Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

20 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

meni sve ovo sa maskom neka kolektivna hipnoza

Bukvalno ovo, neki ozbiljni ljudi tvrde kako je on zadužio čovečanstvo i ja prosto neveruem šta slušam… :huh:

Oduvek sam imao utisak da je njegov uspeh više splet okolnosti i dobrog marketinga nego vrhunskih znanja i veština, da prosto nije dorastao mnogim stvarima koje mu pripisuju. Ona epizoda sa dečacima zaglavljenim u pećini je valjda momenat kad mi se i definitivno zgadio.

Cenim mnoge stvari koje Tesla radi, ali ne bih to pripisao njemu već gomili drugih ljudi i pravom momentu.

Edited by mraki
  • +1 6
Link to comment

Čekaj, ovo je običan tunel kroz koji te vozi njihov automobil? :lolol: ne znam zašto je vegas to platio, verovatno turizam ovo ono pošto je hajp oko boring company. Originalna ideja naravno nije to nego da se postojeći automobili spuste ispod zemlje i kreću velikom brzinom na platformi pa izađu napolje i nastave put. Ne zvuči ni to previše dobro, ali nije ni ovoliko očigledno besmisleno.

 

Inače, ne znam šta vas toliko čudi ta "hipnoza", jeste neobično za biznismena ali viđali smo i viđamo isti fenomen kod političara svaki dan. Čovek je mnogo dobar u marketingu, ali i to je veština i to mnogo bitna. A sad da ga van marketinga samo sere, moguće je, ali je uspeo više od jedanput i to u različitim oblastima da promeni igru. Od plaćanja na internetu, preko električnih automobila do raketa. U najmanju ruku fantastično zna da prepozna trenutak (pay pal, tesla), uradi dobar marketing(sve kompanije) i napumpa cenu akcija (boring company, tesla). To su sve legitimne i bitne veštine za biznismena. Koliko se razume u tehnogiju je upitno, ali i tu je verovatno iznad proseka za svoj profil. Sad kada ima neograničene resurse pokušava i neural link, boring company, roboti itd. tu će verovatno većina propasti. To već može da se podvede pod ovo što Braća pišu, ali PayPal, Tesla i SpaceX nisu trolovanje i nastali su kada on nije imao ovakav status. 

 

A i kul mu je izbor tema, nije naravno nikakav spasilac čovečanstva ali su generalno pozitivne stvari u pitanju. Kul je što je pojeftinio letove u svemir, pogurao razvoj električnih i autonomnih automobila , učestvovao u razvoju sigurnog plaćanja na internetu. Ima mnogo ružnijih načina da se uzmu pare. Razumem šta vas nervira - hajp, njegov megalomanski nastup i guranje u sve i svašta i slično. Delo mu ipak nije previše problematično, mnogo većih zlotvora je među milijarderima. Doduše počinje sve više i više da iritira.

  • +1 7
Link to comment

Ja sam sklon mišljenju da je i sama kupovina tvitera bila trolovanje, da nikada nije zaista imao tu nameru.
U najmanju ruku je bila nepromišljena odluka iz koje je kasnije kako smo videli hteo da se izvuče ali nije uspeo.

Edited by mraki
  • +1 3
Link to comment

plašim se da izbor tema vuče u pravcu eksploatacije (privatizacije) svemira, a to me nešto i ne raduje previše.

 

cenim teslu kao proizvođača vozila, posedovao bih i dalje rado. cenim što su pogurali elektrifikaciju. plaše me koliko su neodgovorni sa autopilotom, ali i to je nekako muskov ™. mislim da tesla nije donela autopilot tehnologiju, samo ostali nisu toliko neodgovorni da koriste general public kao beta testere.

 

edit - fun fact: NHTSA Finds Teslas Deactivated Autopilot Seconds Before Crashes

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Smarate sa tom mrznjom prema elonu. Niko nije savršen ali on bar ima smisla za humor i ume da prepozna svoje greske.

Vi ne znate da napunite ispaljenu petardu, kamoli metak, kod njega se raketa vraca iz nebesa.

 

Ma idi begaj. Sve pametnjakovic do pametnjakovica....humor vam zaboravljen na porodjaju.  

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Pokojni Ruxin said:

plašim se da izbor tema vuče u pravcu eksploatacije (privatizacije) svemira, a to me nešto i ne raduje previše.

 

 

Svemir je ipak dovoljno velik da ga niko ne može privatizovati

Link to comment

Mislim da je sve što je do sada postigao, u tako različitim oblastima, mnogo više nego samo kul. 

Čovjek je genije, da li biznis ili tehnički je za diskusiju, ali u svakom slučaju ne mislim da iko na planeti ima CV kako on.

  • +1 1
Link to comment

genije za marketing svakako jeste i ja sam medju fanovima tehnoloskog narativa koji gura, super je i per se i kao protivotrov za instagramsko, solipsisticko i lajfkoucersko poniranje u sebe, sto je realno duh vremena. za vecinu proizvoda i tehnologija koje ima u portfoliju nije pionir nego je jedan od, a percepciju javnosti da je heroj postigao je buzz-om. 

 

istovremeno, mask je slon u radnji sa kristalom govoreci o drustvenosti, a povremeno i zadnja fukara.

 

Edited by morgana
  • +1 5
Link to comment
4 minutes ago, Eladan said:

 

Ово је Зоран Дракулић, или сам погрешио? Не капирам контекст, извини :unsure:

 

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...