Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

43 minutes ago, Paul Gompitz said:

Izjava ti je u rangu „to sto neko radi u drzavnoj sluzbi u Srbiji znaci da je korumpirano sns djubre“

 

šta fali izjavi....šalim se, ti bi poslao dete u ribnikar, jel

Link to comment
3 hours ago, uini said:

to nije cinjenica koja stoji nasuprot desavanja o kojima mozemo da procitamo

Iz mog ugla jeste, budući da se u članku VM tvrdi da je dete još juna 2023. reklo da će pobiti drugu decu i nosilo nož, a da se ništa nije preduzelo da se dete ukloni iz kolektiva.

 

ako je to tačno onda dete jeste opasnost, i jedina očekivana reakcija nekog roditelja je da svoje dete premesti u neku drugu školu smesta.


no, to se nije desilo. na temi se tvrdi da ispis dece nije izvan uobičajenog a javnost za dete sa nožem saznaje TEK u jeku svedočenja roditelja ubijene dece.

 

zašto?

 

edit. Ne pitam tebe da objasniš, ti si svoj rezon dao.

Ja samo slikam kako čovek izvan Ribnikara vidi situaciju na osnovu onoga što mu se plasira u medijima. A vidi je kao da deo slagalice fali.

Edited by pt 2.0
  • +1 3
Link to comment

Meni zaista nije jasno kako je Ribnikar primio uopste djake prvake ove skolske godine. Evo stvarno mi nije jasno kako broj upisanih nije 0

  • +1 7
Link to comment

Meni je isto malo neverovatno da se za dečaka koji nosi nož u Ribnikar od juna '23., a to svi znaju, saznaje tek sada. Glasine se šire. Neko bi čuo....verujem da bismo mi čuli (mi iz škola, plus tamo je redovno odlazio tim za kriznu podršku do leta)....

  • +1 4
Link to comment
9 minutes ago, Sandradjer said:

Meni zaista nije jasno kako je Ribnikar primio uopste djake prvake ove skolske godine. Evo stvarno mi nije jasno kako broj upisanih nije 0


meni stvarno nije jasno kako tebi nije jasno.

ko’ da se ne sreces sa tzv roditeljima svakog dana.

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
44 minutes ago, Sandradjer said:

 

 

Roditelj naravno procenjuje bezbednost koja je iznad svega u skoli, ako je nema ispise dete i kraj (to je osnovno). 

 

 

pomenuo sam u diskusiji sa @pt 2.0 koliko je informacija, medijsko-javnih i privatnih, od prijatelja i poznanika, stizalo na temu imitacije, omaza i slicnog, onome sto se desilo 3. maja a u periodu od tada pa do pocetka letnjeg raspusta.

 

vecina tih incidenata je hendlovano na slican nacin koji vidimo sada u ribnikaru.

 

sta onda donosi upisivanju u drugu skolu, kakvu garanciju? pri cemu ja/mi tada zivimo u uverenju da se u ribnikaru svakodnevno i detaljno radi na celoj temi post festum.

 

27 minutes ago, pt 2.0 said:

Iz mog ugla jeste, budući da se u članku VM tvrdi da je dete još juna 2023. reklo da će pobiti drugu decu i nosilo nož, a da se ništa nije preduzelo da se dete ukloni iz kolektiva.

 

ako je to tačno onda dete jeste opasnost, i jedina očekivana reakcija nekog roditelja je da svoje dete premesti u neku drugu školu smesta.


no, to se nije desilo. na temi se tvrdi da ispis dece nije izvan uobičajenog a javnost za dete sa nožem saznaje TEK u jeku svedočenja roditelja ubijene dece.

 

zašto?

 

edit. Ne pitam tebe da objasniš, ti si svoj rezon dao.

Ja samo slikam kako čovek izvan Ribnikara vidi situaciju na osnovu onoga što mu se plasira u medijima. A vidi je kao da deo slagalice fali.

 

iz odgovora mogu samo da zakljucim da ili generalno nemas odnos ka eksplikaciji xy razloga u diskusiji, ili prosto ne smatras da je validna

btw, "čovek izvan ribnikara" je takođe čuo za slične slučajeve u drugim osnovnim i srednjim školama, ja znam i za jedan fakultet.

 

jedino ako čovek izvan ribnikara smatra da isključivo mora njemu ili nekome bliskom da se takvo nešto dogodi, kako bi onda to računao kao fakat koji se vrlo često dešava i to na svim nivoima obrazovanja.

 

Edited by uini
  • +1 1
Link to comment

Moze da se desi bilo gde, u pravu si.

 

pitanje je jedino da li dete treba da hoda/uči/živi/radi po hodnicima i ucionicama, po kojima su lezala mrtva deca.

 

inace, potpuno razumem i tvoje argumente za ostanak u skoli. ne sumnjam da ste izvagali sve argumente pre odluke.

  • +1 3
Link to comment
12 minutes ago, Djuro said:


meni stvarno nije jasno kako tebi nije jasno.

ko’ da se ne sreces sa tzv roditeljima svakog dana.

 

što znači precizno šta? pitam da ne bih nagađao šta si hteo da kažeš, jer mi pretpostavka koju imam ne zvuči dobro.

Link to comment

pričao sam sa 1 roditeljem iz VR, upravo mi je to rekao - brate svuda je isto, nasilje vri ispod poklopca. nigde ne mogu da budem siguran da mi je dete zaštićeno.

 

mislim da mu se nije dopalo što sam ga onda pitao, u čemu je poenta da šalješ dete na stratište najvećeg školskog zločina ikada ovde.

Link to comment
Just now, Djuro said:

Moze da se desi bilo gde, u pravu si.

 

pitanje je jedino da li dete treba da hoda/uči/živi/radi po hodnicima i ucionicama, po kojima su lezala mrtva deca.

 

inace, potpuno razumem i tvoje argumente za ostanak u skoli. ne sumnjam da ste izvagali sve argumente pre odluke.

 

može da se desi & desilo se na puno mesta u bgdu i srbiji su dve različite stvari;

 

naravno da je neupitno da li deca treba da borave u hodnicima učionicama ili u blizini hodnika i učionica u kojima su ležala mrtva deca.

trebalo bi znati kako izgleda ribnikar arhitektonski, pošto ima dva razdvojena entiteta ta škola, odnosno, dva razdvojena ulaza i svaki ulaz ima entitet za sebe, koji povezuju dugački hodnici.

 

deca koja su letos prešla u starije razrede i koja bi po tome trebalo da pređu u entitet gde se desio masakr, su ostala u svom entitetu inače predviđenom za niže razrede.

ne znam da li, tj pretpostavljam da se na spratu onog drugog entiteta takođe odvija nastava, pošto ne verujem da ima dovoljno prostora u entitetu za mlađe bađ za sve - ali treba znati i da je prizemlje tog nesrećnog entiteta izolovano, tj tamo niko ne ulazi, niti se održava nastava

 

to nije ni dugoročno, niti najsrećnije rešenje, samo želim da upotpunim info.

Link to comment

@uini tvoje objašnjenje je validno samo ako je u svim drugim školama u beogradu javljeno da je neko dete tvrdilo da će pobiti oatalei donosilo hladno oružje.

to cut the story short - NIJE. 
ne da nije u svim, nego nije ni u većini (da ne kažem da je broj slučajeva koji je naveden u medijima bio jednocifren.

 

Što se mene tiče:

znam da u školi koju pohađa moje dete ide naoružano dete koje preti da će pobiti ostale >>>>>>>>>> možda i u nekim drugim školama ima toga.

 

Ili to ili priča o malom nije ovakva kakva nam je prezentovana tek sada, 10 meseci kasnije.

 

  • +1 1
Link to comment

Brat jedne ubijene djevojcice i dalje ide u Ribnikar.

Kaze se da je najlakse vaspitavati tudju djecu, a izgleda jos lakse virtuelno prebacivati tudju djecu iz skole u skolu i zgrazavati se nad roditeljima koji to ne rade.

  • +1 6
Link to comment

niko ne vaspitava nikoga, diskutujemo. tebi je normalno da brat ubijene devojčice i dalje ide u školu gde joj je ubijena sestra, meni nije, OK.

 

roknite me ali za to je kriva država koja nije rešila VR onako kako je jedino bilo ispravno.

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

@uini tvoje objašnjenje je validno samo ako je u svim drugim školama u beogradu javljeno da je neko dete tvrdilo da će pobiti oatalei donosilo hladno oružje.

to cut the story short - NIJE. 
ne da nije u svim, nego nije ni u većini (da ne kažem da je broj slučajeva koji je naveden u medijima bio jednocifren.

 

 

ne znam zaista šta da ti kažem, osim da ovo potvrđuje, nažalost, ono što sam nekoliko puta napisao:

ako se meni desilo ili školi koju pohađam, onda se i desilo. ako nije, onda se nije ni desilo

 

pri čemu ne znam zašto kategorički misliš da se nije desilo zato što nešto nisi čula; mi za ovo nismo čuli sve dok nije izašlo u vestima, jer se to očigledno odigravalo sve na potezu razred-direktor-psiholog-policija.

 

opet ponavljam, znam za tri slučaja iz prve ili druge ruke, koja nisu izašla u javnost a desila su se uperiodu maj - decembar:

jedno u osnovnoj školi u predgrađu beograda, jedno u srednjoj školi u bgdu i jedno na fakultetu u bgdu

..u trećem slučaju je intervenisala policija u smislu da je fakultet ozbiljno shvatio pretnje, u srednjoškolskom slučaju se završilo na komunikaciji roditelji - direktor - psiholog, tj nije izašlo iz škole, verovatno ni izvan onih koji su bili involvirani, dok za osnovnu školu nemam pojma.

 

a nije kao da tražim te informacije okolo, već sam ih prosto čuo, jer poznajem ljude koji su se neposredno našli u toj situaciji.

Link to comment
1 minute ago, uini said:

 

ako se meni desilo ili školi koju pohađam, onda se i desilo. ako nije, onda se nije ni desilo

 

 

stvar je mnogo luđa, logika na delu sa nastavkom nastave u VR je bukvalno

 

ako se nije desilo mom detetu onda se nije desilo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...