Jump to content
IGNORED

Pizza


Ras

Recommended Posts

30 minutes ago, goofs said:

Kod trovača?

Aha. Mislim zajebavam se naravno, pojedem možda dva puta godišnje tamo ali mi je drag jer sam do pre recimo Korone često jeo tamo.

 

Crust, tu jeo nedavno Saldanja iz Partizana i oduševljen je :D

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Milošica said:

Aha. Mislim zajebavam se naravno, pojedem možda dva puta godišnje tamo ali mi je drag jer sam do pre recimo Korone često jeo tamo.

 

Crust, tu jeo nedavno Saldanja iz Partizana i oduševljen je :D

 

Dobar je Trovač, dok sam bio u starom kraju jeo često tamo. Famozan je jer mu lokal ne bi prošao sanitarnu inspekciju kanalizacije, moje kupatilo u momačkom stanu je bilo znatno čistije od onoga gde on sprema hranu. Bila je urbana legenda da ti ne da da staviš kečap u pljeku, otera te u kurac i kaže idi u Mekdonalds ako hoćeš kečap.

Prestao sam da idem kad sam ga video jednom kako nadopunjuje onaj kanister za priloge pavlakom, na moje oči otvorio čašicu pa natego onu vodicu, da srkne malo, a ostatak pavlake izruči :D 

  • Haha 3
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Prestao sam da idem kad sam ga video jednom kako nadopunjuje onaj kanister za priloge pavlakom, na moje oči otvorio čašicu pa natego onu vodicu, da srkne malo, a ostatak pavlake izruči :D 

 

brte /ili sista, ne znam/ tebi baš malo treba

 

mene od pokojnog nišlije nije oteralo ni to što sam jednog leta iza lokala video 2 radnice kako hlade noge u lavoru u kome pliva paradajz, tu su ga naime prale pre nego što ga naseku za prilog

  • Haha 1
Link to comment
  • 2 months later...
Posted (edited)

U poslednjih par meseci sam probao:

-Bosiljku u Bosiljku, što je korektna napolitanska pica za koju bih voleo da je sočnija, odnosno sa više pesta. Di Napoli (Bul Z Đinđića je tu picu sa pestom umeo baš dobro da radi, ne znam drže li standard;

-margaritu i marinaru u Emi (Dorčol). Podloga/testo za picu je odlično! Međutim, margarita u njihovoj izvedbi je ono što bi nazvali praznom picom, plus je nedopustivo da pica kojoj je jedan od ključnih sastojaka bosiljak bude poslužena sa tek par jedva primetnih listića. Marinara (valjda se tako zove, ne nalazim je u jelovniku na sjtu), pica sa inćunima, paradajzom i krupnim kaparima je jako dobra. Mesto na koje ne bih baš ponovo zalazio. Estetiku koja mi nije bliska još bih i progutao (jeo sam u bašti), ali je preskupo i ne odgovara mi ekipica.

 

Sa zadovoljstvom sam obnovio gradivo u Pietri. Probao sam njihovu belu picu (bez paradajza) sa gorgonzolom i kruškama, koja ima blago slatki ukus. Nešto slično se može iskusiti u Botaku i ta pica  je izuzetak u odnosu na standardnu Botakovu Frnkeštajn ponudu.

Margarita u Pietri je i dalje sve što je meni od pice potrebno - savršena!

Edited by Ras
  • +1 3
Link to comment

Ne znam kakav ugled uziva taj Botako, meni se tamo pica uopste ne svidja. Nekoliko puta sam bila, vidim da ljudi vole.

Ostalo nisam probala. Mislim da se ta Pietra vec pominjala kao super, ali sam smetnula s uma. Probacu 

Edited by Sandradjer
  • +1 1
Link to comment

Ni meni se ne dopada Botakov koncept, to sam i napisao. Međutim ta pica sa gorgonzolom, orasima, itd je drugačija od ostalih i uspešna fuzija ukusa. Valjda je to ova u jelovniku koja se i zove 'gorgonzola'.

 

Problem sa Pietrom je što je prostor malog kapaciteta, pa zahteva gotovo obaveznu proveru i rezervaciju mesta. Time se verovatno postiže i efekat ekskluzive, što je možda dobro za biznis, ali se kosi sa svrhom pice kao brze i dostupne hrane.

Pice su im, ponavljam odlične!

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, *edited by mod said:

Botako je pizza pogača. Ko voli ili kada si pijan, radi posao.

Jaoj cuti, vodili me vise puta. Kolutam ocima u sebi da ne kvarim ljudima zadovoljstvo.

Sad makar znam ako se ponovi da uzmem ovu sto ras preporucuje :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...