Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

37 minutes ago, Peter Fan said:

u Americi, gdje je da ideja najdalje i otisla, javni prevoz nije opcija za 4/5 populacije, ako ne i vise

Amerika inače sjebava ovu planetu više nego ceo ostali svet zajedno 

Imaju oni svu silu tih gradova koji su neracionalni totalno, nema u čemu nisu. Sve idila , vila, bazen, svoj vrt, ma milina. A onda na to ide nenormalna dužina puteva, instalacija, generalno, količina infrastrukture po glavi stanovnika je strava. Sve je neracionalno. I javni i privatni prevoz, ma bruka koje arčenje resursa.

  • +1 6
Link to comment
10 minutes ago, dùda said:

Amerika inače sjebava ovu planetu više nego ceo ostali svet zajedno 

Imaju oni svu silu tih gradova koji su neracionalni totalno, nema u čemu nisu. Sve idila , vila, bazen, svoj vrt, ma milina. A onda na to ide nenormalna dužina puteva, instalacija, generalno, količina infrastrukture po glavi stanovnika je strava. Sve je neracionalno. I javni i privatni prevoz, ma bruka koje arčenje resursa.

The scale of China's cement consumption can best be illustrated by comparing it to the United States: over the last two years alone, China has consumed 4.44bnt of cement, more than the United States did over the entire 20th century.

 

The Global Cement Report™ - 13th Edition (cemnet.com)

 

Kina ima ~4X populacije SAD. No, generalno se slazem da su SAD veoma neracionalne po tom pitanju. 

Link to comment
16 minutes ago, dùda said:

Amerika inače sjebava ovu planetu više nego ceo ostali svet zajedno 

Imaju oni svu silu tih gradova koji su neracionalni totalno, nema u čemu nisu. Sve idila , vila, bazen, svoj vrt, ma milina. A onda na to ide nenormalna dužina puteva, instalacija, generalno, količina infrastrukture po glavi stanovnika je strava. Sve je neracionalno. I javni i privatni prevoz, ma bruka koje arčenje resursa.

 

Podsetila si me na odličan video

 

Edited by Svarog
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
26 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

u seizmiku su mi svi elementi prezentacije koja objašnjava neko rešenje

 

rešenja su kompleksna i svaki element je objašnjen posebno

 

kada pošaljem link ka predlogu rešenja, kupac gleda prezentaciju (ili ne, to je prvi podatak)

 

na osnovu vremena provedenog na određenim delovima prezentacije, dobijam podatak šta je to što mu je bitno, kako bih znao šta ga najviše zanima

 

samo taj deo seizmika mi je bitan, ostalo se nisam ni trudio da pohvatam

 

 

A zna li druga strana da meris njegovu paznju ? Ta prezentacija je poslana mailom ili kroz taj seizmic ? 

Link to comment
3 minutes ago, Peter Fan said:

over the last two years alone, China has consumed 4.44bnt of cement, more than the United States did over the entire 20th century.

:D 

Izvini, moram da se smejem, nista licno naravno :) 

Brojkama, pa i cementnim moze se dokazati i parirati bilo sta: ovde si utek'o u Kinu, bez potrebe doduse jer poredjenja nisu tema...

Obaska sto ovakve staistike ne obuhvataju cinjenicu da je Kina utroskom ovolikog cementa usla u 20. vek, nesto sto je Amerika uradila na vreme: i ne, nije krivica za to samo na komunjarama, nego bice i na silama koje su - primera radi - sa Kinom ratovale ne bi li je naterale da nastavi da uvozi njihov opijum, ostale specijalitete da ne pominjem.

Kao, opet samo primera radi, sigurno milion ako ne i vise uvezenih Kineza koji su itekako pripomogli da Amerika udje u 20. vek i to onoliko uspesno, nema spora.

I ne, ne mislim na Kineze imigrante, koji su postali regularnitm Amerikanci, nego na kulije ciji su lesevi masovno transportovani nazad u Kinu (religiozni razlozi) - bizniz koji je izgradio i odrzao neke i od danas postojecih americkih brodarskih kompanija...

  • -1 1
Link to comment
12 minutes ago, Peter Fan said:

The scale of China's cement consumption can best be illustrated by comparing it to the United States: over the last two years alone, China has consumed 4.44bnt of cement, more than the United States did over the entire 20th century.

 

The Global Cement Report™ - 13th Edition (cemnet.com)

 

Kina ima ~4X populacije SAD. No, generalno se slazem da su SAD veoma neracionalne po tom pitanju. 

Nisam ja upućena, uvažavam, ali ako pređemo na računicu : po glavi stanovnika, mislim da onda nema te statistike koja će reći bilo šta drugo do da jedan amerikanac troši kao x  ljudi na bilo kojoj drugoj tački planete. 

Ok, nije svejedno ni sa čim se poredi. Veća je razlika svakako u odnosu na čoveka u Africi nego na čoveka u Evropi itd. 

Osim onoga što sam spomenula u vezi pretežnog neracionalnog urbanizma, tu je i način ishrane, što je tek priča za sebe, sa jebenim ambalažama za svako redy-made sranje između ostalog.

Ma samo ovako random lupam, čega se setim u momentu, nisam se bavila time da ovo potkrepiim nekim brojevima. Prosto, deluje mi očigledno.

Ima negde (ne mogu sad da tražim ali je veoma ilustrativan) podatak o tome koliko se đubreta proizvodi po glavi stanovnika na određenim tačkama na planeti. Razlike su drastične.

Link to comment
11 minutes ago, Lezilebovich said:

A zna li druga strana da meris njegovu paznju ? Ta prezentacija je poslana mailom ili kroz taj seizmic ? 

 

Kroz seizmic. Zna.

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

:D 

Izvini, moram da se smejem, nista licno naravno :) 

 

 

1 minute ago, dùda said:

Nisam ja upućena, uvažavam, ali ako pređemo na računicu : po glavi stanovnika, mislim da onda nema te statistike koja će reći bilo šta drugo do da jedan amerikanac troši

Pa vec sam se slozio da je americki sistem neracionalan sa stanovista potrosnje i da nije odrziv. Ali daleko da su jedini u tome. Ko nije vidio guzve u Sangaju, ne zna sta je guzva, iako imaju i maglev i svasta nesto.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Peter Fan said:

 

Pa vec sam se slozio da je americki sistem neracionalan sa stanovista potrosnje i da nije odrziv. Ali daleko da su jedini u tome. Ko nije vidio guzve u Sangaju, ne zna sta je guzva, iako imaju i maglev i svasta nesto.

Nije odrziv, nema spora: buni jedino sto se Amerika ne gura za predvodnika u resavanju problema koji podrazumeva i neka - bice poprilicna odricanja.

A ne libi se da predvoditm toliko toga diljem Planete...

Da ne kazem namece...

Link to comment
16 minutes ago, Peter Fan said:

 

Pa vec sam se slozio da je americki sistem neracionalan sa stanovista potrosnje i da nije odrziv. Ali daleko da su jedini u tome. Ko nije vidio guzve u Sangaju, ne zna sta je guzva, iako imaju i maglev i svasta nesto.

Pa svakako da nisu jedini, daleko od toga. 

 

Ali, nije ti dobro ovo potezanje gužvi u Šangaju.

Gužve su svuda i same po sebi ne znače mnogo.

Tamo gde su ljudi nagužvani je zapravo i najmanja potrošnja resursa po glavi stanovnika :D

 

Ma šalim se bre, u principu se slažemo, nego ja evo nešto večeras ko neka revoltirana zlobaba, mračim malo.

 

 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, dùda said:

Ali, nije ti dobro ovo potezanje gužvi u Šangaju.

Gužve su svuda i same po sebi ne znače mnogo.

Tamo gde su ljudi nagužvani je zapravo i najmanja potrošnja resursa po glavi stanovnika :D. .

 

 

Pa da, ali to podrzava moj argument™, a i od toga je poceo moj upad: kome treba autopilot u autu, kad postoji javni prevoz.

 

Kao sto rekoh,  A)  javni prevoz nije dostupan/praktican mnogima,i B) Amerika, nije jedini izvor zla u tom smislu. 

 

Cak bih rekao da je ideja o autopiltu dio ukupnog rjesenja, a ne nepotrebno luksuziranje.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Peter Fan said:

Cak bih rekao da je ideja o autopiltu dio ukupnog rjesenja, a ne nepotrebno luksuziranje.

 

Jedino u slučaju da postane dovoljno bezbedan i obavezan i onda da svi jure oko 200-300 kmh jer nema ograničenja ljudskih refleksa.

A za miljenje u gužvi baš mi i ne deluje kao revolucionarna ideja.

Link to comment

Samovozeća vozila mogu dovesti do mnogo bolje optimizovznog i personalizovanog javnog prevoza, koji zaista radi posao. Mogu uštedeti i vreme koje ljudi provode u vožnji. Znam ih dosta koji provode po par sati dnevno za volanom da bi stigli sa tačke A do tačke B i niko ne uživa u tome. Alternativa je loša ili nikakva.

Ako neko može za to vreme spavati, raditi nešto korisno ili zabavno dok auto sam vozi, ja ne vidim nikakav problem.

Mislim, ne vidim problem u samoj ideji, samovozeći auti svakako mogu biti lakše deljivi i bolje iskoristivi od ovoga što imamo danas, ali kako će sve to biti regulisano je već druga priča.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Čun se ljuljnu,
on se trže,
Ode sanak pusti! 

 

Бранко Радичевић, Рибарчета Американчета сан... :cry:

Hm, ne ode smerikančeta san, ode san svih u međuvremenu sjebanih, e da bi amerikanče moglo malo da se bahati 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...