Jump to content
IGNORED

Oskari 2023


3opge

Recommended Posts

Isto kao i mustang ne mogu da verujem da Vavilon nije ni nominovan za najbolji film i režiju. Od ovih koji su nominovani za najbolji film nisam gledao Tar i Women talking.

 

Navijam za Top gan, a ako ne mogu da ispoštuju blokbaster Toma Kruza i vojnoindustrijski kompleks, onda za Fabelmanove ili EEAAO. Spilgerg da dobije za režiju. Pol Meskal je bio odličan u Aftersun, voleo bih da dobije, s tim što nisam gledao ovaj britanski rimejk Kurosave i Bila Naja. Nažalost verovatno će isprazne alegorije Mekdone i i Oslunda da uzmu većinu nagrada, kao i BF za glavnu ulogu u iznenađujuće lošoj ekranizaciji predstave.

 

Voleo bih (iako pretpostavljam da ne bi ušao u 5 nominovanih) da su Rumuni kao svog kandidata istakli Metronom, jedan od najboljih filmova prošle godine.

 

 

Edited by boldrock
Link to comment
28 minutes ago, boldrock said:

Isto kao i mustang ne mogu da verujem da Vavilon nije ni nominovan za najbolji film i režiju. Od ovih koji su nominovani za najbolji film

 

 

pa podosta se popišao po Holivudu da bi to tek tako prošlo...

 

  • +1 2
Link to comment

 

Tar je mnogo bolji film nego što sam očekivao na osnovu onoga što sam unapred video i pročitao, spolja se prenaglašava uživljavanje u ulogu i bravura Kejt Blanšet, film je daleko suptilniji od toga, ali zahteva veliku pažnju i koncentraciju jer lako mogu da se propuste bitne stvari. Ne verujem da može da dobije nagrade za film i režiju (mada bih ja voleo) jer osim neprofitabilne suptilnosti ide uz dlaku vladajućem sentimentu.

 

SaE

Link to comment
On 13.2.2023. at 6:51, Gojko & Stojko said:

 

Tar je mnogo bolji film nego što sam očekivao na osnovu onoga što sam unapred video i pročitao, spolja se prenaglašava uživljavanje u ulogu i bravura Kejt Blanšet, film je daleko suptilniji od toga, ali zahteva veliku pažnju i koncentraciju jer lako mogu da se propuste bitne stvari. Ne verujem da može da dobije nagrade za film i režiju (mada bih ja voleo) jer osim neprofitabilne suptilnosti ide uz dlaku vladajućem sentimentu.

 

SaE

pricno dobar film. kamera i celokupna estetika dosledno, a odmereno prate licnost glavne junakinje i sve promene koje se desavaju. kejt je zaista briljirala i tesko je da to ipak ne bude glavni utisak nakon gledanja.

 

triangle mi deluje nedovrseno i inferiorno, iako ima par zabavnih momenata.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...