Jump to content
IGNORED

Stanje u IT sektoru


Svarog

Recommended Posts

1 hour ago, bags said:

 

- i apsolutni pobednik koji je otisao iz vrhuske firme zbog cetki za wc solju i loseg antivirusa. :D

 

 

Bez da poznajem coveka ili da hocu ga ga uvredim, ako je ovo zaista razlog sto je dao otkaz: mozda je za firmu / tim bolje sto je otisao. Negde ipak postoji granica. 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, burekdzija said:

Bez da poznajem coveka ili da hocu ga ga uvredim, ako je ovo zaista razlog sto je dao otkaz: mozda je za firmu / tim bolje sto je otisao. Negde ipak postoji granica. 

 

Ma lik je vrhunski programer i workaholicar. Nema sta im nije pokrpio i izgurao je projekte od kojih su mnogi digli ruke. Cak je i za komunikaciju bio super nije bio komplikovan i zakeralo. WC cetku je spominjao uredno u svakom gosinjem performance review-u.

Antivirus je bila kap koja je prelila casu jer je konstantno uzimao 30% CPU i nisi mogao napraviti nikakav exclusion bez gomile odobrenja cak ni na folderima sa hiljadama .js fajlova. On je cak i u zadnjem emailu napisao da odlazi jer ne moze da se bori protiv toga...

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, bags said:

 

Ma lik je vrhunski programer i workaholicar. Nema sta im nije pokrpio i izgurao je projekte od kojih su mnogi digli ruke. Cak je i za komunikaciju bio super nije bio komplikovan i zakeralo. WC cetku je spominjao uredno u svakom gosinjem performance review-u.

Antivirus je bila kap koja je prelila casu jer je konstantno uzimao 30% CPU i nisi mogao napraviti nikakav exclusion bez gomile odobrenja cak ni na folderima sa hiljadama .js fajlova. On je cak i u zadnjem emailu napisao da odlazi jer ne moze da se bori protiv toga...

 

Meni je to skroz Ok (ne cetke za solju, ne kapiram sta je tu bio problem, nego ovo za antivirus - mozes nervno slom od takvih stvari da dobijes ko je vrlo partikularan kakvi top programeri po pravilu jesu).

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Prva stvar koju instaliram posle browsera... i nikad ne gasim

 

image.png.46633e73d034766f48602e14feb13c90.png

 

Mene bi oteralo iz firme recimo kada bi me neko naterao da detaljno logujem vreme, taj film se više neće gledati. Ili, ne daj bože, kad bi mi bio instaliran neki od softvera za praćenje produktivnosti. Šukurac, ja sam produktivan i kad spavam, sanjam jebeni posao, to koliko klikćem i gledam u ekran nema nikakve veze s tim.

Ne znam jesam ovo pričao ranije...

 

Velika srpska firma, počinje da se rasopada, nekim ludacima u HR-u padne na pamet da bi trebalo logovati ko šta radi, da bi se merila produktivnost i kupe neki od onih glupih softwarea, koji meri koliko puta klikneš i koliko biljiš u ekran i slično...

 

Direktor IT-ja napiše program koji jebe software i pošalje svim zaposlenima...

 

Anyway, kompletan IT im ode u roku od godinu dana... Čak i zamene koje su došle im odu u roku od 6 meseci... :lolol:

Edited by radisa
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

I u trenutnoj firmi je jebeno po pitanju takvih stvari, ali zaista ne znam nikoga ko bi samo zbog toga otišao. Ali gomile tih sitnica stvaraju latentno nezadovoljstvo, činjenica je.

Propustio si prethodnu inkarnaciju security softvera zvanu bit9 koji nas je sve jebao u zdrav mozak. Na nekim proizvodima je developerima blokirao pristup aplikaciji koju razvijaju. Tada su ljudi odlazili ako ne samo zbog toga onda prvenstveno zbog toga.

  • Tužno 1
Link to comment
4 hours ago, bags said:

- i apsolutni pobednik koji je otisao iz vrhuske firme zbog cetki za wc solju i loseg antivirusa. :D

 


:kecman:

 

Zdravlje je najprece. 
 

Mozda covek ima neke zdravstvene probleme koji zahtevaju bolju higijenu. Ono nije da je trazio bog zna sta. Popizdeli ga ignorisanjem, pogotovo ako je bio saradljiv i uvidjavan za druge stvari.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Što se tiče četke za wc, mislim da ga potpuno razumem.

Kod mene u kombinatu, iza pojedinaca ostaje masakr fekalnom testerom u wc-u kad izađu iz istog. :ph34r:

Iako uredno imamo četku. 

  • Tužno 1
Link to comment
14 minutes ago, Filozof manijak said:

Što se tiče četke za wc, mislim da ga potpuno razumem.

Kod mene u kombinatu, iza pojedinaca ostaje masakr fekalnom testerom u wc-u kad izađu iz istog. :ph34r:

Iako uredno imamo četku. 

Dok smo još išli u firmu (to je bio u stvari neki stan, pa nije bilo odvojeno muško i žensko), stalno bila prljava WC šolja, i sad muški komentarišu i optužuju jedni druge... Jedan kolega baš onako metro, njemu baš jako smetalo i pizdio na sve i na kraju odluči da se jedna ceo dan posveti tome ko ne čisti šolju...

 

Utvrdi da koleginica, nevina i cvrkutava, fina i divna, ostavlja masakr u WC-u...  :( Nikad je više nisam mogao gledati istim očima...

  • Haha 5
Link to comment

Cini mi se da je kod njega prelilo akumulirana frustracija i nepostovanje njegovih primedbi koje je ostavio u vise navrata i koje nisu uzete u obzir.


Dok «zvoca» nije opasno, kad jednom ucuti zbog ignorisanja tu je kraj. Kao i u vezi.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Delija67 said:

Propustio si prethodnu inkarnaciju security softvera zvanu bit9 koji nas je sve jebao u zdrav mozak. Na nekim proizvodima je developerima blokirao pristup aplikaciji koju razvijaju. Tada su ljudi odlazili ako ne samo zbog toga onda prvenstveno zbog toga.

 

Aaah bit9. Kako je bilo tek nama iz IT supporta koji smo dobijali od developera milion zahteva zbog njega i jos milijardu ispizda jer ne mogu normalno da rade. Instalirao bih ga na svim personalnim uredjajima one budale koja je odlucila da ga uvede. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...