Jump to content
IGNORED

Oskari 2023


3opge

Recommended Posts

Isto kao i mustang ne mogu da verujem da Vavilon nije ni nominovan za najbolji film i režiju. Od ovih koji su nominovani za najbolji film nisam gledao Tar i Women talking.

 

Navijam za Top gan, a ako ne mogu da ispoštuju blokbaster Toma Kruza i vojnoindustrijski kompleks, onda za Fabelmanove ili EEAAO. Spilgerg da dobije za režiju. Pol Meskal je bio odličan u Aftersun, voleo bih da dobije, s tim što nisam gledao ovaj britanski rimejk Kurosave i Bila Naja. Nažalost verovatno će isprazne alegorije Mekdone i i Oslunda da uzmu većinu nagrada, kao i BF za glavnu ulogu u iznenađujuće lošoj ekranizaciji predstave.

 

Voleo bih (iako pretpostavljam da ne bi ušao u 5 nominovanih) da su Rumuni kao svog kandidata istakli Metronom, jedan od najboljih filmova prošle godine.

 

 

Edited by boldrock
Link to comment
28 minutes ago, boldrock said:

Isto kao i mustang ne mogu da verujem da Vavilon nije ni nominovan za najbolji film i režiju. Od ovih koji su nominovani za najbolji film

 

 

pa podosta se popišao po Holivudu da bi to tek tako prošlo...

 

  • +1 2
Link to comment

 

Tar je mnogo bolji film nego što sam očekivao na osnovu onoga što sam unapred video i pročitao, spolja se prenaglašava uživljavanje u ulogu i bravura Kejt Blanšet, film je daleko suptilniji od toga, ali zahteva veliku pažnju i koncentraciju jer lako mogu da se propuste bitne stvari. Ne verujem da može da dobije nagrade za film i režiju (mada bih ja voleo) jer osim neprofitabilne suptilnosti ide uz dlaku vladajućem sentimentu.

 

SaE

Link to comment
On 13.2.2023. at 6:51, Gojko & Stojko said:

 

Tar je mnogo bolji film nego što sam očekivao na osnovu onoga što sam unapred video i pročitao, spolja se prenaglašava uživljavanje u ulogu i bravura Kejt Blanšet, film je daleko suptilniji od toga, ali zahteva veliku pažnju i koncentraciju jer lako mogu da se propuste bitne stvari. Ne verujem da može da dobije nagrade za film i režiju (mada bih ja voleo) jer osim neprofitabilne suptilnosti ide uz dlaku vladajućem sentimentu.

 

SaE

pricno dobar film. kamera i celokupna estetika dosledno, a odmereno prate licnost glavne junakinje i sve promene koje se desavaju. kejt je zaista briljirala i tesko je da to ipak ne bude glavni utisak nakon gledanja.

 

triangle mi deluje nedovrseno i inferiorno, iako ima par zabavnih momenata.

Link to comment

Odlican je Whale, jos bolji i emotivniji Fraser, parket koji skripi pod njim, samo pojacava pozorisni utisak. Sad citam da je radjen kontra po Kafkinoj prici A hunger artist.

  • +1 6
Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...