Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

Opet ista prica, losa realizacija i igra u odbrani slaba.  Bez Sanoga, protivnik vozi loptu kroz sredinu kao izmedju cunjeva.  Sto se tice bekova, taman je Gobeljic zakrpio rupu po desnoj strani kada je Rodic otvorio rupu na levoj.  Picini je los u defanzivi i u ovom trenutku ja ne vidim njega u startnoj postavi.  Pavkov je mnogo los ali to smo vec znali.  Novajlije jos uvek nemaju status pojacanja.  Ja bih poceo ligaske utakmice u istom sastavu kao na kraju prosle sezone, s tim da Ggobelja igra desnog beka a centarfora moze i Goran Negic.

Link to comment

cudan osecaj. stvari ne stimaju, a cini se da smo doveli stvarno dobra pojacanja. mozda je utisak delimicno los jer su se igrale pripremne utakmice protiv vise nego solidnih slovenackih timova i jednog odlicnog ruskog, posle jako kratkog odmora, ali moram da priznam da prikazano brine.

Link to comment

Misterova Zvezda uvek sporo pali. U julu i avgustu to loše izgleda, kasnije mnogo bolje. Mislim da će pojačanja biti ok, imaju motor, a to je ono što Zvezdi treba jer smo teški i spori.

  • +1 1
Link to comment

Zenit se malo zajebavao s nama na kraju pa smo ucinili rezultat pristojnijim, to rade pravi prijatelji. Glavni utisak je steta sto su se bogatiji klubovi ukljucili za ovog Kasijeru, bio bi nam ozbiljno pojacanje.

 

Bojim se da nam se ponovo ne desi situacija da najbolji tim necemo gledati jer nam trener glumi teoreticara i mudrog genijalca koji kod nekih igraca vidi i ono sto bi i te igrace iznenadilo. Stara dobra boljka nasih trenera da bespotrebno komplikuju jednostavne stvari kako bi dokazali nesto, a obicno dokazu da su jeli govna. Da je fudbal jednostavna igra veceras su demonstrirali igraci Zenita kod svog drugog gola i Ivanic + Katai kod naseg jedinog. Kad je lopta u poslednjoj trecini svi se krecu i niko ne drzi loptu duze od dva kontakta jer je svaki delic sekunde vazan da se stekne prednost nad odbranom. Posto se Stankovic pita zasto nama izostaje realizacija neka snimi i pusti igracima tu akciju Zenita kod drugog gola, ne mora nista vise da im objasnjava.

 

Zabrinjava stanje nekih nasih igraca za koje nemamo zamene i ostaje samo da se nadamo da ovo sto su Picini i Rodic veceras igrali nije prava slika njihovih mogucnosti. Kako su obojica igrali dovoljno govori cinjenica da nam je Gobeljic veceras bio ubedljivo najbolji bek. Takodje se nastavlja izmotavanje i glupiranje sa Srnicem i Pavkovim na pozicijama Vojnika Kluba i Miljenika Navijaca, dva trupca koji na terenu sluze da ti ogade utakmicu koju gledas. Ipak, koliki god da su njih dvojica balvani za Veljka Nikolica su Zidan i Van Basten licno. Ne secam se kada sam poslednji put video profesionalnog fudbalera koji se plasi i lopte i duela, valjda je nas sadasnji sportski direktor bio poslednji takav mucenik. Koliko god ne podnosim Pavkova kad ga vidim na terenu jos manje podnosim tog foliranta i alibi igraca Nikolica.

 

Generalno uopste nismo toliko losi i mogli bismo da igramo solidan fudbal sa ovim rosterom ali na ovom nivou fudbala nekim igracima jednostavno nije mesto. Mi moramo sledeca dva meseca da igramo s najboljim timom svaku utakmicu dok igraci jedni drugima ne pohvataju kretnje, s obzirom na to da imamo dva nova clana startnih 11. Dakle, nista rotacije, nista izmisljanje tople vode, nista kurobecanje nekih igraca kojima se ponekad ne igra (u tebe gledam Rodicu), dva meseca mora da igra najjaci tim dok se ne automatizuju kretnje. Ne sme da nam se desava da primamo golove (kao drugi veceras) zato sto su se Kanga i Kangva posvadjali oko lopte ili da nam pukne presing i protivnik nam napravi zicer jer pet igraca izadje u presing a Srnic zaboravi na taj sitan detalj, krene tek kad ga Ivanic pozove, naravno ostane na nicijoj zemlji i njegov igrac nam donese loptu ispred sesnaesterca. Ozbiljan fudbal ne moze da se igra bez discipline i timskih kretnji, to je mozda moglo pre pola veka.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, roux senyurt said:

cudan osecaj. stvari ne stimaju, a cini se da smo doveli stvarno dobra pojacanja. mozda je utisak delimicno los jer su se igrale pripremne utakmice protiv vise nego solidnih slovenackih timova i jednog odlicnog ruskog, posle jako kratkog odmora, ali moram da priznam da prikazano brine.

Po meni, pojacanje bi trebalo da bude Bukari (mada to jos ne pokazuje) jer nam je ofanzivna igra po desnom boku bila slaba.  Za sada, Bukari i Picini predstavljaju vise odbrambeni problem nego dobitak u napadu.  Zato bih ja igrao sa Gobeljicem iza Bukarija iako je Gobeljic ogranicen igrac, ali je bolji u odbrani od Picinija.  Kangvu ja vidim kao alternativu Kangi kada ovaj drugi ne moze da igra ili kada igra slabo.  Mozda se vremenom Kangva pokaze bolji od Kange ali za sada Kanga ima primat.  Kako bilo, njih dvojca zajedno tesko da mogu jer time se rastura sistem koji smo do sada uspesno igrali u kome Sanogo mora da igra.

 

U spicu je sacuvaj boze.  Od Pavkova nema vajde, Ohi je prosle zime nagovestavao da moze da bude centarfor ali vremenom je utihnuo i do sada se nije probudio.  Mozda zele da ga prodaju jer navodno neki MLS tim nudi dobre pare.  Bolje je da ide jer sumnjam u njegovu renesansu.  Ovaj stil igre koji igra Zvezda mu izgleda ne odgovara.

Link to comment
Mogli smo vala i onog Dionija iskoristit u ovallkvoj situaciji sa spicevima.
Nismo, istekla mu pozajmica i nije vise u klubu.
Link to comment

stankovic se cak nije ni rukovao sa picinijem kad je ovaj izasao.

srnic je prosta alatka, korisna samo za jednu vrstu jednostavnog posla, kao, na primer, kada imas otvarac za konzerve a treba ti swiss army knife. ali, i kao takav je korisniji od velje nikolica koji je kao motorna pila kojoj je pukao lanac usred posla u sumi, zamenu nemas, a moras da je vucaras sa sobom.

Link to comment
39 minutes ago, roux senyurt said:

stankovic se cak nije ni rukovao sa picinijem kad je ovaj izasao.

srnic je prosta alatka, korisna samo za jednu vrstu jednostavnog posla, kao, na primer, kada imas otvarac za konzerve a treba ti swiss army knife. ali, i kao takav je korisniji od velje nikolica koji je kao motorna pila kojoj je pukao lanac usred posla u sumi, zamenu nemas, a moras da je vucaras sa sobom.

 

Srnic je upotrebljiv igrac za klubove koji nemaju kvalitet ovog tima Zvezde, pokazao je vec to i u Cukarickom i kod Milojevica. Kad tim ima ovakav kvalitet njegova sporost u razmisljanju (glupost takorekuc) i skromne tehnicke sposobnosti ozbiljno ugrozavaju timske kretnje. Kapiram da treneri vole te igrace sto "ostavljaju srce na terenu" ali tuzna je cinjenica da Srnic na poziciji na kojoj igra ne moze nista jer nema nijedan kvalitet koji je veznom igracu neophodan a ima gomilu mana koje na toj poziciji dolaze do izrazaja. Slab je u duelu, nesposoban u skoku, nema dug pas, nema sigurnost u dodavanju kod najosnovnijih pasova do noge i prijemu, kretnje mu se sastoje iz toga da rukom pokazuje igracu koji ima loptu kome da doda (klasican alibi skretnicar). Stankovic ga drzi u timu da bi trcao iza ledja saigraca i popunjavao rupe u sredini, sto on i radi, ali kad ih i popuni jedino sto moze, i to ne uvek, je da napravi ruzan faul, kakve obicno prave fizicki inferiorni igraci.

 

Nikolic je neuporedivo talentovaniji igrac ali je... pa, nemam bolju rec... picka. Da je u fudbalu zabranjen kontakt mozda bi i napravio neku karijeru, ovako nista. Mislim da nikad u zivotu nisam video u fudbalu vecu kukavicu od njega.

Link to comment

Stankoviceva izjava posle utakmice: "Videli ste jaku i ponosnu Crvenu zvezdu" vise prilici domacim politicarima nego dobrom treneru.  Ne znam sta mu znaci "ponosna" (a verujem da ni Stankovic ne zna), ali tim nije jak ako lakse prima golove nego sto ih daje.  Rezultati takvog tima su cesce porazi nego pobede.  U ovom trenutku, prodaja Erakovica po meni bila bi greska jer je Erakovic uz Dragovica nasi najbolji i najkonzistentniji odbrambeni igraci, dok svi ostali (a ima ih svega jos cetvorica) macke u dzaku koji ponekad zaigraju dobro da bi u narednoj utakmici bili losi.  Posto se stoperski par najteze i najduze uigrava, ostanak Erakovica do pauze za SP je po meni imperativ.  U protivnom, ne samo da cemo da imamo probleme u Evropi vec i u domacem prvenstvu pogotovo zato sto nam je napad postao neefikasan. 

Link to comment
9 minutes ago, harper said:

.....

Nikolic je neuporedivo talentovaniji igrac ali je... pa, nemam bolju rec... picka. Da je u fudbalu zabranjen kontakt mozda bi i napravio neku karijeru, ovako nista. Mislim da nikad u zivotu nisam video u fudbalu vecu kukavicu od njega.

Simtomatican je onaj njegov salto mortale u Hofenhajmu, pri cemu ga niko nije ni dodirnuo, i tako Hofenhajmu otvorio kontru za gol.  Ima on i drugih mana (los dugi pas, los sut), mada ima dobar fudbalski IQ u smislu da zna gde i kako treba da odigra, ali da to ostvari mu nedostaje alat ukljucujuci tu i hrabrost.

Edited by Dimitrije
Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Simtomatican je onaj njegov salto mortale u Hofenhajmu, pri cemu ga niko nije ni dodirnuo, i tako Hofenhajmu otvorio kontru za gol.  Ima on i drugih mana (los dugi pas, los sut), mada ima dobar fudbalski IQ u smislu da zna gde i kako treba da odigra, ali da to ostvari mu nedostaje alat ukljucujuci tu i hrabrost.

 

Ne moze fudbal da se igra ako se plasis kontakta. Nije mogao da ga igra ni Mrkela koji je bio toliko veliki talenat da su ga uporedjivali sa Dzajicem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...