve se od njega braneci...

Po toj izistinski nakaznoj logici koju ovde guras, ako u OS Sveti Sava nisi hteo svetosavlje :isuse:, otrcao si u Ribnikar na dozu komunjarstva :isuse:...

  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, pt 2.0 said:

I tako je bilo najmanje od 1978. godine kad sam ja krenula u osnovnu školu.

Svojevremeno sam pozivnicu iz OŠ Vlada Aksentijević da se upišem. Moji roditelji su odabrali drugu, na istoj udaljenosti, ali sa manje pešačkih prelaza na prometnim ulicama na putu do škole.

Mogu da pitam da li su pisali molbu ili smo bili na granici pa je moglo either way. Znam da su svi iz mog solitera išli u isfu OŠ.

Ranije se jasno rasporedjivalo uz neke izuzetke kao sto je tvoj jer je bilo puno dece. Sada se ove centralne gradske skole bore za ucenike jer nema dovoljno dece

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

A da ipak malo pogledas na kompastm: vracarska skola Sveti Sava je napravljena negde krajem '50-ih, pocetkom '60-ih i nosi ime Rastka Nemanjica od tada, a bice sasvim sigurno da osnivaci koji su je krstili nisu imali na umu svetosavlje :isuse: onako kako ga ti ovde pokusavas da predstavis sve se od njega braneci...

Po toj izistinski nakaznoj logici koju ovde guras, ako u OS Sveti Sava nisi hteo svetosavlje :isuse:, otrcao si u Ribnikar na dozu komunjarstva :isuse:...

 

opušteno, nisam ni mislio da se u svetom savi fura svetosavlje, ništa više nego u ribnikari ili nekoj trećoj školi

trebalo je svetosavlje samo da bude comic relief a nevezan za temu, al' okej 

  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, uini said:

opušteno, nisam ni mislio da se u svetom savi fura svetosavlje, ništa više nego u ribnikari ili nekoj trećoj školi

trebalo je svetosavlje samo da bude comic relief a nevezan za temu, al' okej 

Opusticu se tek kad uspem da skapiram sta ti u stvari hoces, sta zagovaras...:sleep:

  • Haha 1
Link to comment

u ovoj mojoj bivšoj osnovnoj "isidori" ima 2 odeljenja 1 razreda sa po 15 đaka i u školu se ide samo prepodne.

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Opusticu se tek kad uspem da skapiram sta ti u stvari hoces, sta zagovaras...:sleep:

shta moze da zagovara, sigurno ne neshto drugo od nas ostalih :unsure:

 

1 hour ago, uini said:

 

opušteno, nisam ni mislio da se u svetom savi fura svetosavlje, ništa više nego u ribnikari ili nekoj trećoj školi

trebalo je svetosavlje samo da bude comic relief a nevezan za temu, al' okej 

i jeste biko komik rilif :)

Link to comment

Samo da kazem da, dok mi ovde nagadjamo levo i desno sta se desilo, drzava upadljivo cuti. 

 

Direktor skole cuti

Nastavnici cute

Psiholoska sluzba cuti

Policija cuti

Tuzilastvo cuti

Centar za socijalni rad cuti

Ministarstvo obrazovanja cuti

 

Ne postoji jedna objava zaposlenih u drzavnim sluzbama o ovome. U ovakvim situacijama bi vec posle par sati izasao neko ko je nadlezan da razjasni ceo slucaj. U normalnoj zemlji.

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

čeka se On. kada se vrati iz tirane saznaće se sve o nožu. rekoh već, niko ne sme mi da prdne dok On ne dozvoli.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...