Jump to content
IGNORED

Kriza svecke levice, one prave, radničke


Tribun_Populi

Recommended Posts

1 hour ago, Weenie Pooh said:

Dajmo im da pričaju o tome ko koje delove tela može sebi da odseče u kom uzrastu, i o tome da li je OK voditi decu u strip klubove ako igračice imaju/nemaju penis.

Ali ono, točno se vidi kako u žalosti pjevaš po popovskom misalu, okrivljuješ za propas' revolucije - koje nikad neće biti a nejasno je je li ikad i bila, navodno, na pomolu - nemoćne koji nikamo ne vuku, nego pokušavaju dostojanstveno živjeti u istom svijetu u kojem obitavate vi, dok ih vi i vaši ortaci s druge strane potkove proglašavate za stvorove nedostojne života koji fizički, psihički ili oboje skrnave Bogobojaznu radničku™ decu :fantom:

  • -1 1
Link to comment
3 minutes ago, Luther said:

Savršeno me ne interesuje nekakav štrajk železničara u USA a ne znam ni zašto se ti u to petljaš kad "ljudskom rodu spasa nema, da smo stvorili potpuno nehumane mehanizme koji izmiču svakoj kontroli, da srljamo u propast dok kočnice odavno ne rade - sad možemo samo da pustimo volan i pokušamo da se opustimo u meditaciji."  Bolje se opusti i uživaj u poslednjim trenucima života na zemlji i meditiraj.

 

Iz principa, naravno :fantom:

 

Ne znam kako je moguće da ti je to strano, zar ti razmišljaš i pišeš isključivo konstruktivno, samo da ostvariš određeni uticaj?

 

Kako ide taj ljuti posterski boj protiv onlajn komunjara i nihilista revolucionara, jeste li im doakali više?

 

3 minutes ago, Luther said:

Interesuje me da komentarišem netačne,  pogrešne i štetne izjave i  stavove koje si izneo vezane za komunizam

 

Interesuje te da odeš na vikipediju i kopiraš linkove koje sa temom razgovora imaju minimalne veze. Ono kao, vidim pominju neki komunizam, pa da im nađem Khmer Rouge statistuku zlu netrebalo.

Link to comment
2 hours ago, Roger Sanchez said:

Da se vratimo na center-left, ja ne namjeravam živjeti u fašističkoj agresivnoj diktaturi tipa Rusija dok čekam na vašu revoluciju, i nisam u tome sam, hvala lijepa. Bolji mi je i vanilla kapitalizam od toga. Svakako navijam za vas da postanete utjecajniji u društvu od popova i okupljate veće mase, ali čak i za to morate još žganaca jesti.

Dočim danas nema fašizma u SAD i EU. :rolleyes:

 

https://mronline.org/2022/09/29/the-return-of-fascism/

 

Quote

Hett defines the Nazis as “a nationalist protest movement against globalization.” The rise of the new fascism has its roots in a similar exploitation by global corporations and oligarchs. More than anything else, people want to regain control over their lives, if only to punish those blamed and scapegoated for their misery.

 

We have seen this movie before.

 

 

Link to comment
6 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ali ono, točno se vidi kako u žalosti pjevaš po popovskom misalu, okrivljuješ za propas' revolucije - koje nikad neće biti a nejasno je je li ikad i bila, navodno, na pomolu - nemoćne koji nikamo ne vuku, nego pokušavaju dostojanstveno živjeti u istom svijetu u kojem obitavate vi, dok ih vi i vaši ortaci s druge strane potkove proglašavate za stvorove nedostojne života koji fizički, psihički ili oboje skrnave Bogobojaznu radničku™ decu 

 

Ne znam da li je zbog jezičkih finesa ili je EU-Balkan culture shock u pitanju, ali ja nisam sposoban da proniknem do značenja u ovom toku svesti.

 

Kapiram samo da opet braniš transeksualce od nekih mojih divljačkih nasrtaja? Wallahi, seci sebi šta god hoćeš, sve ti dozvoljavam, ne pitam ni da li si punoletan!

 

Link to comment

re: Hedges Simpatičan mi je taj niz non sequitura u kojem je jedina bitna aktivna teza koju se želi prodati:

 

Quote

Democrats are as culpable as Republicans.

i to utemeljeno isključivo na opsesijama Wikileaks ljevice™ koja apsolutno nikome izvan nje ništa ne znači, a pogotovo radničkoj klasi

 

Both sides, so nazism :fantom:

Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

 

 

 

Ali bukvalno. 

 

- Radnici železnice hoće sedam dana bolovanja godišnje.

- Država im ispregovara nula dana i zabrani štrajk.

- Kažeš da bi trebalo ipak da izađu i štrajkuju.

- AAAA HOĆEŠ DA IZGUBE POSAO I PENZIJU AAAA JEL ZNAŠ TI KOLIKO JE LJUDI UBIO STALJIN I MAO I CRVENI KMERI AAAA

 

Neznanje i neshvatanje šta ti je napisano 1:1.

 

Ja sam ti napisao zašto razumem da neće pokrenuti nedozvoljeni štrajk. A ti si počeo da guslaš o revoluciji (i dalje nisi napisao kako se to pičinju i završavao revolucije na moju opasku da sanjaš i prizivaš ratove).

 

Pa ti je polako nacrtano da ekstremi oba sistema ne valjaju, a ti počeo sa uvijenim uvredama o centristima i apologetama.

 

Mislim, voleo bih nastaviti diskusiju sa ozbiljnim ljudima, ali bez pajaca. 

Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Iz principa, naravno :fantom:

 

Ne znam kako je moguće da ti je to strano, zar ti razmišljaš i pišeš isključivo konstruktivno, samo da ostvariš određeni uticaj?

 

Kako ide taj ljuti posterski boj protiv onlajn komunjara i nihilista revolucionara, jeste li im doakali više?

 

 

Interesuje te da odeš na vikipediju i kopiraš linkove koje sa temom razgovora imaju minimalne veze. Ono kao, vidim pominju neki komunizam, pa da im nađem Khmer Rouge statistuku zlu netrebalo.

 

Kao što sam rekao, samo spinovanje i izvrtanje. Ne, nisi ti "pominjao" komunizam nego pri čistoj svesti predlažeš komunističku revoluciju. Uprkos katastrofalnih ishoda koje je donela čovečanstvu gde god se odigrala. Uprkos tome što je komunizam napušten u celom svetu osim u par otpadničkih država (pozdravio te @noskich

Link to comment

Nemam se što konkretno odgovoriti. Apparently, protiv fašizma se može boriti na sljedeće načine, slobodno izabrati: istragom izdajica Demokrata, iskorjenjivanjem nastranosti™, nizom gostovanja kod plebejskog tribuna Tuckera Carlsona, duvanjem Putinovog kurca...

 

Nastaviti niz.

 

Ali nikako se ne smije nabrojati mainstream antifašistički aktivizam, to su pozeri koji zapravo shillaju za establišment.

Link to comment

Aj polako, strpite se, nemojte svi odjednom! Doććete sve na red, prvo ću one bolje a posle one lošije...

  

2 minutes ago, dragance said:

Neznanje i neshvatanje šta ti je napisano 1:1.

 

Ja sam ti napisao zašto razumem da neće pokrenuti nedozvoljeni štrajk.

 

Napisao si da wildcat strikes neće pokrenuti jer im je stalo da izdrže do penzije, na šta sam ti ja "guslao o revoluciji" tj. odgovorio da se sa takvim pristupom nikad ništa neće promeniti nabolje, da čovek može beskonačno da trpi iživljavanje gazde na poslu pod uslovom da je sebe ubedio da mu je bolje tako nego da ostane bez tog posla. Da bez rizika i požrtvovanja napretka nikad nije bilo i nikad neće biti. Na ovom konkretnom primeru, da bi Bernie Sanders, stoljetni zagovarač političke revolucije, to morao da zna pa da  kosekventno pozove radnike na štrajk uprkos zabrani.

 

Ali neće, zato što je matori slabić i licemer koji je propustio priliku da se dostojanstveno povuče.

 

Još jednom, za sve vas sa jeftinijim ulaznicama, Revolucija™ je između ostalog nemoguća zato što previše ljudi ceni da još ima šta da izgubi. 

 

2 minutes ago, dragance said:

A ti si počeo da guslaš o revoluciji (i dalje nisi napisao kako se to pičinju i završavao revolucije na moju opasku da sanjaš i prizivaš ratove)

 

Mislim, voleo bih nastaviti diskusiju sa ozbiljnim ljudima, ali bez pajaca. 

 

Revolucije počinju pobunom protiv statusa kvo, nagomilanom frustracijom manjkom sistemskih rešenja koja dostigne određenu kritičnu masu, i onda eksplodira. Revolucije mogu biti vrlo krvave, ali mešati ih sa ratovima je kategorička greška.

 

A diskusiju izvoli nastaviti sa nekim kome nisi podmetao da zagovara ratove, hvala lepo. Ajde sad, troskok.

 

2 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ja nisam spominjao nikakvo sečenje ni decu, to je iz tebe provalio smrad tih kloaka iz kojih se napajaš postulatima

 

Ne, samo su pominjao transseksualce u konc logoru. Hoćeš da pred razredom navedeš aktuelne teme trans diskursa ili treba ja da ih crtam?

 

1 minute ago, Luther said:

Kao što sam rekao, samo spinovanje i izvrtanje. Ne, nisi ti "pominjao" komunizam nego pri čistoj svesti predlažeš komunističku revoluciju. Uprkos katastrofalnih ishoda koje je donela čovečanstvu gde god se odigrala. Uprkos tome što je komunizam napušten u celom svetu osim u par otpadničkih država (pozdravio te @noskich

 

Po stoti put, ne predlažem nikakvu revoluciju, već neumorno ponavljam da je ona u današnjim uslovima nažalost nemoguća. A pošto bez revolucije nema izlaza iz ovog ćorsokaka u koji je svet zalutao, to nam je što nam je. No one here gets out alive.

 

 

Link to comment
10 minutes ago, Roger Sanchez said:

Nemam se što konkretno odgovoriti. Apparently, protiv fašizma se može boriti na sljedeće načine, slobodno izabrati: istragom izdajica Demokrata, iskorjenjivanjem nastranosti™, nizom gostovanja kod plebejskog tribuna Tuckera Carlsona, duvanjem Putinovog kurca...

 

Nastaviti niz.

 

Neumorno, besramno učitavanje :hail: Zaista si nedostajao ovom forumu, biće prava šteta kad te opet pošalju na hlađenje.

 

10 minutes ago, Roger Sanchez said:

Ali nikako se ne smije nabrojati mainstream antifašistički aktivizam, to su pozeri koji zapravo shillaju za establišment.

 

Mainstream antifašistički aktivizam :hail: 

 

Kako ide to, jeste li pobedili taj fašizam već jednom...? Niste još? Pa dobro, sigurno ga imate na konopcima...? Jeste li mu bar ušli u trag, identifikovali ga? 

 

Aha, to jeste pa odlično, da čujem? Fox News, MAGA, GOP, Twitter? Sjajno! E sad samo još jedna, ključna stvar:

 

Šta koji kurac nameravate da uradite protiv te strašne fašističke najezde?

 

Da glasate za Demokratsku stranku svake druge godine? Sjajno, ima li još nešto? Nema? 

 

E jebiga, onda. I niste ništa drugo nego "pozeri koji shillaju za establishment". 

Link to comment
15 minutes ago, Weenie Pooh said:

.......

Po stoti put, ne predlažem nikakvu revoluciju, već neumorno ponavljam da je ona u današnjim uslovima nažalost nemoguća. A pošto bez revolucije nema izlaza iz ovog ćorsokaka u koji je svet zalutao, to nam je što nam je. No one here gets out alive.

 

 

 

Zbilja? E pa onda izvini, sigurno ti je neko ukrao nalog pa pod tvojim imenom napisao ove postove.:fantom:

 

On 11.11.2022. at 17:02, Weenie Pooh said:

 

Kad bih napisao šta stvarno mislim da je rešenje, opravdano bi me banovali sa foruma zauvek. Umesto toga, hajde malo da kanališemo Trockiste - permanentna revolucija :fantom:

 

Izgradiš lepo klasnu svest u narodu i onda kreneš da je praktično primenjuješ, šta košta da košta, koliko traje da traje. Bez kompromisa sa kapitalom, bez kompromisa sa wannabe buržoazijom, guraš tvrdoglavo interese klase kojoj pripadaš, pa kad suprotstavljena klasa krene otvoreno i brutalno da promoviše svoje interese (a ne kvarno zakulisno kao što je to danas standard), mase će se valjda naći na tvojoj strani jer će videti jasno šta je alternativa. 

 

Onda scale up, proširiš projekat na globalni nivo, i Amerikanci te bombarduju da zaštite ljudska prava bog da te vidi!

 

(Naravno, u praksi bi to puklo na hiljadu i jednom mestu. Ali vredelo bi probati - pouke bi se izvukle.)

 

 

On 19.11.2022. at 0:52, Weenie Pooh said:

 

Nastavljate da karikirate čoveku poziciju, ali ona niti je suštinski nova niti je teška za shvatiti. 

 

Evo ako neće @Braća Strugacki, objasniću vam ja svoju perspektivu najprostije moguće, pa se slobodno sprdajte: "Borba za smanjenje greenhouse gasova" ne može i ne sme da ima prioritet u odnosu na klasnu borbu zato što će bez nje cilj biti 100% neostvariv. 

 

Bez Revolucije™, ta borba za sprečavanje ekološke katastrofe svodi se na uzaludne moralizatorske apele u kombinaciji sa beskrajnim čekanjem da profitni motiv proradi - da genijalni inovatori (tipa Elon Musk, je li) izmisle neki novi, magični model zelene ekonomije, da se nastavi ova ista bezumna trka za rastom ali održiva, što... da, any day now. U međuvremenu će nesmetano da trpaju jedni drugima pare u dupe dok svet tone, skrušeno aplaudirajući kad ih prekori neka Greta Thunberg du jour.

 

Sa Revolucijom™, taj paradoks bi nestao pa bi rešenje postalo manje nedostižno nego što danas jeste. Profitni motiv bilo bi moguće prosto zanemariti u diktaturi proletarijata, sveti gral GDP rasta mogao bi biti ukinut dekretom, energetska nezajažljivost čovečanstva bila bi drastično niža jer je ne bi više podupirali zakoni tržišta... a realno, bilo bi nas značajno manje nego što nas je danas na svetu jer bismo morali da platimo poveliku cenu da bismo dotle došli.

 

I taj drugi scenario daje male šanse za uspeh i opstanak čovečanstva, vrlo je teško ostvariv, praktično nemoguć. Ali onaj prvi nam daje šansu koja bukvalno teži nuli; u prvom scenariju, čisto je gubljenje vremena pokušavati bilo kakve apele na naše better angels i na razumne long-term ciljeve, bilo kakvo širenje svesti, bilo kakvo bacanje farbe na slike ili sedenje po putu.

 

Izbor je između kraja kapitalizma i kraja sveta, svaki treći put je šarena laža. Elon Musk vas neće odvesti na Mars.

 

 

Meni je interesantno kako ovaj lik koji se predstavlja kao ti želi da izmeni "klasnu svest u narodu" a istovremeno ga je sramota da napiše na forumu šta je rešenje jer bi ga banovali. Pa kako će narod da zna šta mu je činiti ako mu se javno ne ponude rešenja. A i jači mi je to revolucionar, plaši se bana na forumu. Tako će mu i proći revolucija.

  • +1 1
Link to comment

Besmisleno je raspravljati se s Vinijem sa pozicija "taj tvoj komunizam nikad nije upalio", jer nije u pitanju nikakav levi radikalizam, već klasičan neolib cinizam: ništa nema smisla i sve ide u kurac, tako da je najpametnije sedeti kotkuće i biti najpametniji. Što reko Lakan, neprevarane budale.

 

Radikalnija levica od Vinija su: sindikalisti iz Amazona, ANTIFA ekipa, Feterman, omrznuta AOC, Ne Davimo Bgd, Ćuta, Savo Manojlovića, trans aktivisti, Ženska solidarnost, BLM, Greta Tunberg, ona deca što bacaju farbu na slike, Ne damo livadice, ekipa iz Savskog nasipa i ustvari svako ko je ikad u životu pokušao da ogranizuje bilo šta i od toga nije napravio dramu kosmičkih razmera i odustao pre nego što je i pokušao jer ViŠe NiŠtA NeMa sMiSlA.

  • Hvala 1
Link to comment
44 minutes ago, Weenie Pooh said:

Da glasate za Demokratsku stranku svake druge godine

Da!

44 minutes ago, Weenie Pooh said:

Sjajno, ima li još nešto? Nema?

Ima. Ruganje ovima

_9da32a8c20a8469f9d8f7d1b7849af4d_main_c

 

8jo8s91mw1y51.png 221103170144-tucker-carlson-biden-speech

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
On 10.11.2022. at 2:28, Кристофер Лумумбо said:

Sleepy Joe u 24h nalupao i Ruse i Republikance, najbolji predsednik ikada.

Ovo mi je najdraži post u semestru, uramio bih ga, a onemogućili mi žbiri forumski (koje antisistemski™ Weenie opet priziva na mene) i da ga lajkam. :wub:

Link to comment
×
×
  • Create New...