Jump to content
IGNORED

Last of Us HBO


arheolog1981

Recommended Posts

a imaju i one majmune u i oko istraživčkog centra

 

Kad spomenuh majmune,

valjda kod kanibala početnika se nameće načelo da je ljudsko meso nešto baš krajnje kad istrebiš sve životinjsko oko sebe što možeš da uloviš, a ona četvorica što su tumarala oko istraživačkog centra nisu mogli a da ne primete majmune okolo, a drugari im imaju puške i pištolje što se videlo u E08 epizodi.   :huh:

Link to comment
13 hours ago, kipo said:

Odgledao sad 7. i 8. Sedma bezveze, citava epizoda od njene sobe do trznog centra, niti je pretjerano zanimljivo kako je ujedena, niti se nesto bitno desilo s tim ujedom, imajuci u vidu njen imunitet. Mogao sam da je ne pogledam. Glupi su ti posteri i kasete u njenoj sobi samo iz razloga sve je nesto A-ha, mortal combat 2 i sl. stvari koje sigurno nije ona. niti njena generacija skupljala. Dakle, lijepili su po zidovima bilo sta sto nasli, bez ukusa i razumijevanja? Glupo.

 

 

Objasnjenje imuniteta je u zadnjoj epizodi. Imunitet je stekla kao da je dobila vakcinu. 

Kako to da doktori nisu uspjeli naci neki lijek ili neko sredstvo protiv te gljive ranije?

 

I ako je ta gljiva toliko opasna, kako to da nije istrebjila mrave? U prvom epizodi je bila prica da je prije ljudi napadala mrave.

 

Ali ok meni je serija super, ako sam prihvatao zombije prihvatam i sve ostale nelogicnosti.

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment

Meni je nakako splasnuo entuzijazam koji sam imala na početku serije, prve dve epizode, da budem precizna, posle je sve nekako dramski njanjavo i usporeno i budalasto. Ova poslednja je vrhunac gluposti. 

Nijhova dinamika otac-ćerka je odjednom došla do suprotne amlitude, tj, umesto Eli koja je je bila brbljiva i sve vreme se nudila kao zamena za poginulu Saru, sada odjednom imamo Džela koji je potpuno postao tata, a Eli je suzdržana. Ne znam zašto je tako i kako je to prikazano u igrici, ali sam pomislila šta sam dođavola propustila.

Da se ne upuštam u objašnjenje imuniteta.

 

A da, najveća glupost je kada se Džoel krene da traži Eli po bolnici, i onda potpuno logično se uputi pravo na pedijatrijsku hirurgiju, jer ipak je Eli dete i sva pravila struke nalažu da je tamo. 

 

Verujem da je igrica mnogo dinamičnija i da igrači imaju veliki sentiment za ovo, ali  ja kao neigrač nisam zadovoljna.

  • +1 5
Link to comment



Meni je nakako splasnuo entuzijazam koji sam imala na početku serije, prve dve epizode, da budem precizna, posle je sve nekako dramski njanjavo i usporeno i budalasto. Ova poslednja je vrhunac gluposti. 
Nijhova dinamika otac-ćerka je odjednom došla do suprotne amlitude, tj, umesto Eli koja je je bila brbljiva i sve vreme se nudila kao zamena za poginulu Saru, sada odjednom imamo Džela koji je potpuno postao tata, a Eli je suzdržana. Ne znam zašto je tako i kako je to prikazano u igrici, ali sam pomislila šta sam dođavola propustila.
Da se ne upuštam u objašnjenje imuniteta.
 
A da, najveća glupost je kada se Džoel krene da traži Eli po bolnici, i onda potpuno logično se uputi pravo na pedijatrijsku hirurgiju, jer ipak je Eli dete i sva pravila struke nalažu da je tamo. 
 
Verujem da je igrica mnogo dinamičnija i da igrači imaju veliki sentiment za ovo, ali  ja kao neigrač nisam zadovoljna.


Pa Džoel je preslikan kao u igri, sve vreme je fasada... mala mu je vrlo brzo prirasla za srce više nego što želi da prizna. I to je prvi put krajnje očigledno kad ipak odluči da je ne pošalje sa Tomijem nego da on krene s njom. Bolnica je logičnija u seriji nego u igri, on u igri prolazi više spratova i ubija sve na šta naiđe i tačno zna gde ide... prosto to je igra, mora tako. Priča i odnosi su i u igri jako lepo napisani, upravo zato i jeste jedna od najomiljenijih igara svih vremena. Likovi su kompleksni, stvarni... i mislim da su ih sjajno preneli u TV format. Ono što bih voleo je da je bilo više vremena i novca za neke scene iz igre koje baš fale ali to su ograničenja na koja se mora računati. Sad kad su postigli ovakav uspeh i gledanost sa prvom sezonom kontam da će biti više love :)
Link to comment

Jel moze neko da mi objasni...

 

Spoiler

Fireflies Boston su poslali ovo dvoje (dobro, poslo je troje) negde u pravcu Kolorada nadju kolege Fireflies koji imaju lekare koji ce da pregledaju malu. Kad su stigli u ispostaju Fireflies u Koloradu, videli su na mapi da su se preselili u Jutu. Kad su stigli u Jutu, nema traga od Fireflies iz Kolorada, ali nuto cuda evo onih istih iz Bostona koji ih cekaju u Juti. Sta se desilo sa Firelfies iz Kolorada? Zasto su uopste ovi iz Bostona isli u Jutu?

 

 

Edited by ObiW
Link to comment
Jel moze neko da mi objasni...
 
Spoiler

Fireflies Boston su poslali ovo dvoje (dobro, poslo je troje) negde u pravcu Kolorada nadju kolege Fireflies koji imaju lekare koji ce da pregledaju malu. Kad su stigli u ispostaju Fireflies u Koloradu, videli su na mapi da su se preselili u Jutu. Kad su stigli u Jutu, nema traga od Fireflies iz Kolorada, ali nuto cuda evo onih istih iz Bostona koji ih cekaju u Juti. Sta se desilo sa Firelfies iz Kolorada? Zasto su uopste ovi iz Bostona isli u Jutu?

 
 

Mogu ja :) Originalna ideja je bila da FF BOS krenu na taj put ali je jasno iz početnih epizoda serije zašto je taj plan propao... sukob sa onim švercerima gde je Marlin bila ranjena. U Koloradu su bili FF na univerzitetu, naši protagonisti stižu tamo i skontaju da su se ovi preselili odatle i nalaze dokaz gde... u bolnicu u SLC Juta. Ekipa iz Bostona se uspela oporaviti, krenuti i stići pre Džoela i Eli do Jute, jer je pod jedan, Džoel bio ranjen pa su tu izgubili vreme i pod dva, ekipa FF iz Kolorada je imala načina da javi Boston ispostavi da se sele i da direktno idu u Jutu u novu centralu :) Kao što smo videli u prvoj epizodi, komunikacija pomoću radio stanica is a thing
Link to comment

Sad tek pogledao na miru, mislio sam da nema šanse da stane u 40 minuta sve što treba ali su me razuverili. Preslikane scene i dijalozi iz igre, neki jako dobri momenti koji se prvi put pojavljuju u seriji... finale za 10. Pedro i Bella maestralni, ne mogu zamisliti bolji par za ove uloge. Verujem da slede brojne nominacije za Emi i za seriju i za njih dvoje

  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, omiljeni said:

mi smo tad bili tinejdžeri koji odrastaju unutar QZ. Ako se postapokalipska definiše kao totalni ili skoro totalni diskontinuitet sa prethodnim načinom života, mi smo se u to mogli podvesti u nekoj meri.

 

O ovome pričam - tragično nemanje pojma o čemu se govori.

 

Devedesete nisu bile apokalipsa, FFS, posebno u jebenoj Srbiji.

 

Užasno je nizak prag kreativnog razmišljanja koji nisi sposoban da prebaciš, ali to ne bi trebalo da te spreči da dobiješ tezgu na HBO ili nekom drugom Netfliksu.

 

Link to comment
1 hour ago, arheolog1981 said:

Mogu ja :) Originalna ideja je bila da FF BOS krenu na taj put ali je jasno iz početnih epizoda serije zašto je taj plan propao... sukob sa onim švercerima gde je Marlin bila ranjena. U Koloradu su bili FF na univerzitetu, naši protagonisti stižu tamo i skontaju da su se ovi preselili odatle i nalaze dokaz gde... u bolnicu u SLC Juta. Ekipa iz Bostona se uspela oporaviti, krenuti i stići pre Džoela i Eli do Jute, jer je pod jedan, Džoel bio ranjen pa su tu izgubili vreme i pod dva, ekipa FF iz Kolorada je imala načina da javi Boston ispostavi da se sele i da direktno idu u Jutu u novu centralu :) Kao što smo videli u prvoj epizodi, komunikacija pomoću radio stanica is a thing

 

A kao što nismo videli, uopšte nije bilo potrebno da se mala pošalje za Kolorado/Jutu odmah i sad, istog dana, sa prvim parom rando krijumčara na koje su naišli.

 

FF su mogli komotno da odmore u Bostonu, oporave se od rana, dobiju sveže informacije iz centrale, osmisle logistiku, i onda se lepo odvezu do cilja. Opet bi stigli pre nego naši junaci.

 

Link to comment
6 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

A kao što nismo videli, uopšte nije bilo potrebno da se mala pošalje za Kolorado/Jutu odmah i sad, istog dana, sa prvim parom rando krijumčara na koje su naišli.

 

FF su mogli komotno da odmore u Bostonu, oporave se od rana, dobiju sveže informacije iz centrale, osmisle logistiku, i onda se lepo odvezu do cilja. Opet bi stigli pre nego naši junaci.

 

Ali onda ne bi bilo igrice, zarađenih miliona i ne bi na kraju bilo ni ove  serije, plus još nekoliko stotina miliona $$$$$

  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, kipo said:

Ja sam imao napade gladi dok sam pogledao 2 epizode a oni cuda cine danima izmrcvareni, iskrvavljeni, gladni. Razumijem da se mozda to izvelo kako bi se napravila jasna granica izmedju njih i kanibala, ali nakon svega, kad se nadjose i krecu da ljumaju dalje od odmaralista, ne ponesu jelena jbt. Pa ponesi ga da gledaocima bude lakse.

 

Joj da, taj nesrećni jelen je bio sjajan :D Prvo da se poubijaju oko njega, Ellie nekako pristane da ustupi polutku u zamenu za penicilin, onda im ga ostavi celog i samo odjebe, žuri joj se. Posle ga oni donesu i samo okače o kuku, jebeš srnetinu dok ima ljudetine. (Mrtvog konja su usput negde, nije im bio potreban.) A onda Joel, posle ne znam koliko dana komiranog gladovanja i žeđovanja i borbe sa kanibalima, stiže u mesaru iii... komotno izignoriše jelena koji još visi netaknut na istom nestu.

 

Inverzija čehovljevog jelena, od starta misliš da je jako bitan za radnju a na kraju se ispostavi da ne služi ničemu.

 

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Weenie Pooh said:

Inverzija čehovljevog jelena, od starta misliš da je jako bitan za radnju a na kraju se ispostavi da ne služi ničemu.

 

treba da popuni kadar jer je lepa zivotinja a uz to doda malo kontrasta lideru ljudozdera. ima hrane, ali bolje ljudska prsuta

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...