Jump to content
IGNORED

sneakers kultura


Filozof manijak

koji ste team  

96 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

On 14. 12. 2023. at 9:59, Djuro said:

 

ja bi ovo nosio,

da sam nocni cuvar ili obezbedzenje u pioniru.

Ja bih na basketu, samo drugu boju, deluje da dobro štiti zglobove.

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

@Djuro su dobre ove patike?¿


mislis, za tebe da li su dobre?
ne mogu ti ja to reci.

 

Long story short:

za nekoga su dobre, za vecinu ljudi nisu. Drugacije moras da hodas u njima. Drugacije opterecujes telo, u odnosu na to kako si ga opterecivao u dosadasnjem zivotu.

nula cushioninga… oprezno.

Masa ljudi je naselo na tu pricu pa su se povredili.

FiveFingers je propao zbog toga, hiljade ljudi su ih tuzili zbog nastalih povreda.

  • Hvala 3
Link to comment
1 minute ago, Djuro said:


mislis, za tebe da li su dobre?
ne mogu ti ja to reci.

 

Long story short:

za nekoga su dobre, za vecinu ljudi nisu. Drugacije moras da hodas u njima. Drugacije opterecujes telo, u odnosu na to kako si ga opterecivao u dosadasnjem zivotu.

nula cushioninga… oprezno.

Masa ljudi je naselo na tu pricu pa su se povredili.

FiveFingers je propao zbog toga, hiljade ljudi su ih tuzili zbog nastalih povreda.

Upsravo zbog toga sam te pitao, malo mi cudna ta prica o slobodnom stopalu :)

Link to comment
1 minute ago, Djuro said:

Kompleksan je problem, mnogo je marketing bullshita.

 

za sta ti treba?

 

btw brand je dobar, kvalitet je ok. 

Samo za ostrije hodanje i trckaranje. Vidim da se preporucuju od strane lekara, ali meni je zort s obzirom da patim od metatarsalgije. Bolje mi da to operisem, jbg.

Link to comment

Ako kupis, postepeno povecavaj vreme u njima. Kreni sa 5 minuta, pa 10, nakon toga max 10% povecanja nedeljno.

na pocetku ce te boleti ahilova tetiva i list, nakon toga ce te boleti oko tibie (shin splints) ali sve to je normalno i trebalo bi da prodje za par nedelja.

 

kod brzog hodanja je drugacija tehnika nego kod trcanja. U principu, lakse je menjati tehniku kod trcanja (moze se izbeci doskok na petu).

 

ako pocne da te boli peta, stani i napravi pauzu, dok bol ne prodje. 
 

  • +1 1
Link to comment

Eh dobro me podseti…

 

ne mozemo se porediti sa nekim ko ima 50kg, a mi imamo 70/90/+100.

 

isto tako, bitno je u kojem smo periodu zivota. za decu su drugacija pravila, za 30-godisnjake drugacija, a za nas ovde… da ne pricam :D.

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, Heaviside said:

Mislim da @I*m with the pilotsnosi barefoot obuću, možda može da podeli iskustva kod prelaska na nula cushioninga. 

 

Barem dvaput sam pisala o bosonogoj obuci i kako se postepeno prelazi na nju, ali avaj....

 

Vivabarefoot su dobre patike, moji jedni prijatelji nose njih i Wildling, drugarica je trcala i trke od 10km u njima @Lancia

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...