Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

2 hours ago, John Coltrane said:

 

Po nekim navodima Barsa duguje FDJ 17mil £ što je skandal, ali zar FDJ ne bi to mogao da potražuje preko suda? Prelaskom u drugi klub ne zastarevaju dugovi.

 
Meni je bizarna uopšte taj predlog Barse da UTD plati to dugovanje!?!

 

 

 

 

Koliko sam ja shvatio, oni njemu još uvek ne duguju ništa formalnopravno. Valjda je rekonstruisao ugovor po kome je pristao na smanjenje plate tokom nekog perioda dok je Barsa bila u Buli, ali na povećanje u zadnjim godinama ugovora kad se klub izvuče iz sranja. Sva ta smanjenja i uvećanja se međusobno potiru, ali ga je Barsa do sada plaćala manje. Sad kad treba da krenu da vraćaju, oni bi da ga se reše. Po slovu ugovora oni su kvit, ali to ne menja činjenicu da je Barsa ispala teško govno.  

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Koliko sam ja shvatio, oni njemu još uvek ne duguju ništa formalnopravno. Valjda je rekonstruisao ugovor po kome je pristao na smanjenje plate tokom nekog perioda dok je Barsa bila u Buli, ali na povećanje u zadnjim godinama ugovora kad se klub izvuče iz sranja. Sva ta smanjenja i uvećanja se međusobno potiru, ali ga je Barsa do sada plaćala manje. Sad kad treba da krenu da vraćaju, oni bi da ga se reše. Po slovu ugovora oni su kvit, ali to ne menja činjenicu da je Barsa ispala teško govno.  

 

Ako je zaista tako, ne razumem šta je tačno trebalo da rade drugačije?

 

Dogovoriš X para za ovih par godina što je odigrao, isplatiš mu X para. 

 

A za godine za koje je dogovoreno X+Y para, te godine neće ni odigrati kod njih. To nek vidi u novom klubu kolika će mu biti plata.

 

Ako je ugovor rekonstruisan, ugovor je rekonstruisan. Mada ne kapiram kako može da potražuje 17 miliona samo na osnovu te razlike u plati; to više zvuči kao da mu neke plate nisu bile isplaćene. 

 

Cela situacija neodovljivo podseća na košarkašku, kad evroligaši prebijaju "dođem ti" dugove tako što puste igrače da odu u drugi klub za manje ili nikakvo obeštećenje.

Link to comment

On će valjda da pristane da ode, ako mu se isplati razlika između para koje bi dobio starim ugovorom i para koje je dobio novim ugovorom, u suprotnom ne. U suprotnom će ostati do kraja ugovora i naplatiti svaki eurocent koji mu je bio garantovan originalnim ugovorom.  Jedino što Barsa sad pokušava da ga na silu istera, što je po mom mišljenju kurvinskipičkasto, but thats just me...Mislim ono, kad meni neko pomogne kad mi treba, sigurno mu neću gurati vršnjaka otpozadi kad dođe vreme da ja nešto učinim za tog nekog. 

  • +1 1
Link to comment

  

2 hours ago, Bandito said:

po istom modelu je i Chelsea u jednom trenutku imao Salaha i De Bruynea i pustio ih da odu.

Taj model se zove Murinjo. Odrekao ih se kao nedovoljno dobrih.

 

12 minutes ago, Weenie Pooh said:

A za godine za koje je dogovoreno X+Y para, te godine neće ni odigrati kod njih. To nek vidi u novom klubu kolika će mu biti plata.

On valjda pored slova ugovora i "dzentlmenskog dogovora" da ce mu tih 17M biti vracene u ovoj sezoni, ima i snazan ugovor sa njima jos 4 god vrijedan 400k po sezoni.

Link to comment

Arteta pokušava rekonstruisati Pepov City na Emiratima ili voditi rat sa Ten Hagom u dovođenju igrača koji su mu lično poznati. Navodno je iduća meta Sane iz Bayerna.

Link to comment
1 hour ago, Jean-Luc Picard said:

 

Koliko sam ja shvatio, oni njemu još uvek ne duguju ništa formalnopravno. Valjda je rekonstruisao ugovor po kome je pristao na smanjenje plate tokom nekog perioda dok je Barsa bila u Buli, ali na povećanje u zadnjim godinama ugovora kad se klub izvuče iz sranja. Sva ta smanjenja i uvećanja se međusobno potiru, ali ga je Barsa do sada plaćala manje. Sad kad treba da krenu da vraćaju, oni bi da ga se reše. Po slovu ugovora oni su kvit, ali to ne menja činjenicu da je Barsa ispala teško govno.  

 

 

Barsin bivši predsednik je završio u zatvoru zbog optužbi da je unajmio agenciju koja je trebalo da blati neke od glavnih zvezda kluba :wacko:

Barsa je došla do preko milijarde duga iako je klub sa najvećim prihodom u La Ligi koji nije padao ispod 500mil € zadnjih 10tak sezona. Dakle pričamo o periodu u kom su bili 5 puta prvaci i uzeli jednu Ligu Šampiona uz dovodjenje mega zvezda iz klubova van Španije.

Ono što ih je "ubilo" su krediti sa kratkim rokom otplate, pa su non-stop bili u situaciji presipanja iz šupljeg u prazno. Naravno ne treba zaboraviti koronu, jer ogroman deo novca koji prihoduju stiže iz turističkih poseta Kamp nou.

Ali sa druge strane imaju i najveće troškove u La Ligi.

 

U junu je bilo predloga da se dug smanji prodajom dela TV prava (oko 10%) i to na 25 sezona unpared, kao i 49% licence i merčendajzinga što bi po procenama ljudi iz kluba donelo oko 600mil eura trenutne "finansijske inekcije".

 

Spotify im je na grudima, ali i na sisama ženskog FC, kao i u imenu stadiona koji će biti Spotify Kamp Nou. Cifra je oko 70mil € po sezoni.

Ovog leta počinje renoviranje stadiona pa se nadaju proširenju kapaciteta = više para od ulaznica.

 

Ono što je problem kod FDJ je činjenica da je zbog korone pristao na smanjenje plate, uz dogovor da ta razlika bude isplaćena do kraja ugovora. Tako da onih 17mil ima potencijal da preraste u skoro 100mil€. Neki od bonusa su mu vezani za nastupe (60% odigranih mečeva u sezoni) a neki za trofeje i plasman u finale LŠ.

 

Iako prvi put vidim ovaj sajt, u tekstu imate i link do sajte španske Marke, tj. do objašnjenja kako sve funkcioniše.

 

https://www.footballtransfers.com/en/transfer-news/es-la-liga/2022/07/fc-barcelona-how-barcelona-owe-frenkie-jong-100m

 

U principu, sve bi ovo bilo u redu da je FDJ neko uperio pištolj u čelo i naterao ga da potpiše za FK iz Pambukovice, ali FDJ treba da predje na OT gde samo onaj ko nije hteo nije ojadio kasu Glejzera tj. UTD-a. Zato mi je, uz svo jajarenje odvratne Barselone, prvo na pamet pao Pogba i pokojni mu agent.

Link to comment
8 hours ago, Zlurad said:

@John Coltrane Niko da spomene da ste potpisali Eriksena ili sam ja propustio da procitam. Dok Kristijano jos vaga i smislja kako da i gde da igra ligu sampiona


Bilo je reči ovde, ostale su formalnosti. Svi trube o tome, mogli su biti na pripremama već. 
 

Za Ronalda se raspituje Bajern a po netu kruže glasine da je prodao kuću u Mančesteru. 

Link to comment

Pa, da, to i gura Ronalda u Bavarske ruke. Athletic prenosi da su iz S.Arabije ponudili 25mil Mancesteru a Ronaldu 200mil platu!!!

Link to comment

Pa otkud Barsi 50 milki da kupuje, a nema para da isplati De Jonga? Novac kao u monopolu - ja već dugo ništa više ne razumem kad su u pitanju ta fudbalska mešetarenja..

Edited by papapavle
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...