Jump to content
IGNORED

sneakers kultura


Filozof manijak

koji ste team  

96 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

27 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Barem dvaput sam pisala o bosonogoj obuci i kako se postepeno prelazi na nju, ali avaj....

 

Vivabarefoot su dobre patike, moji jedni prijatelji nose njih i Wildling, drugarica je trcala i trke od 10km u njima @Lancia

Ajd gledacu da pronadjem gde si pisala, avaj :piggy: meni zacudo nikad nije tesko za tebe nista da uradim.

  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Ajd gledacu da pronadjem gde si pisala, avaj :piggy: meni zacudo nikad nije tesko za tebe nista da uradim.

 

Naci cu ti posle. Za trcanje ne mogu nista iz iskustva da kazem, a za hodanje budu super. Za dugo stajanje nisu po meni, ali to je mozda i zato sto mi je drzanje postalo gore poslednjih godina. U galerijama nemam problem sa stajanjem jer i tu moze da se cupka, ali recimo kod kuce kad imam neko duze bavljenje spremanjem klope gde mnogo stojim, budem u mojim grubinkama. Ovako dok sam sa decom i u pokretu mi naravno ne treba, ali nosim papuce i iz navike.

Link to comment

upravo ovo sto pilots pominje (pogorsanje drzanja tela) je jedna od mogucih nuspojava nosenja barefoot obuce.

 

svi imamo neke telesne asimetrije. Neke su urodjene ali vecina njih su posledice nasih svakodnevnih rutina. Neki lekari pokusavaju da ih “isprave” odg obucom, neki uloscima za obucu ali najbolje je ako ih ispravljamo korektivnim vezbama.

e sad, posto je svima nama lakse da kupimo neku cudotvornu obucu ( ili mast/melem/lek/madrac/masazer ili koznasta) nego da vezbamo do kraja zivota - onda se uglavnom tako i ponasamo.

 

no shortcuts.

 

 

Link to comment
3 minutes ago, Djuro said:

upravo ovo sto pilots pominje (pogorsanje drzanja tela) je jedna od mogucih nuspojava nosenja barefoot obuce.

 

svi imamo neke telesne asimetrije. Neke su urodjene ali vecina njih su posledice nasih svakodnevnih rutina. Neki lekari pokusavaju da ih “isprave” odg obucom, neki uloscima za obucu ali najbolje je ako ih ispravljamo korektivnim vezbama.

e sad, posto je svima nama lakse da kupimo neku cudotvornu obucu ( ili mast/melem/lek/madrac/masazer ili koznasta) nego da vezbamo do kraja zivota - onda se uglavnom tako i ponasamo.

 

no shortcuts.

 

 

 

Nema veze hodanje u bosonogoj obuci kod mene sa tim nego upravo nedostatak redovnog sporta (plivanja i setnje kao nekad) i to sto sam se tokom druge ture dojenja jos vise pogurila. Bezveze je da ovako to uzimas kao neki minus takvoj vrti obuce, gde pritom ta obuca ni ne reklamira nekakva cuda. Ono sta obecava je da ti nece biti tesno te da ce prsti i stopalo moci da prave svoje mikropokrete koje u dosta konvencionalne obuce ne mogu i da nema niceg da ti podize delove stopala.

Link to comment
36 minutes ago, I*m with the pilots said:

Djuro ce svakako na kraju ispasti pametniji i ubedljiviji, pa se povlacim.

Jos samo da nauci da je obutva intimniji i individualniji deo odezde od гаћа... 😏

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 1. 1. 2024. at 7:00, Djuro said:

patike za tomu monu:

 

 

IMG_3048.jpeg

podsećaju na adidas samba, jedne od mojih top 3 omiljenih patika, pogotovo model iz 90-ih. slova su mi malo predimenezionirana.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...