Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

ja sam ovde na strani @JozoMujica

 

jbt, planeta se raspada, sve se sjebava, i sad treba bacati pare na to da se nekome ko ne ume ili ne voli, nebitno, da vozi, omogući da ga vozi pametni auto :isuse:

totalno van pameti. umesto da se ulaže u što bolji javni prevoz, pa eto, meni je super kad sednem u 79 i od zvezdare do dorćola se sita naforumašim, a umem da vozim, nego ne volim da pola i više sata kružim okolo za parking i to će da bude sve grđe

 

ali ok, ova planeta je ionako propustila da skrene levo kod albukerkija

  • +1 7
  • -1 1
Link to comment

ja sam sad šetao tamo do slavije i još nekih sličnih lokacija

 

vidim neko čudno vozilo, ne čuje se baš kao normalan autobus, zaustavim jednog starijeg gospodina i raspitam se, kaže da radi na struju i da je to trolejbus

 

ja kao opa stigla tesla u srbiji, on me je samo čudno pogledao i otišao

 

strašno kako su naši ljudi neobrazovani i van svih tokova

  • Haha 4
Link to comment

Bespredmetno je raspravljati o adaptaciji novih tehnologija, i tu polaziti od sebe. 
Može nam se nešto svidjati ili ne, ali tehnološki progres je nezaustavljiv, i mnogo je više dobrog nego lošeg doneo. Pitanje je samo kako će sve to biti regulisano, a samovozeći automobili će biti poseban pakao po tom pitanju. Zato i ne verujem da će masovno zaživeti u narednih 10ak godina.

Ljudi su se uvek i oko svega buniili, setite se samo mobilnih telefona, interneta… pa sad ni mnogi stariji ne mogu zamisliti život bez istih.

 

  • +1 1
Link to comment

@mraki, razumem ja šta ti pričaš i u principu se slažem

ali 

planeta se zbilja nalazi u jednom, meni se čini, prelomnom trenutku 

ne treba zaustavljati  naučno-tehnološki napredak i ja svakako nisam za to, ali mi se čini da se jezivo malo razmišlja o opstanku ili, da se moderno izrazim, održivom razvoju, pa sam možda zbog toga malo revoltirana i manje spremna da razumem ono što mi u ovom momentu deluje kao ekscentričnost bogatog sveta. svesna sam da vrv i grešim što tako gledam na to, ok, ali zbilja nije svaka inovacija ujedno i napredak

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

i drugo sve što se dešava na poslu sa uvođenjem kojekakvih softverskih sranja je samo zbog kontrole, ič ne utiče pozitivno na fizičko obavljanje posla

 

prvo uvedoše salesforce da bi lakše pratio projekte, pošto ih trenutno imam 118, a to mi je povećalo administrativni deo posla za oko 300%

 

onda uvedoše tableau kako bi lakše pratio razvoj započetog posla

 

SAP je tu oduvek, čisto da me spreči da ne idem nekom prečicom

 

pa smo dobili mentora za vožnju kako bi bezbednije vozili

 

onda je došao seismic kako bih znao koliko je sekundi neko čitao ono što sam mu poslao i koji deo rešenja im je stvarno važan

 

danas me je baš opomenuo neki od nenavedenih programa da nisam uneo selfevaluation, a da im pomenem samokritiku verovatno bi me bledo gledali

 

ranije odem na put i radim, skoncentrisan na posao, danas je sve idiotizam, glumimo efikasnost

 

 

Edited by Braća Strugacki
  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

 

A zašto bi bilo šta radio dok se auto probija kroz gužvu?

Što se tiče ljudi koji ne vole / ne mogu, uvek postoji javni prevoz, taksi... Jel sad treba i oni da prave dodatnu gužvu u saobraćaju svojim self driven automobilima?

u Americi, gdje je da ideja najdalje i otisla, javni prevoz nije opcija za 4/5 populacije, ako ne i vise

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Braća Strugacki said:

i drugo sve što se dešava na poslu sa uvođenjem kojekakvih softverskih sranja je samo zbog kontrole, ič ne utiče pozitivno na fizičko obavljanje posla

 

prvo uvedoše salesforce da bi lakše pratio projekte, pošto ih trenutno imam 118, a to mi je povećalo administrativni deo posla za oko 300%

 

onda uvedoše tableau kako bi lakše pratio razvoj započetog posla

 

SAP je tu oduvek, čisto da me spreči da ne idem nekom prečicom

 

pa smo dobili mentora za vožnju kako bi bezbednije vozili

 

onda je došao seismic kako bih znao koliko je sekundi neko čitao ono što sam mu poslao i koji deo rešenja im je stvarno važan

 

danas me je baš opomenuo neki od nenavedenih programa da nisam uneo selfevaluation, a da im pomenem samokritiku verovatno bi me bledo gledali

 

ranije odem na put i radim, skoncentrisan na posao, danas je sve idiotizam, glumimo efikasnost

 

 

Šta je zapravo taj seismic? Za njih još (srećom) nisam čuo, a ono što videh na netu  mladoliderski obećava :)

 

"Seismic is the global leader in enablement, helping organizations engage customers, enable teams, and ignite revenue growth."

 

 

Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Pa jbg, zašto na putu do kancelarije ne bi recimo pregledao mailove?

 

O tome i pričam, zašto bi pregledao mailove na putu do kancelarije, šta fali kancelariji?

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, JozoMujica said:

 

O tome i pričam, zašto bi pregledao mailove na putu do kancelarije, šta fali kancelariji?

Nisi u trendu, očekivanje je da radiš stalno... Nema odmora, nema pauze, nema ništa, na poslu si uvek i stalno...

 

Pokenjam im se svima na to...

  • +1 7
Link to comment
12 minutes ago, Peter Fan said:

u Americi, gdje je da ideja najdalje i otisla, javni prevoz nije opcija za 4/5 populacije, ako ne i vise

 

Zašto, nije dovoljno razvijena mreža javnog prevoza ili vole da voze?

Link to comment
5 minutes ago, JozoMujica said:

 

Zašto, nije dovoljno razvijena mreža javnog prevoza ili vole da voze?

Na da nije razvijena, nego po mnogim suburbima i ex-urbima ni ne postoji. A ovdje gdje postoji je veoma cesto nefunkcionalan i nebezbjedan:

 

Yes, there are signs of a nascent rebound downtown now. But one factor that is very likely holding back a full recovery is the perception—which isn’t unfounded—that the public transit systems Chicagoans once relied on to get to and from work aren’t as safe as they used to be

The deterioration has been especially pronounced on the Chicago Transit Authority’s el lines. As Crain’s Greg Hinz put it in a March 2021 column, CTA rapid transit operations “are a big, crashing mess . . . with the tubes filthy and stained with graffiti, elevators and escalators out of operation, cars converted into rolling homeless shelters, rules about eating and smoking seemingly forgotten, and police presence all but invisible.”

Earlier this month, the Chicago Sun-Times reported that, even though ridership is still down by almost half, the number of violent crimes on CTA vehicles through July 19 is the highest it’s been since 2011, and the second highest in two decades.

 

Chicago Transit Authority crime and security problem must be solved: Editorial | Crain's Chicago Business

 

CTA je inace drugi najveci sistem javnog prevoza u Americi.

Link to comment
18 minutes ago, Zverilla said:

Šta je zapravo taj seismic? Za njih još (srećom) nisam čuo, a ono što videh na netu  mladoliderski obećava :)

 

"Seismic is the global leader in enablement, helping organizations engage customers, enable teams, and ignite revenue growth."

 

 

 

u seizmiku su mi svi elementi prezentacije koja objašnjava neko rešenje

 

rešenja su kompleksna i svaki element je objašnjen posebno

 

kada pošaljem link ka predlogu rešenja, kupac gleda prezentaciju (ili ne, to je prvi podatak)

 

na osnovu vremena provedenog na određenim delovima prezentacije, dobijam podatak šta je to što mu je bitno, kako bih znao šta ga najviše zanima

 

samo taj deo seizmika mi je bitan, ostalo se nisam ni trudio da pohvatam

 

u neka druga, primitivna vremena, došao bih kod čoveka i pitao bih ga el brate, šta te muči

 

sad to više ne može, nema se vremena

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
17 minutes ago, JozoMujica said:

 

Zašto, nije dovoljno razvijena mreža javnog prevoza ili vole da voze?

 

Nije razvijena zato što to ne odgovara vodećim industrijama.

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

Nije razvijena zato što to ne odgovara vodećim industrijama.

 

Tako sam nešto i pretpostavljao, zato i pitam.

Logičnije i finansijski isplativije bi bilo izgraditi mrežu  podzemne i nadzemne železnice, posebno što se u velikom delu radi o pustarama nego ulagati u rešenje bi da neko mogao da lista tiktok mailove dok se vuče 30-40 kmh zaglavljen na autoputu sa 54 trake trošeći pri tome milione litara benzina/kWh, šta ko već troši.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...