Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

49 minutes ago, Budja said:

 

Ko je ovde Musk?

 

Is Kendall Roy On Succession The Hottest Number One Boy

 

Kieran Culkin Is Not Reading Your Roman and Gerri Fan Theories | Esquire

 

Više je Kendall svakako, ako ni zbog čega drugog onda zato što ima mlađeg brata restorandžiju koji je isti Roman (ili možda Connor).

 

Kimbal Musk se zove, sedeo Elonu u upravnim odborima gde god je trebalo, nije se previše mešao u svoj posao... prošle godine je svedočio povodom SolarCity fijaska i za optužbu i za odbranu :D 

Edited by Weenie Pooh
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Pa pisao si o klasama i klasnoj borbi. Šta drugo to može da znači?

Ne kaže da će klasna borba biti uspešna nego samo da je to jedina borba koju vredi voditi.  Učitao si mu optimizam :lolol:

 

Ja mu verujem da stvarno to misli pošto ima krajnje tolerantan stav prema aktivnom otporu borbi za smanjenje greenhouse gasova. Nije to borba na koju treba trošiti energiju. 

Link to comment
3 hours ago, Time Crisis said:

 

Šta znam, malo malo pa neko deluje zabrinut koliko je ljudi ostalo i jeste to pravi ili nisu pravi i kako će sad da se snađu, kakav im je bio work-life balance, jel imaju topli obrok itd itd

 

I mene zanima gde si to video. Jel moze citat?

Link to comment

To mi je utisak čitajući temu, npr. ne znam kako ste dogurali do "klasne (ne)solidarnosti" samo zato što nekog zabole za bivše i/ili sadašnje Twitter radnike i njihove beanbagove

Link to comment
14 minutes ago, Heaviside said:

Ja mu verujem da stvarno to misli pošto ima krajnje tolerantan stav prema aktivnom otporu borbi za smanjenje greenhouse gasova. Nije to borba na koju treba trošiti energiju. 

 

Nastavljate da karikirate čoveku poziciju, ali ona niti je suštinski nova niti je teška za shvatiti. 

 

Evo ako neće @Braća Strugacki, objasniću vam ja svoju perspektivu najprostije moguće, pa se slobodno sprdajte: "Borba za smanjenje greenhouse gasova" ne može i ne sme da ima prioritet u odnosu na klasnu borbu zato što će bez nje cilj biti 100% neostvariv. 

 

Bez Revolucije™, ta borba za sprečavanje ekološke katastrofe svodi se na uzaludne moralizatorske apele u kombinaciji sa beskrajnim čekanjem da profitni motiv proradi - da genijalni inovatori (tipa Elon Musk, je li) izmisle neki novi, magični model zelene ekonomije, da se nastavi ova ista bezumna trka za rastom ali održiva, što... da, any day now. U međuvremenu će nesmetano da trpaju jedni drugima pare u dupe dok svet tone, skrušeno aplaudirajući kad ih prekori neka Greta Thunberg du jour.

 

Sa Revolucijom™, taj paradoks bi nestao pa bi rešenje postalo manje nedostižno nego što danas jeste. Profitni motiv bilo bi moguće prosto zanemariti u diktaturi proletarijata, sveti gral GDP rasta mogao bi biti ukinut dekretom, energetska nezajažljivost čovečanstva bila bi drastično niža jer je ne bi više podupirali zakoni tržišta... a realno, bilo bi nas značajno manje nego što nas je danas na svetu jer bismo morali da platimo poveliku cenu da bismo dotle došli.

 

I taj drugi scenario daje male šanse za uspeh i opstanak čovečanstva, vrlo je teško ostvariv, praktično nemoguć. Ali onaj prvi nam daje šansu koja bukvalno teži nuli; u prvom scenariju, čisto je gubljenje vremena pokušavati bilo kakve apele na naše better angels i na razumne long-term ciljeve, bilo kakvo širenje svesti, bilo kakvo bacanje farbe na slike ili sedenje po putu.

 

Izbor je između kraja kapitalizma i kraja sveta, svaki treći put je šarena laža. Elon Musk vas neće odvesti na Mars.

 

  • +1 7
  • Hvala 2
  • -1 2
Link to comment
17 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Profitni motiv bilo bi moguće prosto zanemariti u diktaturi proletarijata, sveti gral GDP rasta mogao bi biti ukinut dekretom, energetska nezajažljivost čovečanstva bila bi drastično niža jer je ne bi više podupirali zakoni tržišta... a realno, bilo bi nas značajno manje nego što nas je danas na svetu jer bismo morali da platimo poveliku cenu da bismo dotle došli..

 

 

Thanos-on-Titan-in-Avengers-Infinity-War

Link to comment
20 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Nastavljate da karikirate čoveku poziciju, ali ona niti je suštinski nova niti je teška za shvatiti. 

 

Evo ako neće @Braća Strugacki, objasniću vam ja svoju perspektivu najprostije moguće, pa se slobodno sprdajte: "Borba za smanjenje greenhouse gasova" ne može i ne sme da ima prioritet u odnosu na klasnu borbu zato što će bez nje cilj biti 100% neostvariv. 

 

Bez Revolucije™, ta borba za sprečavanje ekološke katastrofe svodi se na uzaludne moralizatorske apele u kombinaciji sa beskrajnim čekanjem da profitni motiv proradi - da genijalni inovatori (tipa Elon Musk, je li) izmisle neki novi, magični model zelene ekonomije, da se nastavi ova ista bezumna trka za rastom ali održiva, što... da, any day now. U međuvremenu će nesmetano da trpaju jedni drugima pare u dupe dok svet tone, skrušeno aplaudirajući kad ih prekori neka Greta Thunberg du jour.

 

Sa Revolucijom™, taj paradoks bi nestao pa bi rešenje postalo manje nedostižno nego što danas jeste. Profitni motiv bilo bi moguće prosto zanemariti u diktaturi proletarijata, sveti gral GDP rasta mogao bi biti ukinut dekretom, energetska nezajažljivost čovečanstva bila bi drastično niža jer je ne bi više podupirali zakoni tržišta... a realno, bilo bi nas značajno manje nego što nas je danas na svetu jer bismo morali da platimo poveliku cenu da bismo dotle došli.

 

I taj drugi scenario daje male šanse za uspeh i opstanak čovečanstva, vrlo je teško ostvariv, praktično nemoguć. Ali onaj prvi nam daje šansu koja bukvalno teži nuli; u prvom scenariju, čisto je gubljenje vremena pokušavati bilo kakve apele na naše better angels i na razumne long-term ciljeve, bilo kakvo širenje svesti, bilo kakvo bacanje farbe na slike ili sedenje po putu.

 

Izbor je između kraja kapitalizma i kraja sveta, svaki treći put je šarena laža. Elon Musk vas neće odvesti na Mars.

 

Ako neko karikira i raspravlja se sa samim sobom to su forumaši poput tebe koji se obraćaju na ovom forumu nepostojećoj grupi ljudi koja misli da je Elon Musk neki genije koji će ih odvesti wherever. Čuj, "neće vas E.M. odvesti na Mars". E, takvo obraćanje je težak bezobrazluk. Sram te bilo. 

 

Ja ne karikiram ništa što potvrđuje i tvoj post u kome ne negiraš ono što sam napisao nego daješ objašnjenje zašto je taj "sve je uzalud dok ne ukinemo kalitalizam" stav ispravan. 

 

A sad adio. Kapitalizam mi nudi previše toga da bih trošio vreme na ovakve budalaštine.

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 


Evo ako neće @Braća Strugacki

 

 

“Never explain — your friends do not need it, and your enemies will not believe you anyway.” –Elbert Hubbard

 

Skoro sve što je potrebno čoveku može da se napravi tako da traje duže od života pomenutog čoveka. Ne radimo tako samo zato što bi ljudi morali da nađu novu zabavu, a ekonomisti bi morali da pišu knjige nanovo.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Braća Strugacki said:

“Never explain — your friends do not need it, and your enemies will not believe you anyway.” –Elbert Hubbard

 

A ne može tako, jebiga, nemam ja ništa od osećaja superiornosti u odnosu na nekog ko se nada da carbon tax ili nova runda subvencija Tesli mogu da spasu planetu. 

 

Da dižem bunu na ulici ne umem i ne mogu, star sam i bolestan. Ali mogu da probam da objasnim zašto je uzaludno nadati se tom spasu ništa manje nego onom revolucionarnom™, verovatno i više.

 

Računam da ljudi koji se podsmevaju Musku a uzdaju u liberalni kapitalizam nisu daleko od ispravnog viđenja situacije. Mogu relativno lako da skapiraju zašto jedno bez drugog ne ide, tj. zašto model za koji se zalažu ne može da opstane bez slepe nade u mesijanske inovatore.

 

Kome se ne sviđa ideja da će ga neki Elon Musk jednog dana odvesti na Mars / isisati ugljenik iz atmosfere / izmisliti hladnu fuziju... taj bi mogao da se zapita koje im je drugo rešenje na raspolaganju. Pogledaš malo u budućnost i skapiraš da ga nema, it's ingenious innovation or bust.

  • Haha 1
Link to comment

Ja uopšte nemam osećaj superiornosti, možda sam ga imao poslednji put pre 40 godina kad sam se popeo navr' trešnje, ne sećam se više, ali od tada sigurne ne. Nije stvar u tome.

 

Ako neko ne želi da shvati, zato što mu ne odgovara da shvati, ne možeš da objasniš nikada.

 

Ako neko shvata, ali mu se sviđa kako jeste, uzalud objašnjavaš.

Link to comment
47 minutes ago, Braća Strugacki said:

Ja uopšte nemam osećaj superiornosti, možda sam ga imao poslednji put pre 40 godina kad sam se popeo navr' trešnje, ne sećam se više, ali od tada sigurne ne. Nije stvar u tome.

 

Ako neko ne želi da shvati, zato što mu ne odgovara da shvati, ne možeš da objasniš nikada.

 

Ako neko shvata, ali mu se sviđa kako jeste, uzalud objašnjavaš.

 

Ali odakle pretpostavka da svi sagovornici spadaju u dve navedene grupe?

 

Stav "neću da objašnjavam jer ne vredi" je gubitnički elitizam ispravnomislećih™, obično ga inspiriše osećaj superiornosti. Na nekom nivou čoveku prija kad umisli da je deo male, izabrane elite koja za razliku od ovaca shvata™ kako stvari funkcionišu; još više prija kad sebe ubedi da se nikome ništa ne može objasniti ne zato što on loše objašnjava nego zato što je to, eto, prosto nemoguće.

 

Slična dinamika je na delu kod teoretičara-zaverenika; što više ljudi odbija da im poveruje, to je njima lepše i bolje u njihovom mehuriću.

 

  • +1 1
Link to comment

Sad si me zbunio. Prvo napišeš nešto što je meni blesavo, tj ne slažem se i hoću da te ismejem. A onda napišeš nešto što je meni pametno, pa mi nastane lom u glavi. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...