Jump to content
IGNORED

Last of Us HBO


arheolog1981

Recommended Posts

Da, sve na mestu. Bela je odlična.

 

Spoiler

Dejvid manje telegrafiše u početku "ja sam bolesnik pervert" nego u igri. 

Borbe odlično uklopljene.

 

Al kad je Eli krenula da sipa one konjske doze 😂

 

  • +1 1
Link to comment

Mene najvise nervira sto niko ni ne pokusava da zivi od rada, nego isjljucivo od tumaranja po okolini, skupljanju preostalih konzervi hrane, pljacki drugih istih takvih bednika i na raju kanibalizmu.

Ne ocekujem da imaju farme stoke, treba imati hranu i za zivotinje preko zime, ali zivina nije toliko zahtevna, mogu da imaju kokoske koje bi im davale jaja, ponekad meso.

Ovi cak nisu ni obradili jelena, vec su ga samo ubacili u ostavu. Valjda ce se lakse praviti gulas od zamrzutog jelena sa sve kozom. 

  • +1 1
Link to comment

Meni se bas i ne svidjaju ove epizode koje nikako ne doprinose nekoj glavnoj radnji - pronalazenje svitaca da se ekstrahuju vakcina/injekcija (bar se meni to cini kao cilj). Bar neki detalj da je doprineo tom cilju ... 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Arkadija said:

Mene najvise nervira sto niko ni ne pokusava da zivi od rada, nego isjljucivo od tumaranja po okolini, skupljanju preostalih konzervi hrane, pljacki drugih istih takvih bednika i na raju kanibalizmu.

Ne ocekujem da imaju farme stoke, treba imati hranu i za zivotinje preko zime, ali zivina nije toliko zahtevna, mogu da imaju kokoske koje bi im davale jaja, ponekad meso.

Ovi cak nisu ni obradili jelena, vec su ga samo ubacili u ostavu. Valjda ce se lakse praviti gulas od zamrzutog jelena sa sve kozom. 

Pre par eipzoda su bili takvi koji su se organizovali i imali farmu stoke a i struju su doveli u selo, to je bila epizoda kada se protagonista susreo sa bratom. Ovo sada su neki cobani budale koje predvodi osoba sa psihickim poremecajem koja je pre pandemije bila kriminalac. Mislim da je reziser hteo da nam kaze da se od govana pita ne pravi.

Edited by ObiW
  • +1 2
Link to comment

Pored toga, u prvoj epizodi se pominje da FEDRA ima neke fabrike u kojima se pravi municija i lekovi, a usput da na zapadu, van karantinskih zona ima svega i svačega: pljačkaši, trgovci robljem i gore stvari.

1 hour ago, Lezilebovich said:

Meni se bas i ne svidjaju ove epizode koje nikako ne doprinose nekoj glavnoj radnji - pronalazenje svitaca da se ekstrahuju vakcina/injekcija (bar se meni to cini kao cilj). Bar neki detalj da je doprineo tom cilju ... 

Ova epizoda je jako bitna za glavnu radnju - zbližavanje Džoela i Eli. Videćete u finalu.

  • Hvala 1
Link to comment
49 minutes ago, ObiW said:

Pre par eipzoda su bili takvi koji su se organizovali i imali farmu stoke a i struju su doveli u selo, to je bila epizoda kada se protagonista susreo sa bratom. Ovo sada su neki cobani budale koje predvodi osoba sa psihickim poremecajem koja je pre pandemije bila kriminalac. Mislim da je reziser hteo da nam kaze da se od govana pita ne pravi.

Oni su mi ok, skroz, sem bivšed tužiteljke i brata koji izgledaju svi ako da imaju 25 godina.

Link to comment

Odgledao i ja, mnjah, aj kao moze da prodje, mnogo mi bio smesan onaj Gljivoterminator, sto je izasao iz rupe, kad se survao kamion :lolol: a Ellie natrenirano deto, niko joj nista ne moze.

Link to comment
On 1. 3. 2023. at 19:22, Weenie Pooh said:

Pokretne stepenice i vrteška i Halloween stores i arcade games, to sve smrdi na sredovečni žal za mladost, na autora rođenog krajem sedamdesetih ili početkom osamdesetih koji evocira uspomene na davno prošlo i, eh, tako bezbrižno detinjstvo. Problem je naravno u tome što ove devojke nisu odrasle u tom svetu, nisu odrasle čak ni u ovom našem današnjem, nego u jednom drastično drugačijem.

 

 

Kakve veze ima što nisu odrasle? Ispada da ne možeš da voliš niti da te zanima ništa s čime nisi odrastao, a imaš bezbroj primera da nije tako :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...