Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

14 minutes ago, Lancia said:

Znam da nisi ti, ti si samo Zlurad :lolol: AS je madridska novina, podjebavaju Barsu s pravom.

 

Nego meni nikako nije jasno, kako Celzi kupuje toliko igraca, nije da imam nesto protiv njih, nego cisto znatizelje pitam. Za Forest ne smem ni da pitam.

 

Ja sam Private S. Baldrick i imam cunning plan samo sto modovi odbijaju da mi promene nick :lolol:

 

Celzi je valjda kad se prodavao postavio uslov da pored para za kupovinu kluba treba da ima neka ulaganja u igrace (pominjano je negde) pa je izgleda Boehli resio da sjebe tu klauzulu time sto ce da potrosi taj deo iz ugovora u dva roka, a pokusava da ne probije FFP tako sto igracima daje ugovore od po 6-7-8-9 godina, pa kad se razbije suma od 100 miliona na 7 godina to ispadne da placa 20inu godisnje a posto se FFP racuna na svake tri godine chekira dve stvari odjedanput. Isti rad je i sa Forestom. Gazda se nada da nece da ispadnu iz lige i da sledecih godina nece toliko da ulaze i kad se prebije na 3 godine bio bi ok sto se tice FFP-a. (cak i kada bi ispali iz lige, siguran sam da 90% igraca ima relegation klauzule pa bi sakupio prilicno para od prodaje da napravi tim za Chempionship i tako dok ne probije finansije). Jaao bre ljudi, ko da niko od vas nikad nije igrao football manager-a :lolol:

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Zlurad said:

 

Ja sam Private S. Baldrick i imam cunning plan samo sto modovi odbijaju da mi promene nick :lolol:

 

Celzi je valjda kad se prodavao postavio uslov da pored para za kupovinu kluba treba da ima neka ulaganja u igrace (pominjano je negde) pa je izgleda Boehli resio da sjebe tu klauzulu time sto ce da potrosi taj deo iz ugovora u dva roka, a pokusava da ne probije FFP tako sto igracima daje ugovore od po 6-7-8-9 godina, pa kad se razbije suma od 100 miliona na 7 godina to ispadne da placa 20inu godisnje a posto se FFP racuna na svake tri godine chekira dve stvari odjedanput. Isti rad je i sa Forestom. Gazda se nada da nece da ispadnu iz lige i da sledecih godina nece toliko da ulaze i kad se prebije na 3 godine bio bi ok sto se tice FFP-a. (cak i kada bi ispali iz lige, siguran sam da 90% igraca ima relegation klauzule pa bi sakupio prilicno para od prodaje da napravi tim za Chempionship i tako dok ne probije finansije). Jaao bre ljudi, ko da niko od vas nikad nije igrao football manager-a :lolol:

Fala Zlurade, nikad se nisam unosio previse, sad mi je jasnije :) promenite coveku nick!!! 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Presjek stanja nakon kraja prelaznog roka, uz napomenu da slobodni igrači još uvijek mogu promijeniti klub.

 

Arsenal - dovedeni su Trossard, Kiwior i Jorginho. Trossard pokriva napadačke opcije, Kiwior je ljevonogi stoper koji će biti back-up Gabrielu, a Jorginho iskusni vezni igrač koji može uskočiti u slučaju neke nužde. Marquinhos je posuđen Norwichu obzirom da dolaskom Trossarda i povratkom Smitha Rowea (sad), odnosno Nelsona i Jesusa (kasnije), imamo gužvu u napadu. Lokonga je posuđen Crystal Palaceu gdje bi Vieira trebalo da radi na njegovoj igri bez lopte. Cedric je otišao na posudbu u Fulham, kod nas na RB-u nije imao mjesta. Sve u svemu, i dalje se mrštim zbog manjka "lone 6" opcije u slučaju da se Partey ozlijedi/suspendira/uhapsi, ali generalno, odrađeno je ono što se u teoriji tražilo: 1.krilni igrač koji može igrati i u sredini, 2.LCB kao back-up Gabrielu i 3.novi igrač u veznoj liniji. Ostaje budžet nedirnut za veliko ljetno pojačanje - Rice ili Caicedo.

 

Manchester City - Građani nisu ništa dovodili. Otišao je Joao Cancelo na posudbu u Bayern. U suštini, City ne treba puno da dira svoj tim koji je krcat kvalitetom na svim pozicijama, ali ostaje dojam da su prespavali prelazni rok i da su mogli makar zamijeniti Cancela u smislu brojeva jer City igra Ligu šampiona, FA Kup i ligu. City je i dalje prvi favorit za osvajanje titule jer niko drugi u ligi ne zna iz čista mira dobiti 15 utakmica zaredom.

 

Newcastle United - Howe je doveo Anthonyja Gordona iz Evertona za 40 miliona. Iako nisam nešto fasciniran mlađahnim Gordonom, moglo bi biti da se radi o još jednoj odličnoj kupovini u smislu da se radi o igraču koji je gladan uspjeha (jebi ga, ipak je došao iz Evertona) sa neutvrđeno visokim plafonom i s kojim će Howe moći raditi bez problema. Njima ionako trebaju dati golovi, odbrana je vrhunska - samo 11 primljenih golova u 20 utakmica. Mlađahni Ashby je doveden kao dugoročna zamjena za Trippiera, Dubravka se vratio da grije klupu. Chris Drvo je prodan notingemskoj Šumariji, a usput im je uvaljen i Jonjo Shelvey.

 

Manchester United - najveći posao United je napravio prije početka januarskog roka tako što se dogovorio sa Ronaldom oko sporazumnog raskida. Promjena Butland-Dubravka nije Bog zna kako značajna, a dolazak Weghorsta i Sabitzera na posudbu kao jedinih akvizicija™ u januaru sugeriše da United lovu čuva za ljeto. Eriksenova ozljeda je natjerala klub na Sabitzera, inače ne bi ni njega dovodili. United je živ na sva četiri fronta - u EL ih čeka Barcelona, u finalu Liga-kupa (znamo da će proći Forest) Newcastle, u FA Kupu su možebitno još četiri runde pred njima, a u ligi su prošli 4 utakmice protiv dva najbolja tima lige sa odličnih 50% bodova tako da imaju lijepu poziciju za Top 4. Možda im najveće pojačanje bude Sancho, ako se vrati u formu iz dana u Dortmundu. 

 

Tottenham Hotspur - trebalo je da to bude najbolja sezona Spursa ikad, ali mislim da će im biti drago da znaju da su, uz Fulham, najbliži okončanju ligaške kampanje (odigrali 21 utakmicu). Januar su potrošili na ganjanje Pedra Porra iz Sportinga kojeg su na kraju i dobili. Zanimljivo je da su na posudbu poslali Djeda Spencea, a ugovor raskinuli sa Mattom Dohertyjem (imali su previše posuđenih igrača pa su morali da okončaju ugovor s njim). Pobijedili su Everton u utrci za Danjumu no vjerovatno bih ga i ja prije natjerao da radi kod mene u kancelariji nego da igra za Everton. Sva ta gimnastika se odvijala na jednoj poziciji dok su one puno ranjivije ostale netaknute. U moru loših vijesti, Antonio Conte je operisao žučnu kesu i čeka ga duži oporavak.

 

Brighton & Hove Albion - klub koji prkosi gravitaciji nije sačuvao Trossarda, ali jest Caiceda. Uspjeli su dovesti par perspektivnih igrača, a znajući kakvi su majstori u tome, očekujem da ih za par godina prodaju za 100 miliona.

 

Fulham - doveli su Cedrica iz Arsenala na posudbu i Sašu Lukića iz Torina da podebljaju vezni red. Fulham će vrlo vjerovatno izbjeći tradicionalno jo-jokanje sa Norwichom i ostati u PL-u, a mogli bi biti dio borbe za evropske pozicije sa Galebovima i Pčelama.

 

Brentford - kad smo kod Pčela, oni se drže svog provjerenog kadra. Ne bude li nekih disciplinskih posljedica za fudbalskog Mozzarta Ivana Toneya, imaju realnu šansu da se umiješaju u borbu za mjesto u Konferencijskoj ligi.

 

Liverpool - doveli su Codyja Gakpa tiho, da ne uznemire Weenieja, i recimo da ne djeluje baš da su pogodili s njim. Veznog igrača nisu dovodili što sugeriše da ili štekaju lovu za ljetni prelazni rok kako bi doveli kapitalca Bellinghama ili Klopp stvarno nije normalan. 

 

Chelsea - kupili su sve igrače na svijetu. Samo Bog zna šta će od ovih milion igrača ispasti i koliko ih je dobra kupovina, a koliko šrot koji će uveseljavati Arnhemšane™ i koji će samo Coltrane gledati dok bude pratio Eredivisie. Mudryk je vrhunski talenat, bez ikakve dileme, a Enzo Fernandez svjetski prvak. Badiashile se već pokazuje kao pojačanje za odbranu. Uspjeli su prodati Jorginha kojem je u ljeto isticao ugovor za pristojnu sumu.

 

Aston Villa - napravili su prodaju Ingsa West Hamu. Alex Moreno je doveden za poziciju koja je svugdje u svijetu deficitarna - lijevi bek djeluje kao dobra kupovina Unaija Emeryja. Očekujem da idućeg ljeta na prodaju stave i mrtvog Coutinha.

 

Crystal Palace - ljudi imaju svoje mjesto na tabeli zakupljeno prije početka sezone i kako god da igraju, tu će i završiti. Wilf Zaha ulazi u posljednjih nekoliko mjeseci boravka na Selhurst Parku i veliko je pitanje da li će ostati. Rosteri velikih timova se popunjavaju, Palace nikad neće biti jedan od njih (dok neki šeik ne odluči da bi bilo simpa da uloži par milijardi), a Zaha ulazi u tridesete bez krune karijere u vidu vrhunske sezone u vrhunskom timu. Arsenal se popunio, United ga je jednom imao i tu nije prošao. Doveli su Lokongu na posudbu, doveden je i Ahamada iz Stuttgarta. "Gallagher u Palaceu" bi bio vrhunski potez za sve tri strane.

 

Nottingham Forest - Šumarija je marljivo radila na natrpavanju kadra, kao da su pravo stranačko javno preduzeće. Udomili su ovog januara Felipea iz Atletica, Wooda i Shelveya iz Newcastlea, vrlo traženog Danila i Scarpu iz Brazila, a kao šlag na tortu, najzvučnije ime dolazi među stative - višestruki prvak Evrope Keylor Navas koji će mijenjati ozlijeđenog Hendersona.

 

Leicester City - Lisice su ostale bez Marka Albrightona što znači da je još samo Jamie Vardy tu iz šampionskog tima. Doveli su Tetea iz Lyona za krilne pozicije i Souttara iz Stokea da ojača poroznu odbranu kojoj nije dao samo onaj ko to nije htio.

 

Leeds United - imali su na papiru odličan prelazni rok. Odbranu im je pojačao Aleksandar Vučić™ iz Salzburga, dovedeni su Rutter i McKennie za napad i vezni red. Trebalo bi da bude dovoljno za miran opstanak. Kvalitet igre Leedsa je puno iznad borbe za opstanak.

 

West Ham United - Čekićari su doveli Ingsa koji se odmah ozlijedio no on će sigurno biti pojačanje za napad. WHU nije tim za ispadanje - po xG statistici, samo jednom ih je ove sezone suparnik nadigrao sa 1+ razlikom što će reći da su im rezultati puno gori od igre. Možda je ovo sezona depresije slična onoj koju prolazi Leicester pod Rodgersom nakon godina rezultata iznad objektivne kvalitete.

 

Wolverhampton Wanderers - Lopetegui je dobio nekoliko novih imena, Matheusa Cunhu, Sarabiju, Dawsona i Leminu. Tim bi morao biti jači nego što je bio. Djelovalo je kao da je postojeći portugalski roster istrošen i da je potrebna injekcija svježe krvi. Ključni nedostatak je dosad bio u rubrici datih golova i tu se osjeti koliko fali onaj stari Jimenez prije ozljede protiv Arsenala.

 

AFC Bournemouth - Trešnjice pokušavaju noktima i zubima da ostanu u ligi. Platili su masno Zabarnyja kijevskom Dynamu, a pazarili su i u Italiji. Primali su puno golova (najgora odbrana lige), posebno od velikih timova, i to će morati regulisati ako žele da ostanu u Premiershipu.

 

Everton - ne postoji klub u većem rasulu. Iako su prodali Gordona i generalno imaju manjak kvalitete jer im je jedini igrač iole pristojnog kvaliteta otišao u Tottenham (gdje se solidarisao sa Evertonom i igra na njihovom nivou), Karamele nisu potrošili ni filera da poprave tim. Osim ako ne računamo otpremnine - otpustili su debelog Franka i doveli Dychea. Lutaju u svemu, kako za isti posao mogu kandidati biti i Dyche i Bielsa nije jasno nikome. Smiješi im se prvo ispadanje nakon više od 70 godina.

 

Southampton - oni su se bar pomučili da nađu pojačanja pa da Nathan Jones može pokušati da ih spasi ispadanja. Oršić, Onuachu i Sulemana bi trebalo da donesu golove, a Southamptonu će ih trebati puno ako hoće da se odlijepe od 20.mjesta.

Edited by ArleKino
  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment
5 minutes ago, ArleKino said:

Manchester City - Građani nisu ništa dovodili. Otišao je Joao Cancelo na posudbu u Bayern. U suštini, City ne treba puno da dira svoj tim koji je krcat kvalitetom na svim pozicijama, ali ostaje dojam da su prespavali prelazni rok i da su mogli makar zamijeniti Cancela u smislu brojeva jer City igra Ligu šampiona, FA Kup i ligu. City je i dalje prvi favorit za osvajanje titule jer niko drugi u ligi ne zna iz čista mira dobiti 15 utakmica zaredom.

 

sad više nego ikad, sa ovih ukupno 22 seniorska igrača računajući trećeg golmana...kolika ono beše treba rotacija arsenalu? :dry:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

ETH opet izveo prilično jak tim obzirom na gust raspored i 3:0 iz prvog meča.

 

Sančo od 22.10. prvi put u timu, kreće sa klupe, očekivao sam da uzme broj 7.

Link to comment

Utakmica je dosadna do bola ali ne mogu prestanem da je gledam jer ova dvojica komentatora (ne znam koja je televizija, jak skotski akcenat) su kao matorci iz mapet sou-a sa povremenim ubacivanjem reci i recenica kao da su u pabu i kao neutralci gledaju tekmu uz pivo i onako s pola oka gledaju tekmu i komentarisu

Link to comment
  • Redoran locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...