Jump to content
IGNORED

Oskari 2023


3opge

Recommended Posts

53 minutes ago, MocaVukotic said:

Bergman i kurosawa imaju oskare za strani film, bergman 3-4 cini mi se, tako da opusteno

 

tacno, 3 oskara za strani film, moja greska.

 

Link to comment

U vec tradicionalnoj Oskar rubrici ove-znacajne-filmske-licnosti-smo-zaboravili-da-spomenemo-jer-nam-se-jebe-da-radimo-svoj-posao svoje mesto su nasli engleski reditelji Hugh Hudson (nominovan za Oskara za Vatrene kocije koje su osvojile nagradu) i Mike Hodges (Get Carter), kao i glumci Melinda Dillon (dvaput nominovana za sporednu ulogu za Bliski susret trece vrste i Odsustvo zlobe), Paul Sorvino, Fred Ward, Tom Sizemore, Jean-Louis Trintignant, Philip Baker Hall (svi glumili u filmovima koji su bar bili nominovani za Oskara), kao i Anne Heche izmedju ostalih..

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, MocaVukotic said:

Bergman i kurosawa imaju oskare za strani film, bergman 3-4 cini mi se, tako da opusteno

 

nemaju za reziju, tako da opusteno :fantom:

Link to comment
Znam da sam na PPPu u teškoj manjini ali meni je EEAaO super film, jedan od omiljenih prošle godine. Iz nekog razloga obožavam filmove u kojima sredovečne žene kick ass (3 bilborda je još jedan primer). That said, ovo nije film za Oskara već primer kako da napraviš kvalitetan superhero story od običnih ljudi i vežeš ga u zaključak o porodičnoj snazi i ljubavi (u vremenu kad su superhero filmovi postali skup skečeva na ekranu čije se priče ne sećaš posle dve nedelje od gledanja). Oskar je ipak za malo ozbiljnije i dublje filmove, tako da su promašili skroz i pored moje zadovoljštine. 
Minijatura.

Već sam se pripremio da me ppp filmska sekcija naduva kurcem, kad pojavljuje se Mos da napiše sve što sam hteo.

Jako inspirativan film za sve nas sa ćerkama u pubertetu dok pokušavamo da ne ispadnemo iz njihovih života.

Oskari tu stvarno nisu bitni.
  • +1 2
Link to comment

Da, film ima svoju emotivnu srz i vise mu i ne treba. Jeste ono... uzasi postmodernizma™ skroz, ali to nije nuzno negativno :D prica na malo drugaciji, neobican nacin nesto sto nije novo, ali je eto i danas bitno, kao i uvek, kako da, izmedju ostalog, roditelji ne zajebu svoje dete i puste ga da zivi, a da se u isto vreme ne otudje. Ili tako nesto. 

 

U svakom slucaju, gotivan mi je bio film skroz. Nije najbolji na svetu svih vremena, ali mi se cini da mu to nije ni bila pretenzija. Glumci svi super, ja bih pre maloj dao Oskara za sporednu, pokidala je. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Banshees The Game


 

Quote

 

Once you load up Banshees The Game, you'll see a Pacman-esque, top-down view of Inisherin, and you'll control Colm (Brendan Gleeson), as you travel around the winding roads, trying to collect your chopped off fingers, attempting to avoid all contact with your ex-BFF Pádraic (Colin Farrell), and make it back to the pub in one piece.

 

As time and levels go on, extra characters will be added to the island for you to carefully navigate your way around - Dominic (Barry Keoghan), Siobhán (Kerry Condon), Mrs. McCormick (Sheila Flitton), even Jenny The Donkey, they're all added into the mix - and if you make contact with any of them, you'll hear Colm say "I don't like you no more", and you restart the level.

 

 

  • Haha 1
Link to comment
  • 3opge unpinned this topic
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...