Jump to content
IGNORED

House of the Dragon


theanswer

Recommended Posts

1 hour ago, MayDay said:

Vini, ti ne znaš kako je to biti žena. Čak i kada imaš zmaja, opet je teška borba u svakom trenutku.

 

Mnjaha, a ti znaš kako je biti najviše rangirana plemkinja u srednjevekovnom društvu, sa zmajem ili bez njega?

 

Novela se (između ostalog) zove the Princess and the Queen, opisuje međusobnu borbu dve najmoćnije žene u Westerosu. 

 

A scenariste ovog sranja su očigledno namerile da ih naprave u nemoćne žrtve Patrijaršije, oličene u likovima ujaka Daemona, oca Otoa, i ljubavnika Krispy Kreama.

 

To nije kreativno odstupanje od originala, to je žestoko promašena tema originala. Tu je negde u rangu sa onim da Galadrijela bude krvožedna ratnička princeza.

 

Edit: Preston BTW neironično aplaudira, lupeta kako je borba žene za agency u svetu kojim vladaju muškarci jedna od glavnih tema ASOIAF :isuse:

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
Link to comment

Ovo je bio verovatno najgori Preston koga sam ikada gledao, a gledao sam barem 30+ epizoda. Jbg, verovatno i on mora da vodi računa da ga gledaju svakakvi, pa ne može baš da udari po sarkazmu kada je rodna™ ravnopravnost u pitanju.

  • +1 1
Link to comment

Bože gospode, kako ovo postade dosadno u kratkom roku. I ponadah se nekom jačem fajtu na osnovu trejlera, kad ono trt. I ovaj rendering na nivou ps5 smorio više, toliko bolno očigledan cgi. Al dosadno! Dosadno na nivou: plaćam račune na telefonu i ništa ne propuštam.

 

Spoiler

Ode pola glave ljubavniku gej mladoženje sa dredovima, al niko da priupita ovoga šta bi, nego se lepo odšetao čovek do bašte da se samoubije. Takođe, kralj i prestolonaslednica sa jednom lađom u prosidbu, ništa pomoćni brodovi, pratnja zbog pirata, mogućih brodoloma itd. Jeste da su zakucali dve iljade pirata na plaže Stepstones z poslednjoj epizodi, al ipak jbt. 

 

 

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Ja mislim da nema vise svrhe stavljati u spojlere. Kud ljubavnik ne ubi onu moroncinu koja je sva pravila zakletve prekrsila. I od niokuda poludi, u 10 sekundi sveukupno sto je u seriji. Bas lose...sve sve lose. 

  • +1 1
Link to comment

Kralj ide sve bolan nekom olupinom od brodica da uda kcer u najmocniju pomorsku obitelj u cijem dvorcu nema nikog, samo se dva pedercica macuju drvenim macevima...i tako sve do stakora koji se nasao tu na dvoru da posrce prosutu krv gejevsku, za koju niko ne mari.

Ljudi, ovo je sve gluplje i gluplje 1eye.gif

  • +1 3
Link to comment

ovo prelazi u kategoriju toliko loše da je dobro. skoro sve što je neko rekao i uradio u ovoj epizodi je bilo wtf. koliko besmislenih scena. i koliko jeftino izgledajuće. da li je to treš, dragane moj? zbunjena sam, gleda mi se još. 

 

haljine i nakit su lepi, priznajem. 

  • +1 1
Link to comment

Ali kakav prelaz sa scene gde vitez obescacivac ubi geja od batina i gde svi poluzinteresovano gledaju u njih (verovatno slabo placeni statisti) na scenu gde se pomenuti vitez sprema da izvrsi harakiri. Pa tu fali jedno 15 minuta radnje, izgorela im traka garant. 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

a ovi se odjednom venčavaju u drugoj sobi :laugh: 

bez kraljice.

koja se stvori pored rastrojenog viteza ko zna zašto.

i još kralj crče u sred toga, a do juče prošle epizode je bio sasvim živahan.

ludilo

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...