Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

11 minutes ago, John Coltrane said:

Pre je u Feralu bila rubrika Shit of the week, obožavao sam je i jedva čekao svaki dolazak tetke iz CRO da mi donese štampana izdanja koja sam propustio, jbg tad nije bilo interneta. 

 

E sad je tako sa Klopovim presicama, mislim da mi bazendžije mogu "zavideti" koliko puta sam slušao tog čoveka. Toliko me uveseljava ove sezone da to nije normalno, svaki put se smejem od srca, kao posle dobrog vica.

 

Najnoviji hit je odogovor novinaru "veoma mi je teško da pričam sa vama, ako hoćete da budem 100% iskren i izabraću da to ne radim, a vi znate zbog čega...zbog svega što pišete (o meni), ja ću odgovoriti na to pitanje ako me neko drugi bude pitao" i u sekundi se javlja drugi novinar i kaže "evo ja ću" a onda Klop kaže "Da li možete da ponovite pitanje, molim vas" i drugi novinar ne bude lenj i ponovi pitanje.

 

Nekoć je u Utisku nedelje išla priča da kod nas ne postoji novinarstvo jer da postoji svaki sledeći novinar bi ponovio prethodno pitanje na koje je AV odbio da odgovori. Fino je videti da negde postoji, ta novinarska solidarnost.

 

 

James Pearce iz Athletica, sa njim se vuku neki repovi još od VVD transfera, posle bio najuren iz Echoa. Jedan od onih ITK insajdera koji nikad ništa živo nisu pogodili.

 

Flopara naravno jede govna, murinjovski pokušava da skrene pažnju sa mizernih performansa svog tima dizanjem frke sa reporterom bez povoda. I odgovor koji je dao na ponovljeno pitanje je besmisleno meandriranje:

 

 

Link to comment

Mislim da je na njega ispizdeo i pre par nedelja, kačio sam čini mi se.

 

 

edit: Ne, ipak je ono bio 5999 times Carl.

Edited by John Coltrane
Link to comment

West Ham pomogao sa ovim remijem, Newcastle je skroz zajeban tim. Tanka klupa se osjetila danas i kod nas i kod njih, teško je iznijeti sezonu sa 13-14 igrača.

 

Šta tek nas čeka kad krene EL...

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

James Pearce iz Athletica, sa njim se vuku neki repovi još od VVD transfera, posle bio najuren iz Echoa. Jedan od onih ITK insajdera koji nikad ništa živo nisu pogodili.

 

Covek je radio 14 godina u Echo-u i nije oteran nego je dobio posao u the Atletiku koji nije lokalna novina nego svetski brend a vec je 10 godina tier 1 na svim platformama za sve vezano sa LFC-jem.

 

Posto sad danas imao rabotu kad si analizirao Flopovu taktiku pa pomenuo i Darwina, moram da te pitam da li je Darwin kriv sto je ekipa primila 2 gola u prvih 12 minuta ili to sto prva prima gol poslednjih 15 utakmica (uz povremene flopove pa ne prime) i da li se nocu uspavljujes uz pomisao na Darwina i jutrima se budis sa mislima o Darwinu koje prethodne noci nisi imao? Ili je Darwin samo kriv sto nije dao tri gola i tako sam pobedio?

 

Pretpostavljam da nemas 15 godina i da nisi poceo da gledas fudbal pre 6 godina ali ovo svo tvoje kukanje na trenera, na flopovanje, na menjanje taktika, teranje trenera i igraca posle 20 kola, stvarno zvuci kao da jesi poceo da gledas fudbal tad.

 

Oh and btw, onu analizu od pre 2-3 nedelje na koju si mi se grohotom nasmejao sam preveo i prilagodio a kombinacija je analiza Shirera, Karagera i Nevila. Samo su slike moje, prevodi su moji. Usao si medju velikane fudbala i svima si pokazao koliko se ne razumeju u fudbal.

Link to comment
1 hour ago, Zlurad said:

Covek je radio 14 godina u Echo-u i nije oteran nego je dobio posao u the Atletiku koji nije lokalna novina nego svetski brend a vec je 10 godina tier 1 na svim platformama za sve vezano sa LFC-jem.

 

Vodi ga kući, čovek je težak smarač i čuveni izvor nedokazivih poluinformacija, ali svakako nemam nameru da branim Klopa od njega.

 

1 hour ago, Zlurad said:

Posto sad danas imao rabotu kad si analizirao Flopovu taktiku pa pomenuo i Darwina, moram da te pitam da li je Darwin kriv sto je ekipa primila 2 gola u prvih 12 minuta ili to sto prva prima gol poslednjih 15 utakmica (uz povremene flopove pa ne prime) i da li se nocu uspavljujes uz pomisao na Darwina i jutrima se budis sa mislima o Darwinu koje prethodne noci nisi imao? Ili je Darwin samo kriv sto nije dao tri gola i tako sam pobedio?

 

Darwin je danas kriv samo zato što je - po običaju - iz neposredne blizine napucao golmana u telo.

 

Kad je ovaj sunovrat u pitanju, Darwin nije kriv apsolutno ni za šta, i to sam više puta rekao. Krivi su oni koji su ga doveli misleći da je u pitanju takav kalibar da vredi reorganizovati čitav tim oko njega. 

 

1 hour ago, Zlurad said:

Pretpostavljam da nemas 15 godina i da nisi poceo da gledas fudbal pre 6 godina ali ovo svo tvoje kukanje na trenera, na flopovanje, na menjanje taktika, teranje trenera i igraca posle 20 kola, stvarno zvuci kao da jesi poceo da gledas fudbal tad.

 

Šta da ti kažem, žali se upravi vodovoda ili me dodaj na ignore list i neometano uživaj u praćenju ove spektakularne sezone. 

 

Liverpul pratim od vremena Roja Evansa, dakle svakako pamtim gora vremena od ovih, ali zaista ne pamtim ovako brz sunovrat. Uz minimalne promene igračkog kadra (i nijednu promenu na klupi), otišlo se od borbe za vrh tabele do borbe za deseto mesto. Ako ti imaš bolje objašnjenje od mog, slobodno ga iznesi - po mogućstvu svojim rečima. 

 

1 hour ago, Zlurad said:

Oh and btw, onu analizu od pre 2-3 nedelje na koju si mi se grohotom nasmejao sam preveo i prilagodio a kombinacija je analiza Shirera, Karagera i Nevila. Samo su slike moje, prevodi su moji. Usao si medju velikane fudbala i svima si pokazao koliko se ne razumeju u fudbal.

 

Ne bi bio ni prvi ni poslednji put, pundits su teški nemači pojma, opšte je poznato da su plaćeni pre svega da bi zabavljali narod svojim witty banterom. Shirer™ ima mesec i po dana trenerske karijere, Karager ravno nula, a Nevil je bio i ostao legenda Valensije.

 

U ovom slučaju, doduše, nisu ništa pogrešili - ispravno su uočili da je voda mokra, tj. da je za Klopov LFC neophodan napadač u ulozi Firmina a ne napadač u ulozi Darwina.

 

Problem je bio u tvojoj suludoj interpretaciji te tvrdnje. Ti si umislio da to

1) pravda Klopa jer je Firmino trenutno povređen :isuse: 

2) ne menja ništa za Salaha jer je desno krilo u 433 valjda isto što i desno krilo u 451 :isuse:

3) postalo problem tek ove sezone, a ne sredinom prošle kad je Mane bio prekomandovan na CF kako bi levo širio Luis Diaz

 

Kao što sam tada pokušao da ti objasnim, jedina razlika između perioda januar-maj i perioda avgust-novembar je bila u tome što je Mane za tri klase bolji igrač od Darwina, pa je koristio to malo šansi što je LFC u novoj postavi uspevao da mu stvori. Zahvaljujući njemu, mogli su da izboksuju pobede od po 1-0 ili dobiju Čelsi na penale posle 0-0, ali igra obično nije bila ni za kurac. Salah i Diaz bi zabili gol jednom u pet utakmica, šanse su se kreirale gotovo isključivo za Manea.

 

A na leto prošle godine, Klop i Lijnders dolaze na genijalnu ideju: zameniće Senegalca Urugvajcem :isuse: Da bi olakšali adaptaciju ovom vanserijskom talentu, napravili su još par korekcija, npr. razvukli krila još šire i dali im defanzivne zadatke, npr. ostavili dva defanzivna vezna umesto jednog, npr. zadržali bekove na pola terena, npr. dali zadatak Tijagu i Trentu da najprostojim mogućim dubinskim loptama traže usamljenog Darwina u špicu...

 

Bukvalno ništa od toga nije upalilo! LFC se mučio da da gol svakom osim nesrećnom Bornmutu, a protivnici ga se sve manje plašili pa sve agresivnije pritiskali loptu i pravili sve više problema. Samo je Firmino bio sposoban da umulja gol, bio je najbolji strelac iako je ulazio sa klupe. Posle dva-tri meseca mučenja, Klop je pojeo govno i vratio Firmina na lažnu devetku, sa Salahom i Darwinom na pozicijama inside forward, praktično se resetovao na sistem koji mu je pet godina bio default. Odjednom je sve proradilo, šanse da se ređaju, Salah da trpa, čak se i od Darwinove cevanice ili čela poneka lopta odbijala u mrežu! 

 

A onda, jebeno Svetsko prvenstvo i pauza od mesec dana tokom koje je Klopp došao na ideju da opet proba ono sa početka sezone. I gle čuda - isti sistem je ostvario iste rezultate, opet su oko desetog mesta! Opet ne mogu nikome da daju gol, opet manje igraju presing od protivnika, praktično sve isto osim što su sad povređeni i VVD i Konate i Firmino i drugi.

 

Meni uz sve to deluje da igrači više ne veruju u Klopa, da ih mrze da se trude, da otaljavaju svoj posao uz minimum zalaganja. I ne mogu da nemam razumevanja za taj stav, ma koliko mi mrzak bio. Godinama igraju u jednom sistemu, on daje rezultate, osvojili sve moguće trofeje... a onda im trener kaže, "Zajebite to, sad ćemo drugačije jer je meni došlo da od ovog malog Urugvajca napravim zvezdu. Nije bitno šta odgovara Salahu, Trentu, Firminu, Tijagu, itd - bitno je samo da dokažemo da sam ja bio u pravu."

 

Kako da se ne smore ljudi, kako?!

 

  • +1 1
Link to comment

Trebalo ti je 2 sata da napises ovoliki tekst. Kladim se da je poluzivot benzina makar duplo duzi!? Sledece sto cu da procitam je da Melisa nije tier 1 zato sto ima prevelike sise i zato su je oterali na skaj? Salah je danas 4 puta sutirao na gol, od toga jednom sa 5 metara, pa je promasio. Niti jedan udarac u gol. Ukupno 65 suteva ka golu ove sezone, 7 gola. Mane je ove sezone u Bajern ligi u 14 utakmica imao 6 gola i 3 asistencija, tvoj ljubavnik/ca Darwin je u nikad jacoj PL imao u 15 utakmica 5 gola i 2 asistencije. I dalje ne vidim tvoju poentu da je menjanje Klopovog sistema u 4-5-1 doprinelo tome da je LFC gde jeste. NIje problem LFC-a napad nego odbrana i sredina terena. Nije Salah nit Darwin kriv sto primamo gol poslednjih 15 utakmica u prvih 5 minuta. Sta, odbrana je zaboravila da fudbal? Klop je zaboravio kako da bude trener? Desava se. Desavalo se i ranije.

 

Ti punditsi koje pominjes su jedni od vidjenijih igraca engleskih liga i recimo svi su igrali, pa jelte makar poznaju osnove igre i taktike. Zvati nemace pojma Sirera, Karagera, Nevila je kao kad bih ja tebe nazvao trolom jer spamujes temu the last of us sa jebenim gorivom. Jesi nekad preziveo zombie apokalipsu? Nisi. Jebiga, oni jesu igrali fudbal pa valjda malo bolje znaju o cemu pricaju. I just in case, Liverpool i dalje igra 4-3-3. 4-51 bi podrazumevalo da krila budu duboko sto trenutno ni Salah ni Gakpo nisu: dokaz 1) primamo previse golova sa krila, 2) nikad nisi igrao football manager pa bukvalno nemas pojma o taktikama. Hajde, cekam te da odgovarajucoj temi.

 

Sunovrat? Ovo je Liverpul koga svi p(r)ate i poznaju. Godin(a)e slave a onda borbe za Ligu Sampiona ili kup. Kakav si ti to navijac (nisi ni navijac, sramota me je da se stavim u istu recenicu sa tobom) da posle sezone u kojoj smo bili u 4 finala, bukvalno 20 minuta do titule u PL, jebenog Reala u finalu, sa dva osvojena kupa (jednim miki maus) da posle 20 kola krenes da kakis protiv trenera i igraca. Igramo kao da smo juce krenuli da igramo fudbal. Next year is our year. Vazno je da sekta ne osvoji titulu.

 

(ja kasnim 3 sata ali niti imam zelje niti vremena da se merim kom je duzi, tekst)

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...