Jump to content
IGNORED

Oskari 2023


3opge

Recommended Posts

Cini mi se da odavno nije bilo da jedan film pokupu manje-vise sve bitnije kategorije (da ne kazem da je pobednik overall). Obicno su u poslednje vreme bili u fazonu da daju svima po nesto. Prva tv je pustila ovaj film sinoc valjda, RTS je pustio Parazita one godine kad je dobio, ovi nasi pogadjaju ko ce da dobije, kladionicari da obrate paznju ubuduce :Jova: 

Link to comment

Bas sam juce bacio pogled, kvota da uzima za najbolji film je bila 1.05 :D

 

Zapravo je u svim kategorijama koje je uzeo bio izraziti favorit. Po mom misljenju potpuno promaseno i nezasluzeno, posebno Dzejmi Li koja je bila upadljivo najgora od nominovanih, ali jbg.

 

Veceras pustaju film na Prvoj. Na RTS-u sinoc bio Trougao tuge, kanski pobednik.

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, FPLS said:

Veceras pustaju film na Prvoj.

 

Aha, izvinjavam se na pogresnoj info, video sam najavu u prolazu bukvalno, nisam bio siguran kad pustaj. 

Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Znam da sam na PPPu u teškoj manjini ali meni je EEAaO super film, jedan od omiljenih prošle godine. Iz nekog razloga obožavam filmove u kojima sredovečne žene kick ass (3 bilborda je još jedan primer). That said, ovo nije film za Oskara već primer kako da napraviš kvalitetan superhero story od običnih ljudi i vežeš ga u zaključak o porodičnoj snazi i ljubavi (u vremenu kad su superhero filmovi postali skup skečeva na ekranu čije se priče ne sećaš posle dve nedelje od gledanja). Oskar je ipak za malo ozbiljnije i dublje filmove, tako da su promašili skroz i pored moje zadovoljštine. 

 

I meni je dobar, ali mislim da nije trebalo baš toliko Oskara da pokupi. Jasno mi je da su članovi akademije išli linijom manjeg otpora i glasali bukvalno najneutralnije moguće. Npr suludo je što Vavilon nije dobio NIJEDNOG Oskara, ali je takođe i bilo jasno da neće. Banshees isto, mada ne vidim da je tema toliko pipava da bi se izbegavao.

  • +1 3
Link to comment

Baš niko od ovih za koje sam navijala nije dobio (Kejt B., Anđela B., Kolin F., Beri K.). Ne mogu da se čestito radujem ni što Triangle nije ništa dobio jer mi je preveliki what the fucking fuck da je uopšte nominovan za bilo šta.

 

 

Edited by Patty Lee
Setila sam se da mentoli sa Black Twittera sad pizde jer je white privilege opet trijumfovao tako da, dobro je, neka je Džejmi Li pobedila + i ja sam navijala za Anđelu bez da sam gledala Pantera iz Wakande, so…
Link to comment

EEAaO je dobio zato što tako matorci iz glasačke komisije zamišljaju da treba da izgleda film koji će "mladi" voleti.

 

Jebo film gde svakih 15 minuta neki lik ima monolog od 5 minuta i objašnjava mi šta se dešava.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...