Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

13 minutes ago, Peter Fan said:

Inace, proslo ljeto bio u jednoj livnici koja koristi pjecane kalupe, i to me bas zadesilo da je napolju bilo 34C. Unutra je bilo sigurno 40C, plus prasina od kalupa koji se prvo macolom razbijaju u manje komade, a onda na vibracionom stolu u manje, prije nego sto idu u masinu za mljevenje i reciklazu.

 

E sad zamisli da si onaj radnik sa macolom, i da ti neko kaze da su ovima iz Twittera ukinuli bean bags.

 

Znači klasično zavadi pa vladaj. Treba napujdati ovog  s macolom na ovog u beanbagu, pa da se oni glođu međusobno. Stvarno misliš da se sasvim slučajno sa sto strana odjednom potencira priča kako u Twitteru niko ništa ne radi?

 

Nije niko kukao što je nekom ukinut beanbag, što za fudbal itsl, to je manipulacija. 

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, mraki said:

:fantom:

 

Jbt, Ruxa se zajbavao, pre par dana da će ovaj da pregleda kod, ja se nastavio na zajebanciju...

 

Kad, ovaj ludak će stvarno da pregleda kod i tako radi evaluaciju...

 

Pa, jbt, ne sme čovek nikavu glupost da pomisli, stvarnost bude još gora... :isuse:

  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, radisa said:

Jbt, Ruxa se zajbavao, pre par dana da će ovaj da pregleda kod

 

 

 

plašim se da imam loše vesti za tebe :lolol:

 

Spoiler

FgMOJdmUAAAiR0T?format=jpg&name=large

 

ovo je bio day one

 

 

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Jbt, Ruxa se zajbavao, pre par dana da će ovaj da pregleda kod, ja se nastavio na zajebanciju...

 

Kad, ovaj ludak će stvarno da pregleda kod i tako radi evaluaciju...

 

Pa, jbt, ne sme čovek nikavu glupost da pomisli, stvarnost bude još gora... :isuse:

verovatno nije fora u gledanju koda, nego ce tako isfiltrirati one koji vole da se potcine i onda ce njih da upregne 

  • +1 2
Link to comment
39 minutes ago, Moonwalker said:

 

 

@Peter Fan U celicanama penziju retko ko proziveo ako je dozivi. To je prvo trebalo automatizovati sto se vise moze. Ali koga briga.

 

Off topic: celicane zapravo i jesu veoma daleko odmakle u automatizaciji, sto je (uz relativno jeftinu energiju) omogucilo americkoj industriji celika da prezivi (a carine na kineski celik u zadnjih par godina i da naprave najvece profite u istoriji). Imao sam prilike posjetiti US Steel Gary Works u Gary, IN. Tu je radilo pola srpske dijaspore u Cikagu i SZ Indijani, i mislim da je na vrhuncu zaposljavalo oko 50k ljudi. Sad kad udjes u fabriku, tek pokojeg radnika vidis. Vise ih ima po kancelarijama nego u pogonu.

 

Ono sto nije automatizovano, a bukvalno je pakao, su male livnice gdje gazde ili nemaju sredstava ili im je jeftinije odrzavati manuelnu proizvodnju. Mozda je jedino gore raditi krovove po FL, TX i CA.

 

Zato popizdim kad mi kolege/prijatelji govore kako je zajebano biti policajac. OK, jeste zajebano, ali probaj biti obicni radnik.

Edited by Peter Fan
Link to comment
3 minutes ago, Lezilebovich said:

verovatno nije fora u gledanju koda, nego ce tako isfiltrirati one koji vole da se potcine i onda ce njih da upregne 

Ma daj...

 

I za to nema službi, nego se šalje CEOu kompanije? Jbt, pokušavam da zamislim Gejtsa koji proverava kod svojih zaposlenih dok se pisao Win7, recimo... Prosto ne ide da se CEO ogromne firme time bavi...

 

Ovo je nivo vođenja pečenjare u Donjim Prćilovcima, a ne firme od 45 milijardi USD...

Edited by radisa
  • +1 3
Link to comment
Dobro biće pozitivno ako ovo što radi bude bar malo povelo ka ukidanju stonih fudbala, lejzi begova, soba za meditiranje i ostalih budalaština u firmama.
mislish da idu ljudi kucama da se odmaraju u svoje privatno vreme ohmy.gif

na tvitere se obrushilo kuso i repato ko da su uchiteljice u osnovnoj shkoli, piskaraju neshto do podneva, 4 meseca godishnjeg, na ekskurziju placeno, ihahaj! :s_w:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Ma daj...

 

I za to nema službi, nego se šalje CEOu kompanije? Jbt, pokušavam da zamislim Gejtsa koji proverava kod svojih zaposlenih dok se pisao Win7, recimo... Prosto ne ide da se CEO ogromne firme time bavi...

 

Ovo je nivo vođenja pečenjare u Donjim Prćilovcima, a ne firme od 45 milijardi USD...

Sve se slazem, naravno ...

Link to comment
1 minute ago, Peter Fan said:

Off topic: celicane zapravo i jesu veoma daleko odmakle u automatizaciji, sto je (uz relativno jeftinu energiju) omogucilo americkoj industriji celika da prezivi (a carine na kineski celik u zadnjih par godina i da naprave najvece profite u istoriji). Imao sam prilike posjetiti US Steel Gary Works u Gary, IN. Tu je radilo pola srpske dijaspore u Cikagu i SZ Indijani, i mislim da je na vrhunci zaposljavo oko 50k ljudi. Sad kad udjes u fabriku, tek pokojeg radnika vidis. Vise ih ima po kancelarijama nego u pogonu.

 

Ono sto nije automatizovano, a bukvalno je pakao, su male livnice gdje gazde ili nemaju sredstava ili im je jeftinije odrzavati manuelnu proizvodnju. Mozda je jedino gore raditi krovove po FL, TX i CA.

 

Zato popizdim kad mi kolege/prijatelji govore kako je zajebano biti policajac. OK, jeste zajebano, ali probaj biti obicni radnik.


Troll on i dalje:

Pa to je razumno i OK. I dobro je sto ga automatizuju. Rad u celicanama je zbog uslova nehuman za ljudski organizam, skracivao je zivotni vek drasticno.

Posebna prica je sto se ispostavilo da je kineski celik tesko sranje, makar u industriji energetskih uredjaja. Trebalo ga je i pre ocariniti.

 

No svaki posao ili vecina ima svoj aspekt tezine i rizika. Svakom svoja muka najteza. Glupo je porediti neuporedivo.

Problem je kod vas sto je obrazovanje skupo i sto se vestacki ljudi zakivaju za dno. Cak i za buduce plava kragna poslove skolovanje i obuka mora biti slozenija.

 

Troll off

Link to comment
42 minutes ago, Braća Strugacki said:

pošto je klasna borba jedini pravi rat koji treba voditi, ubedili su ljude da klase ne postoje privilegovanjem određenih poslova i tako raslojili klasu na klasice

Ah, evo ga. Amerika i Engleska biće zemlja proleterska :isuse:

 

Ne bih te dalje zadržavao.

  • -1 7
Link to comment
5 minutes ago, Moonwalker said:


Troll on i dalje:

Pa to je razumno i OK. I dobro je sto ga automatizuju. Rad u celicanama je zbog uslova nehuman za ljudski organizam, skracivao je zivotni vek drasticno.

Posebna prica je sto se ispostavilo da je kineski celik tesko sranje, makar u industriji energetskih uredjaja. Trebalo ga je i pre ocariniti.

Pa ima kineskih celika i celika. Nije on ocarinjen sto je bio los, vec je to bilo u sklopu druge ili trece transe Trampovih carina na kinesku robu, koje su se zaustavile na 25%, i ukljucivale celik izmedju ostalog. Onaj ko je rhtio kupiti dobar  grain-oriented steel  npr, mogao je to i iz Kine kupiti, ali onda nebi platio manje nego sto je onaj iz J. Koreje ili Rusije (koji ubr. jos uvijek nije pod americkim ili kanadskim sankcijama).

 

 

 

5 minutes ago, Moonwalker said:

 

No svaki posao ili vecina ima svoj aspekt tezine i rizika. Svakom svoja muka najteza. Glupo je porediti neuporedivo.

Pa da, ali pricam(o) da fali klasne solidarnosti, a prije svega je fali iz techa i ostalih dobro placenih zanimanja.

 

5 minutes ago, Moonwalker said:

Problem je kod vas sto je obrazovanje skupo i sto se vestacki ljudi zakivaju za dno. Cak i za buduce plava kragna poslove skolovanje i obuka mora biti slozenija.

Ovo je djelicmo tacno. Ovdje para za obrazovanje ima i previse, ali nije A) pravednorasporedjeno i B) nije efikasno utroseno. No, to je neka druga prica i mrzi me sad da elaboriram™.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Prosto ne ide da se CEO ogromne firme time bavi...

 

Zašto ne ide? 

 

git shortlog --before={2022-11-18} --after={2022-10-18} --author="<author name>" --format="%h %s"

 

:fantom:

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

Joe Magarac... :D 

 

 

Upravo.

 

A kad vec dijelim primjere iz prve ruke, samo jos za dnevnik da kazem da sam imao prilike pohoditi i Homestead, PA gdje su Pinkertonvci pucali na radnike Carnegie zeljezare.

 

Homestead i Munhall, PA su bas otuzno izgledali kad sam tamo bio - gradovi duhovi. Doduse nije ni pomoglo to sto je bio februar, koji je sam po sebi depresivan.

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...