Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

 

1 hour ago, mraki said:

Ostali ljudi na vizama koje je lakše uceniti. 

Ili im je stvarno drago sto rade za Elona ili su do sada bili u podredjenom polozaju ili nesto trece ... trenutno nam je rasudjivanje zamagljeno jer smo bombardovani samo losim vestina oko twittera.

Doduse, postoji i mogucnost da dobrih vesti (za twitter) i nema. 
 

Link to comment

@napadaj Da, nešto u vezi transfobije, to je bilo pre nego što je Elon postao vlasnik. Vratili su i Keti Grifin, ona je sad skoro banovana jer je tvitovala pod imenom Elon Musk.

Edited by Patty Lee
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

 

Ili im je stvarno drago sto rade za Elona ili su do sada bili u podredjenom polozaju ili nesto trece ... trenutno nam je rasudjivanje zamagljeno jer smo bombardovani samo losim vestina oko twittera.

Doduse, postoji i mogucnost da dobrih vesti (za twitter) i nema. 
 

Ma, ovaj topik veze sa realnim životom nema. Većini ljudi je (bi bilo) drago kada bi ih CEO kompanije pozvao da mu prezentuju svoj rad. U ovom slučaju CEO koji je među tom felom vrlo popularan, verovatno najpopularniji biznismen svih vremena među gikovima, ali i da je neki rendom CEO ne menja mnogo/ništa. 

 

Možda su programeri koji nisu dobili otkaz zaista i radili veći deo posla i žele da nastave da ga rade i možda na ovaj poziv gledaju kao na lep gest CEO-o koji želi da zna više o njima i njihovim dostignućima i koji ovime njihovom delu posla daje publicitet i značaj.

 

A možda je i kako se ovde piše, da 2022-ge godine SW dev sa poslom u tviteru u CV-ju nema izbora nego mora da trpi da ga retardirani ekscentrik maltretira jer će u suprotnom da crkne od gladi. I to se sve radi javno jer su svi tamo mnogo glupi i ne znaju ništa o društvenim mrežama i internetu.

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment

Ned”o dragi bob Elonu da mu moj bivši kolega Brajan priča o svom kodu. Smarao bi ga dva sata o “salient code” i teorijama. To bi bio poslednji put da tako nešto javno traži. I skočio bi posle sa terase.

Link to comment
49 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

jel možeš da nam izdvojiš 10 najboljih reči koje si ikad postovao da procenimo kakav si ppposter? :sleep:

Post ne reč*.

Mogao bih ali neću.

Sa druge strane, šef i šef-šef mi periodično postave slično pitanje i vrlo rado im odgovorim, traje oko sat vremena obično. CEO me nije nikad pitao jer nisam dovoljno bitan, a firma ima stotine hiljada zaposlenih, ali bi mi bilo veoma, veoma drago kada bih dobio email da se pojavim kod njega sa prezentacijom svog rada. 

 

Izgeda da živimo u paralelnim univerzumima. U ovom mom nije nikakva uvreda ako se viši menadžment interesuje za rad nekog odeljenja, bane na njihov interni sastanak i traži od njih pojedinačno da objasne šta rade i zašto. Naprotiv, direktan kontakt za višim menadžmentom se smatra za vrlo pozitivnu stvar po zaposlenog i menadžeri koji to rade su po pravilu omiljeni.

 

*Post je ekvivalent uspešnom pull request-u tj. commit-u, a ne reč. Ne iznenađuje naravno da se na ovom topiku koristi pogrešna analogija. Naslućujem i razloge za ovakav tok rasprave ali neću se spuštati na harperov nivo i prezentovati moju genijalnu psihoanalizu. 
 

  • +1 4
Link to comment

Pričamo o CEO-u koji je otpustio pola zaposlenih 2 dana po dolasku u kompaniju, od ostalih traži da rade duplo i preti daljim otkazima. 
Sve i da je najstručniji za proveru koda, teško da se u toj atmosferi iko od zaposlenih raduje njegovom pozivu.

 

Link to comment
3 minutes ago, mraki said:

Pričamo o CEO-u koji je otpustio pola zaposlenih 2 dana po dolasku u kompaniju, od ostalih traži da rade duplo i preti daljim otkazima. 
Sve i da je najstručniji za proveru koda, teško da se u toj atmosferi iko od zaposlenih raduje njegovom pozivu.

 

Duboko sam ubeđen da nisi u pravu.  

Mogu da razumem da ima dosta ljudi koji se lože na taj hustle, mi smo sada startap, rad sa jednim od najpoznatijih ljudi na svetu, promenićemo svet, svi kao jedan, idemo gradimo kidamo i sa naravno očekivanjem da će im se to debelo isplatiti u budućnosti. I sasvim je moguće da su u pravu, jer to ne deluje kao loša opklada (ko može da radi toliko, naravno). 

 

  • +1 2
Link to comment

 

22 minutes ago, Lezilebovich said:

Duboko sam ubeđen da nisi u pravu.  

Mogu da razumem da ima dosta ljudi koji se lože na taj hustle, mi smo sada startap, rad sa jednim od najpoznatijih ljudi na svetu, promenićemo svet, svi kao jedan, idemo gradimo kidamo i sa naravno očekivanjem da će im se to debelo isplatiti u budućnosti. I sasvim je moguće da su u pravu, jer to ne deluje kao loša opklada (ko može da radi toliko, naravno). 

 

Mislim da je i on računao na to, pa se ipak malo preračunao. 

Do juče su radili na istom mestu pod sasvim drugim uslovima i u daleko boljoj atmosferi. 
Ne isključujem da ima pojedinaca koji se lože na ovo i vide kao neku priliku, ali mislim da je takvih malo i da su ostali uglavnom oni uplašeni za egzistenciju. Uostalam, bilo kakav entuzijazam uz ubitačan tempo i stalne pritiske brzo splasne.

Problem sa startapovima je uglavnom nedostatak sredstava, što ovde nije slučaj tako da je neuporedivo. A ni tamo niko ne bi trebao raditi duplo, semo možda samih osnivača ako žele. Ovde se od radnika bukvalno traži žrtvovanje zarad najbogatijeg čoveka na svetu teškog 200 milijardi dolara, naopako na mnogo načina.

Edited by mraki
  • +1 4
Link to comment

ne bih puno polagala na vaznost razgovora sa elonom sada (u redovnim okolnostima bih). to je vjerovatno i saniranje stete proizisle iz loseg publiciteta. 

 

inace, slazem se sa lezilebovicem da smo bombardovani losim vijestima o tviteru utoliko sto vjerujem da je elon debil ali ne i autodestruktivac - ne znamo sta mu govore brojke, realno ni sta mu je cilj.

to naravno ne mijenja stvar - upravljanje publicitetom mu je krs nad krsevima i odluka da se javno zajebava sa tviterom koji svako ko je na tviteru smatra svojim vlasnistvom polazeci od autorstva mu je autisticna i glupa.

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment

Ali lik tvituje 24/7, sve i da samo troluje, imamo neke činjenice koje sigurno nisu pogrešno interpretirane:

- pokušaj odustanka od kupovine

- raspuštanje upravnog odbora

- otpuštanje polovine radnika

- odlazak oglašivača

- davanje otkaza zbog kritike

- ultimatum ostalim zaposlenima i serija otkaza

- fijasko sa $8 pretplatom

 

Meni sasvim dovoljno da dovodim u pitanje i ljudske i menadžerske mu sposobnosti, sve i da nisam znao ništa o njemu do tada. :fantom:

Edited by mraki
  • +1 8
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...