Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

55 minutes ago, vememah said:

 

Ovaj, za autonomnu vožnju nije, tako da pokušavaš da pomešaš babe i žabe.

 

 

Uopste to nisam rekla, ne znam kako si to spojio. Nigde ne spominjem autonomnu voznju

Link to comment

Zašto se uopšte bave proizvodnjom automobila koji sam vozi? Neka grade železnice, tu jedan ili nijedan čovek vozi gomilu ljudi i to je to.

Uopšte ne vidim smisao automobila koji sam upravlja.

  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, JozoMujica said:

Uopšte ne vidim smisao automobila koji sam upravlja.

To je zato sto si beznadezno staromodan: auto ide sam, a vlasnik moze da opusteno telefonira, tvituje, istagramuje, online kupuje...:sleep:

U Skandinaviji naravno, da cita, slusa muziku, taj rad...

Ћарова onoliko...

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

To je zato sto si beznadezno staromodan: auto ide sam, a vlasnik moze da opusteno telefonira, tvituje, istagramuje, online kupuje...:sleep:

U Skandinaviji naravno, da cita, slusa muziku, taj rad...

Ћарова onoliko...

 

Eh, nikako da razumem kako je to zanimljivije telefonirati, tvitovati, instagramirati i online kupovati od... pa bilo čega drugog, o vožnji da ne pričam. :laugh:

Edited by JozoMujica
Link to comment
1 hour ago, Braća Strugacki said:

za to ne bih krivio teslu, ko god odluči da svoju bezbednost poveri beta verziji nekog softvera, sam je kriv


Ne slažem se. Prvo zato što im je namignuto da je to gotova stvar, drugo zato što ljudi van te struke nisu dužni ni da razumeju šta je beta softver, a ne da budu u stanju da procene koliko je ili nije bezbedno. Za prevaru nikad nisu krive žrtve.

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment
4 minutes ago, Venom said:


Ne slažem se. Prvo zato što im je namignuto da je to gotova stvar, drugo zato što ljudi van te struke nisu dužni ni da razumeju šta je beta softver, a ne da budu u stanju da procene koliko je ili nije bezbedno. Za prevaru nikad nisu krive žrtve.

Ljudi nisu svašta dužni da znaju... Pa nekako znaju, jer im to radi o glavi... Da sedam u auto koji će sam da me vozi, pogotovo posle svih onih snimaka koji kruže netom, jako bi se dobro raspitao o tome šta me vozi

  • +1 4
Link to comment
14 minutes ago, radisa said:

Ljudi nisu svašta dužni da znaju... Pa nekako znaju, jer im to radi o glavi... Da sedam u auto koji će sam da me vozi, pogotovo posle svih onih snimaka koji kruže netom, jako bi se dobro raspitao o tome šta me vozi

 

Sad možda, ali odgovornost je uvek kod onog koji vara i laže. Ni od šibicara niko nikad nije uzeo dinar, pa svejedno nekog nasankaju - ni taj nije kriv.

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, radisa said:

Ljudi nisu svašta dužni da znaju... Pa nekako znaju, jer im to radi o glavi... Da sedam u auto koji će sam da me vozi, pogotovo posle svih onih snimaka koji kruže netom, jako bi se dobro raspitao o tome šta me vozi

 

 

  • Haha 2
Link to comment
6 hours ago, JozoMujica said:

 

Eh, nikako da razumem kako je to zanimljivije telefonirati, tvitovati, instagramirati i online kupovati od... pa bilo čega drugog, o vožnji da ne pričam. :laugh:

Pa zašto bilo šta prepuštamo mašini ako možemo ručno?
Nije stvar samo u tome da li je zanimljivo ili ne.

Pitanje je vremena, ti radiš nešto korisnije i/ili zabavnije dok se auto probija kroz gužvu.

Pritom ima ljudi koje ne vole da voze, koji ne voze, koji ne mogu da voze… auto koji ih sam odveze od tačke A do tačke B je ogromna stvar.

  • +1 2
Link to comment
Just now, mraki said:

Pitanje je vremena, ti radiš nešto korisnije i/ili zabavnije dok se auto probija kroz gužvu.

Pritom ima ljudi koje ne vole da voze, koji ne voze, koji ne mogu da voze… auto koji ih sam odveze od tačke A do tačke B je ogromna stvar.

 

A zašto bi bilo šta radio dok se auto probija kroz gužvu?

Što se tiče ljudi koji ne vole / ne mogu, uvek postoji javni prevoz, taksi... Jel sad treba i oni da prave dodatnu gužvu u saobraćaju svojim self driven automobilima?

Link to comment

Pa jbg, zašto na putu do kancelarije ne bi recimo pregledao mailove? Zašto ne bi odvezao nekog starog i bolesnog doktoru?

Mislim, milion je razloga, svako ima neki svoj.

Kao što je automatizovano milion drugih stvari, tako će jednog dana biti i ovo. Samo eto, nije baš iza ugla kako su nas godinama pokušali ubediti.

Saobraćajne gužve su ogroman problem, i samovozeći automobili koje deli više korisnika ih možda mogu donekle smanjiti. Mislim, to bi bio skroz drugi nivo personalizovanog javnog prevoza, pristupačniji od taksija.

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...