June 3Jun 3 Strašan udarac i odvratan osjećaj nepravde i nemoći, kakav sam nažalost iskusio i u sopstvenoj porodici. Kao i vama koji ste već napisali, imam utisak kao da je otišao blizak prijatelj. U Crnoj Gori smo imali OBN preko kablovskog operatera i Edina sam prvi put čuo u sezoni 2007. kad je finale bilo San Antonio - Cleveland. Odmah mi se dopao jer je meni kod komentatora dovoljno samo jedno - da vidim da voli i poznaje materiju više nego ja i da umije da ti saopšti više od pukih opštih mjesta i klišea. Dodatna stvar je što se uvijek nešto moglo naučiti od Edina, počevši od toga da ti objasni akciju, pa preko nekih anegdota i poveznica iz prošlosti, do nekih insajderskih informacija koje nisu bile na nivou trača ili bilo čega prizemnog. Kako je bilo tada ostalo je i do posljednjih prenosa, a i uvijek mi ga je bilo zanimljivo čuti u podcastima, bilo onima koje je on vodio ili (i najviše) u ovom koji je radio sa Milošem. Nema pravde i nema utjehe, ostaju nam dobra sjećanja i uspomene.
June 3Jun 3 malo je reci legenda! rip.bilo ga je zadovoljstvo slusati i cinio je svaku utakmicu posebnom bez obzira jel to nesto lokalno ili nba. veliki gubitak za kosarku na ovim prostorima.
June 3Jun 3 Nije samo košarka, kakvo znanje o muzici, filmovima... ono je nerealno.Ja odgledam film i zaboravim ga sutra, njemu spomeneš neki tamo levi film iz 1973. godine, on zna celu radnju, glumce, režisere...
June 3Jun 3 3 hours ago, goofs said:Tuga, baš tuga, mnogo sam ga zgotivio poslednjih godina, njegovi podkasti su jedni od retkih koje redovno pratim, baš je bio zaljubljenik u basket i davao sebe za to. I dodatno pizdim jer su ga ova ćaci-govna najurila sa Arene, ne želim ni da razmišljam o tome koliko je to doprinelo ovakvom epilogu.Onaj klip kad on i Kole prenose Kecmanovu trojku gledam jednom mesečno, kad mi treba malo razonode. Ne znam da li bi mogao ikako da bude bolji da je neko drugi to prenosio, ne verujem.Nek mu je laka zemlja. Sa parkinga.Meni je najgotivnija scena s njim i Koletom kad su mislim prenosili neki kup u Nisu i vicu kako ne vide dobro teren od nekog transparenta, i odjednom kadar s terena prema njima kako se saginju/ustaju ispod/iznad transparenta i smeju se dok pokusavaju da povataju sta se desava na terenuNema veze sto je vise volo prijatenje nego yveydu, nikad mu nisam zamerao, mnogo dobar lik. I on i Losmi sesta licna koji je nas™ Edited June 3Jun 3 by Ratamahatta
June 3Jun 3 ne mogu da verujem......upravo sam pročitao vest, proverio nekoliko puta u neverici........zaista ne mogu da verujemne znam ni šta bih rekaoneka počiva u miru
June 3Jun 3 E da kod njega me je zidivila mirnoća™ čoveka koji ima znanje.Kad bi u podkastu Miloš rekao npr. da neko negde prelazi/dolazi, a on imao pouzdanu informaciju da to nije tako, on bi samo rekao "ma jok" ili "ima druge ponude" i ne bi insistirao na tome da on zna bolje i da je sagovornik u krivu...Retka osobina...
June 3Jun 3 2 hours ago, Ratamahatta said:Nema veze sto je vise volo prijatenje nego yveydu, nikad mu nisam zameraoKoliko je to nevažno, i sa koliko šmeka je Edin svoje simpatije iskazivao dok disrespecta nije bilo ni u naznakama.Nisam znala da je bio zet Ammara Mešića, mada mi savršeno ima smisla. Gubitak za ceo region i sve naše ljude.
June 4Jun 4 Zadnje sam ga gledao kada je intervjuisao Jokića u Denveru. Sa koliko ga je samo takta opustio i prosto naterao da se otvori...mislio sam da sa ovim podkastima prelazi na viši level te da ćemo uživati u jako smirenim, objektivnim analizama čoveka za koga se vidi da vlada materijom i da svoj posao naprosto voli...kvalitetan čovek...tuga Edited June 4Jun 4 by Tutankamon
Create an account or sign in to comment