Jump to content
IGNORED

Oskari 2023


3opge

Recommended Posts

Everything everywhere... gledao pola sata ,da ima neka dobra riba izdržao bi još toliko ali nemam nameru da nastavim ...

Sa druge strane Banshee bi mogao dvaput za redom, ne treba ribe dovoljni su pijani irci  

Link to comment
On 26.1.2023. at 20:40, maheem said:

Ne znam sta je Women Talking, od ostalih Banshees mi je najdrazi, makar nek dobije za najbolji film, scenario i sporednu :)

 

Isli danas na Banshees i bio je trejler za taj Women Talking, nista mi nije bilo jasno na osnovu trejlera, niti me je bas privuklo. Opet, ja ni za jedan of dilmova koje sam gledala u poslednje vreme nisam videla trejler (Petite Maman, Triangle of Sadness, Banshees) pa to nista ne znaci.

Link to comment
17 hours ago, Fakundo Sava said:

Everything everywhere... gledao pola sata ,da ima neka dobra riba izdržao bi još toliko ali nemam nameru da nastavim ...

Sa druge strane Banshee bi mogao dvaput za redom, ne treba ribe dovoljni su pijani irci  

 

Isto. Počeo da gledam pre nominacija, i kad je počela neka bljuzga kung-fu scena sa gađenjem prestao. Sutra objavljene silne nominacije, kao ajd da mu dam još jednu šansu. Druga šansa bila 10 min.

 

Totalno sam operisan od fantastike, ukoliko nije neka odiseja u pomorandži sa farenhajtom tipa

Link to comment
  • 2 weeks later...

Najbolji film je Top gan sa Tomom Kruzom. Taj smo film porodično odgledali u bioskop, baš se lepo zabavili te se svi nekako složili da je zaslužio oskara popularnosti. 

 

Onaj irski film je teška glupost. Paz majke ti premise, jedan pijani Irac odluči da se prestane družiti sa drugim pijanim Ircom i to sad ovom drugom nije jasno kako i zašto pa reši da zbog toga počne dosađivati svima na tom nesretnom ostrvu. Ljudi, ovako plitak zaplet ne bi prošo ni na fakultetu dramskih umetnosti za Albance u Tirani. Na stranu što Irci i Škoti za sve ove vekove nisu naučili pričat engleski jezik kako valja. Ništa ih pod milim bogom nisam razumeo pa sam film odgledo sa titlovima. Dakle, ogroman minus od mene za zaplet i loš izgovor.

Edited by Čovek iz B.R.I.S.E.L.A
  • Haha 5
Link to comment
27 minutes ago, Čovek iz B.R.I.S.E.L.A said:

Najbolji film je Top gan sa Tomom Kruzom. Taj smo film porodično odgledali u bioskop, baš se lepo zabavili te se svi nekako složili da je zaslužio oskara popularnosti. 

 

Onaj irski film je teška glupost. Paz majke ti premise, jedan pijani Irac odluči da se prestane družiti sa drugim pijanim Ircom i to sad ovom drugom nije jasno kako i zašto pa reši da zbog toga počne dosađivati svima na tom nesretnom ostrvu. Ljudi, ovako plitak zaplet ne bi prošo ni na fakultetu dramskih umetnosti za Albance u Tirani. Na stranu što Irci i Škoti za sve ove vekove nisu naučili pričat engleski jezik kako valja. Ništa ih pod milim bogom nisam razumeo pa sam film odgledo sa titlovima. Dakle, ogroman minus od mene za zaplet i loš izgovor.

Da si čovek iz Bruges, a ne iz Brussels, više bi ti se dopao.

Link to comment

Probala sam da pogledam Everything Everywhere već dva puta i ne ide nikako. Doguram do jedva 15-20 minuta i prekinem… Ne znam je l do filma ili do mene, pošto čini mi se da ovo a) mora ipak u cugu da se pogleda, a ne ispresecano (u smislu kreneš pa posle samo nastaviš gde si stao) i b) treba da si (evidentno) u posebnom raspoloženju. Al nisam odustala još, prilično sam rešena da ove godine pogledam sve što je nominovano za glavne nagrade. :isuse:

Link to comment
3 minutes ago, Patty Lee said:

Probala sam da pogledam Everything Everywhere već dva puta i ne ide nikako. Doguram do jedva 15-20 minuta i prekinem… Ne znam je l do filma ili do mene, pošto čini mi se da ovo a) mora ipak u cugu da se pogleda, a ne ispresecano (u smislu kreneš pa posle samo nastaviš gde si stao) i b) treba da si (evidentno) u posebnom raspoloženju. Al nisam odustala još, prilično sam rešena da ove godine pogledam sve što je nominovano za glavne nagrade. :isuse:

 

Odustani slobodno, niko ti nece moci nadoknaditi to uzaludno potroseno vreme. Film kao umetnost je i zvanicno mrtav ovom nominacijom.

  • Haha 2
  • -1 2
Link to comment

Jedan lik me ubedjuje kako je to najbolji film koji je ikada gledao (EEAAO). Znajući kakav je, izbegavaćubda pogledam. 
 

Banshees maestralan. Podsetilo me na kratke plovidbe do Inisheer i Achil ostrva gde je sve ovo i snimano.

 

Onaj dziberluk o “neznanju izgovaranja” više neću pominjati. Zamisli: imaju svoje posebne reči i naglasak! Nisan tija mučit pored ovega pizduna iz Brisela.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, Greek Freak said:

Da si čovek iz Bruges, a ne iz Brussels, više bi ti se dopao.

 

U prvi mah nisam razumeo o čemu ti to, a onda mi sin reče da verovatno misliš na film U Brižu koji je režirao isti režiser i de glume ista dva pajsera što se popičkaraše na onom ostrvu. Odma da ti kaže, sva sreća što nisam iz Briža jer tamo govore flamanski, jedan od najružnijih jezika što sam ga ikad čuo. Veruj mi na reč da je grđi i od nemačkog. Kad ti se neko obrati u lice na tome poganome jeziku imaš dojam da će te svakog čas pljunut i da mu nisi baš mio. Njihov izgovor glasa H zvuči kao kad ti ili ja, pre no što ćemo pljunut na ulici, silno povučemo šlajku iz grla.

 

Kako bilo, nadam se samo da ih u tom filmu režiser nije terao da pričaju flamanski, pošto ni maternji ne znaju kako treba.

Edited by Čovek iz B.R.I.S.E.L.A
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...