Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

Necete mi zameriti da postavim komentar jednog sjajnog forumasa sa drugog foruma: 

 

 

 

Ne znam da li je bilo...

Prva čatvrtina, 2.24 do kraja. Rezultat 19:19, time-out Zvezda. Ulazi Lazić umesto Lazarevića.

Lazić maši polaganje u prvom napadu sa klupe.

Sledeći napad maši trojku.

Primamo 2 trojke i jednu dvojku, serija Zadra 8:0, rezultat 19:27 na kraju 1/4.

 

Druga četvrtina

Odmah trojka Zadra, treća za redom za Jordana, koga valjda treba da čuva Lazić. 19:30

Lazić loš pas, izgubljena lopta.

9:11 do kraja, Lazić izlazi, a mi po inerciji primamo u sledećem napadu još jednu trojku, rez je 19:33.

 

Dakle. serija Zadra 14:0 za 3 ipo minuta u toku kojih je Lazić imao 0/2 iz igre, jednu izgubljenu i čiji je igrač ubacio 9 poena.

U tih 3 i nešto minuta za nas su šuteve uzimali Marković (promašio trojku), Dobrić (promašio trojku) i Luka (promašio za 2).

Petorka na terenu u dobrom delu ove serije Zadra: Ivanović, Dobrić, Lazić. Mitrović i Ilić.

Zadar dobija krila i kreće da pogađa sve i svašta. Mi iz nekog egala i početnog opuštanja ulazimo u ozbiljan problem i do kraja poluvremena ne uspevamo da se spustimo ispod -10, a skoro do kraja meča smo u debelom zaustatku.

 

Lazić opet igrao preko 20 minuta, tačnije 21:03

 

Da se razumemo, ne mislim da su ova 3 ipo minuta prelomni detalj meča koji nas je koštao poraza, bilo je većih gluposti i Vildoze i Nedovića u poslednjih par minuta, a i drugih tokom celog meča.

Ali je jako dobra ilustracija lošeg kombinovanja petorke na parketu i to smo imali prilike da vidimo, pa mogu slobodno reći, na svakom meču od početka sezone.

Ubijanje momentuma ekipe sa nesrećnim izmenama i kombinacijom igrača i u spoljnoj i u unutrašnjoj liniji je nešto što ne bi smelo da se dešava u novembru mesecu, posle svih pripremnih mečeva i 11 takmičarskih.

Nejasna je ideja već legendarnog tria Marković-Lazić-Lazarević u isto vreme u igri, gde Lazić lagano i bez blama treba da igra na poziciji beka šutera, Markoviću se sklanjaju i po par metara i skuplaju u reketu, nešto slično i Lazareviću. Koja god dvojica visokih da su u tim momentima na parketu (a posebno ako je jedan od njih Mitrović) nama u napadu toliko smanjuje mogućnost širenja igre, sposobnos ball handlinga ili bilo kojih tehničkih atributa, posebno ulaza i šuta za 3, da smo potpuno napadački impotentni.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Arthur Kirkland said:

Necete mi zameriti da postavim komentar jednog sjajnog forumasa sa drugog foruma: 

 

 

 

Ne znam da li je bilo...

Prva čatvrtina, 2.24 do kraja. Rezultat 19:19, time-out Zvezda. Ulazi Lazić umesto Lazarevića.

Lazić maši polaganje u prvom napadu sa klupe.

Sledeći napad maši trojku.

Primamo 2 trojke i jednu dvojku, serija Zadra 8:0, rezultat 19:27 na kraju 1/4.

 

Druga četvrtina

Odmah trojka Zadra, treća za redom za Jordana, koga valjda treba da čuva Lazić. 19:30

Lazić loš pas, izgubljena lopta.

9:11 do kraja, Lazić izlazi, a mi po inerciji primamo u sledećem napadu još jednu trojku, rez je 19:33.

 

Dakle. serija Zadra 14:0 za 3 ipo minuta u toku kojih je Lazić imao 0/2 iz igre, jednu izgubljenu i čiji je igrač ubacio 9 poena.

U tih 3 i nešto minuta za nas su šuteve uzimali Marković (promašio trojku), Dobrić (promašio trojku) i Luka (promašio za 2).

Petorka na terenu u dobrom delu ove serije Zadra: Ivanović, Dobrić, Lazić. Mitrović i Ilić.

Zadar dobija krila i kreće da pogađa sve i svašta. Mi iz nekog egala i početnog opuštanja ulazimo u ozbiljan problem i do kraja poluvremena ne uspevamo da se spustimo ispod -10, a skoro do kraja meča smo u debelom zaustatku.

 

Lazić opet igrao preko 20 minuta, tačnije 21:03

 

Da se razumemo, ne mislim da su ova 3 ipo minuta prelomni detalj meča koji nas je koštao poraza, bilo je većih gluposti i Vildoze i Nedovića u poslednjih par minuta, a i drugih tokom celog meča.

Ali je jako dobra ilustracija lošeg kombinovanja petorke na parketu i to smo imali prilike da vidimo, pa mogu slobodno reći, na svakom meču od početka sezone.

Ubijanje momentuma ekipe sa nesrećnim izmenama i kombinacijom igrača i u spoljnoj i u unutrašnjoj liniji je nešto što ne bi smelo da se dešava u novembru mesecu, posle svih pripremnih mečeva i 11 takmičarskih.

Nejasna je ideja već legendarnog tria Marković-Lazić-Lazarević u isto vreme u igri, gde Lazić lagano i bez blama treba da igra na poziciji beka šutera, Markoviću se sklanjaju i po par metara i skuplaju u reketu, nešto slično i Lazareviću. Koja god dvojica visokih da su u tim momentima na parketu (a posebno ako je jedan od njih Mitrović) nama u napadu toliko smanjuje mogućnost širenja igre, sposobnos ball handlinga ili bilo kojih tehničkih atributa, posebno ulaza i šuta za 3, da smo potpuno napadački impotentni.

 

Sinoc je samo potvrdjeno na velikom uzorku ono sto smo vidjali i ranije ove sezone a to je da Lazic radi stvari koje nije smeo da radi ni kod jednog trenera pre Jovanovica. Te stvari (pokusaj dodavanja iza ledja Vildozi na prethodnoj utakmici i ovaj pokusaj "asistencije" klupi u situaciji kad je imao lagano polaganje) ce naravno kod njega uvek izgledati groteskno jer to nije znao ni kad je bio u prajmu. A nije jedini, videlo se i pre ove utakmice da ekipa u jednom trenutku pocne da igra na auto-pilotu i odustane od plana igre koji je pripremljen skautingom. Ti ljudi su profesionalci koje su trenirali neki od najboljih evropskih trenera, oni znaju bolje od nas koliko ih rezultatski kostaju sumanute petorke sa po tri kamenjara u bekovskoj liniji, sta znaci kad ti udje druga petorka prepuna mediokriteta koji pokusavaju da dokazu da su igraci pa popiju dvocifreni brejk protiv Zadra sa tri i po igraca i koliko su uloge ovako kako su podeljene u neskladu sa kvalitetima i osobinama igraca.

 

Dovoljno je samo videti govor tela vecine igraca pa zakljuciti koliko se trener ovde pita. Cak i nasi najbolji igraci nemaju trunku discipline u igri, Vildoza igra kao klasican crowd-pleaser, Bentil je shvatio gde je pa gura privatnu statistiku, Nedovic igra sta hoce, Martin izgleda kao covek koji je shvatio da se zajebao sto je potpisao za ovu grupu gradjana. Pricamo o Holandu i njegovoj neozbiljnosti, mogu samo da zamislim o cemu covek razmislja na klupi dok se ispred njega blamiraju Dobric i Lazic na njegovoj poziciji a on dobije sansu na dva minuta i leti na klupu posle prvog promasaja. Nama je Zadar, kojem je prvi centar onaj mucenik iz Cedevite koji je veci deo karijere proveo kao krilni centar, sinoc uzeo dvocifren broj ofanzivnih skokova, mi smo sa evroligaskom centarskom linijom prvi ofanzivni skok uzeli u poslednjoj cetvrtini. O cemu da pricamo dalje?

 

Jovanovic vec koliko danas mora da dobije nogu jer ceo tim da zamenimo ne mozemo. Cak i onaj penzioner od Sakote bi bio napredak da sedi na klupi dok ne nadjemo krstenog trenera, igraci ce njega bar zbog godina da ispostuju. Ovaj nas slepac sve i da je najtalentovaniji trener na svetu jednostavno nema nikakav autoritet nad timom i nema teorije da ovi isti igraci proigraju kod njega.

  • +1 4
Link to comment
6 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Ispada stvarno Piroćanac.

 

Pa sunce ti jebem, kakva smo mi sprdačina od kluba, ovo čak više nije ni smešno već zaista duboko tužno.

Tvoja nagađanja ili nešto konkretno?

Link to comment
8 hours ago, harper said:

Te stvari (pokusaj dodavanja iza ledja Vildozi na prethodnoj utakmici i ovaj pokusaj "asistencije" klupi u situaciji kad je imao lagano polaganje) ce naravno kod njega uvek izgledati groteskno jer to nije znao ni kad je bio u prajmu

Ja sam još uvek pod utiskom ovog poteza asistencije klupi i prosto mi nije jasno da li je čovek na nekim teškim drogama ili namerno buši trenera, jer je nemoguće da je uradio ovo što je uradio. Da ga uhvatiš za ruku, da ga povučeš sa strane i da ga pitaš da li je realno da je na čistom polaganju (niko oko njega metar i po), bacio pas jako i nikome.

Link to comment

pa dobro, jest smešno kad se ovako pogleda, ali realno samo mu je ispala lopta iz ruke. što može da se desi i dešava se. moglo je i Jokiću da se desi isto ili Janisu.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, Ted said:

pa dobro, jest smešno kad se ovako pogleda, ali realno samo mu je ispala lopta iz ruke. što može da se desi i dešava se. moglo je i Jokiću da se desi isto ili Janisu.

 

Kakvo ispadanje, hteo je da doda, vidi se po pokretu leve ruke.

 

Al nije problem ni ispala već ta mudašca da sam ko duh nema muda da položi jebenu loptu u koš, čovek koji igra 100 godina u Zvezdi od čega koliko već EL i osvojio koliko već trofeja. Jadno.

  • +1 4
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...