Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

Tviter je sranje jer mu se daje previše značaja od strane medija i institucija. 10ak njih ispolji neko svoje radikalno mišljenje, laž, propagandu - nebitno - a to mediji prenesu kao većinsko mišljenje.

Naravno, svako ima pravo da priča šta hoće (dok ne poziva na nasilje), i tu nema krivice samog Tvitera i korisnika, već medija koji zbog lenjosti i klik bejta prenose svakakve gluposti. 
 

I onda dosjeno do polarizacije društva.

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

To ne bi bio problem...

 

Problem je da od sutra ima, ali bez ikakve kontrole gde ce razni far right i conspiracy theory likovi da truju ljude kao mainstream...

 

I nece se posledice toga videti odmah sutra, vec za 5-10-15 godina... A tad ce biti kasno...

 

Pricamo o globalnoj mrezi. Niko ne moze da kontrolise na taj nacin. Sve i da se na nekoj mrezi skupljaju conspiracy theory likovi, to ima svoju publiku, ali istovremeno ima i gomile drugih streamova. Jedan dominantan stream je nemoguc..

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Braća Strugacki said:

meni je veći problem andrew tate

E, što je on toliko opasan?

Znam ko je, iskače mi ponekad ali nisam upoznat sa njegovim delovanjem. Stvarno me zanima jer ne znam, ne želim da ulazim u neka nadjebavanja.

Link to comment
9 minutes ago, Heaviside said:

E, što je on toliko opasan?

Znam ko je, iskače mi ponekad ali nisam upoznat sa njegovim delovanjem. Stvarno me zanima jer ne znam, ne želim da ulazim u neka nadjebavanja.

 

žena vlasništvo muškarca, kriva što je silovana i slični stavovi, obraća se uglavnom mlađoj populaciji

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

To ne bi bio problem...

 

Problem je da od sutra ima, ali bez ikakve kontrole gde ce razni far right i conspiracy theory likovi da truju ljude kao mainstream...

 

To već imamo i to ne od juče

Link to comment
18 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

žena vlasništvo muškarca, kriva što je silovana i slični stavovi, obraća se uglavnom mlađoj populaciji

 

Profesor informatike blokirao na skolskom serveru ucenike da daunlouduju njegov i slicne sadrzaje. "Sledbenici" njega i jos necega ga prozvali i njegovo (profesorovo)  lici na nemacko prezime kao znas cije. I ne mogu im u sustini nista, ali bar sprecavaju skidanje smeca u toku trajanja boravka u skoli.

 

Sednja skola Srbija, godina 2022

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
13 minutes ago, radisa said:

Pa nije mainstream...

 

Još uvek... 

 

Ali nije da se mnogi ne trude da bude, pod plastom slobode govora...

 

U Srbiji jeste mainstream. U svetu kako gde.

Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Ali nije da se mnogi ne trude da bude, pod plastom slobode govora...

 

Potpuno tacno ali ima i druga strana problema: cenzori koji ogranicavaju slobodu govora pod plastom brige za nasu bezbednost, a zapravo im je cilj da sto vise suzbiju kritiku politike vlasti. Sto veca ovlascenja ima ta ekipa to smo blize distopiji. 

 

Teorije zavera nicu zbog toga sto vlast zloupotrebljava poverenje gradjana iznova i iznova i uopste se obraca gradjanima kao debilima. Za sve ovo sto se desava su krivi lopovi, lazovi i zlocinci koji cine elite, izuzetno losa ideja je da se njima poveri resavanje tog problema kroz ogranicenje slobode govora.

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Meazza said:

 

Potpuno tacno ali ima i druga strana problema: cenzori koji ogranicavaju slobodu govora pod plastom brige za nasu bezbednost, a zapravo im je cilj da sto vise suzbiju kritiku politike vlasti. Sto veca ovlascenja ima ta ekipa to smo blize distopiji. 

 

Teorije zavera nicu zbog toga sto vlast zloupotrebljava poverenje gradjana iznova i iznova i uopste se obraca gradjanima kao debilima. Za sve ovo sto se desava su krivi lopovi, lazovi i zlocinci koji cine elite, izuzetno losa ideja je da se njima poveri resavanje tog problema kroz ogranicenje slobode govora.

Tako je, i zato je Twitter i trebao da bude super, jer je bio faktičko nezavisan, pa bi se mogla dopustiti sloboda govora spram kritike vlasti i politike, ali bi se teorije zavere i slične budalaštine na polju nauke(i prirodnih i duštveni nauka) mogle suzbijati... Ali, jbg, neće to da može, jer za to treba truda, pa će se sad pustiti sve... A u toj borbi na dugi rok, nauka može samo da izgubi, ili da se getoizira iz svega toga... Prosto, pravi naučnik će uvak imati određene sumnje u svoj rad, što kod slušaoca/čitraoca naviknutog na kratke i brze istine izazva nepoverenje i veru u onog ko jednostavno lupa gluposti...

 

Jbg, ljudi misle da se sve može objasniti u par rečenica, i onda kao neko krene da komplikuje i objašnjava, daluje da mulja, a nauka je baš takva, jako puno stvari je upleteno i moraju se objašnjavati, uzt to je potrebno određeno predznanje, koje prosečni ljudi nemaju, i lakše će onda poverovati maniplantima... MIslim, nije da nema studija o tome...

Edited by radisa
  • +1 5
Link to comment

Ne slazem se da nauka mora nuzno da izgubi. Treba nam popularizacija nauke i jacanje obrazovnog sistema. Sav taj rast teorija zavere podudara se sa devaluacijom znanja i diploma i survavanjem skolstva. Kakve vrednosti se promovisu takvi rezultati se i dobijaju. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...