Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

11 minutes ago, harper said:

 

Terzicevi licni afiniteti pocinju i zavrsavaju se finansijskim benefitima, to koga on simpatise ili ne je uvek bilo i uvek ce biti na prodaju. Zenit je za sada jedini ponudio konkretnu cifru i to je to. Erakovicu transfer u Zenit ne mora da smeta, kao sto nije smetao ni Vidicu transfer u Spartak iz Moskve. U fudbalu odavno vise nije bitno koji je igrac u izlogu i koje takmicenje igra jer su skauting sluzbe toliko razvijene da im ne promicu ni talentovani klinci od 14-15 godina a kamoli profesionalni fudbaleri koji igraju u jakim ligama. Mi smo prodali Sitiju bracu Ilic koje na terenu u seniorskoj konkurenciji u vreme prodaje niko nikada nije ni video.

 

U Soci idemo iz 10 miliona americkih zelenih razloga, isplacenih u podjednakim transama sledece dve godine, nemojte se zanositi tim pricama o sentimentima i politickim afilijacijama.

Da Ruski klubovi nisu izbaceni iz UEFA, ne bih imao nista protiv da Erakovic ode u Zenit, posebno za te pare.   Situacija je sada sasvim drugacija nego kada je Vidic presao u Spartak.  Vidicu je Spartak bio odskocna daska za dalje napredovanje u karijeri.  Bojim se da je u ovom trenutku Zenit Erakovicu zaustavna tacka. 

 

Nisam znao da nam placaju ogromne pare za utakmicu u Sociju, sto potvrdjuje moje sumnje da je u pitanju propagandna utakmica a ne pripremna.  Pitam se samo zasto ne u rubljama.

Edited by Dimitrije
Link to comment

Odslusah Stankovicev rezime priprema na klupskoj web-strani.  Zanimljivosti su da Mustafa izgleda ostaje u prvom timu, Lucic je 50-50, Bakajoko za sada ne.  Milunovic je pozeljan ali je izgleda na dugom stapu.  U evropskim utakmicama igrace se sa Sanogom kao osiguracem.  Alternativa je Srnic.  Protiv Zenita verovatno u kombinovanom sastavu (bez rovitih i povredjenih).

Link to comment

Iskreno sumnjam da nam Zenit placa vise od smestaja u Sociju.
Harper je mozda mislio na ugovor sa Gaspromom (dobili smo ugovor uz uslov da odigramo utakmicu sa Zenitom) ili na prodaju Erakovica.

Link to comment
35 minutes ago, Dimitrije said:

Da Ruski klubovi nisu izbaceni iz UEFA, ne bih imao nista protiv da Erakovic ode u Zenit, posebno za te pare.   Situacija je sada sasvim drugacija nego kada je Vidic presao u Spartak.  Vidicu je Spartak bio odskocna daska za dalje napredovanje u karijeri.  Bojim se da je u ovom trenutku Zenit Erakovicu zaustavna tacka. 

 

Nisam znao da nam placaju ogromne pare za utakmicu u Sociju, sto potvrdjuje moje sumnje da je u pitanju propagandna utakmica a ne pripremna.  Pitam se samo zasto ne u rubljama.

 

Kao sto rekoh, uopste nije bitno koja takmicenja ce Zenit igrati. Evropski klubovi nece prestati da prate njima zanimljive igrace iz ruske lige zato sto ruski klubovi ne igraju evropska takmicenja.

 

Sto se 10 miliona tice, ne placaju oni nama za tu utakmicu vec smo potpisali produzenje ugovora sa Gazpromom na jos dve godine, 5 miliona po godini, a Gazprom je generalni sponzor Zenita. Iz tog razloga nismo mogli da odbijemo igranje te utakmice, hteli to ili ne, niti ja mislim da je trebalo da odbijemo. Sportske sankcije su glupost i ako mozemo da igramo jer nije zabranjeno ne vidim zasto ne bismo. Ne ubijamo coveka za tih deset miliona, igramo prijateljsku utakmicu protiv igraca koji nemaju nista sa ruskom agresijom na Ukrajinu.

Link to comment

Pa

9 minutes ago, levi said:

svakako Erakovic ne bi igrao mnogo utakmica za Zenit u Evropi  nego bi ulazio u kupu i u manje bitnim utakmicama

Pa onda bolje da igra u Zvezdi gde bi bio u prvoj postavi u svim utakmicama i u Evropi i u domacim takmicenjima.  Cena bi mu samo rasla a moglo bi da mu se desi da ode sa reprezentacijom u Katar.  Kao rezerva u Zenitu, tesko da ce da vidi Katar.

 

Sto se tice igranja utakmice u Sociju, nisam imao u vidu sportske sankcije,  vec opravdanost da se ide na dug i zamoran put na utakmicu protiv jakog tima, uoci pocetka sezone, kada Zvezdin tim prilicno umoran i nedovoljno pripremljen.  Ako im je trebala jos jedna pripremna utakmica, bolje da su odigrali protiv tima kao Graficar nego da odlaze u Soci.  Ali posto je, ako sam dobro razumeo, zbog sponzorskog ugovora moralo da se putuje u Soci, onda nema smisla da ja iznosim svoje argumente sa nekakvog laickog sportskog stanovistva.  Nadam se samo da ne izgube katastrofalno.

Link to comment

U Zenitu ce imati najmanje duplo vecu platu, ako ode uopste, a dovoljno je mlad da moze da rehabilituje karijeru, cak iako stagnira tamo.

Uvek moze u Zvezdu da se vrati :D

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Pa

Pa onda bolje da igra u Zvezdi gde bi bio u prvoj postavi u svim utakmicama i u Evropi i u domacim takmicenjima.  Cena bi mu samo rasla a moglo bi da mu se desi da ode sa reprezentacijom u Katar.  Kao rezerva u Zenitu, tesko da ce da vidi Katar.

 

Sto se tice igranja utakmice u Sociju, nisam imao u vidu sportske sankcije,  vec opravdanost da se ide na dug i zamoran put na utakmicu protiv jakog tima, uoci pocetka sezone, kada Zvezdin tim prilicno umoran i nedovoljno pripremljen.  Ako im je trebala jos jedna pripremna utakmica, bolje da su odigrali protiv tima kao Graficar nego da odlaze u Soci.  Ali posto je, ako sam dobro razumeo, zbog sponzorskog ugovora moralo da se putuje u Soci, onda nema smisla da ja iznosim svoje argumente sa nekakvog laickog sportskog stanovistva.  Nadam se samo da ne izgube katastrofalno.

 

Soci je na dva sata leta od Beograda.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Moguce da je 2 sata ako iznajme carter do Socija.  Redovna linija od Beograda vise ne radi.  Kako bilo, mislim da je bolje da ne igraju nego da igraju zato sto tim nije spreman za utakmicu protiv jakog protivnika.  Jedina korist bi bila ako pobedimo ili igramo nereseno.  Poraz se ne bi odrazio dobro na Zvezdin tim.

Link to comment
5 minutes ago, Dimitrije said:

Moguce da je 2 sata ako iznajme carter do Socija.  Redovna linija od Beograda vise ne radi.  Kako bilo, mislim da je bolje da ne igraju nego da igraju zato sto tim nije spreman za utakmicu protiv jakog protivnika.  Jedina korist bi bila ako pobedimo ili igramo nereseno.  Poraz se ne bi odrazio dobro na Zvezdin tim.

 

Naravno da ce iznajmiti avion ako Zenit ne posalje svoj. Fudbalski klub ionako odavno ne leti redovnim linijama na evropska gostovanja.

Link to comment
2 hours ago, Dimitrije said:

Pa onda bolje da igra u Zvezdi gde bi bio u prvoj postavi u svim utakmicama i u Evropi i u domacim takmicenjima.  Cena bi mu samo rasla a moglo bi da mu se desi da ode sa reprezentacijom u Katar.  Kao rezerva u Zenitu, tesko da ce da vidi Katar.

 

 to sam mislio u  normalnim uslovima, da Zenit igra Evropu Eraković bi teško video prvi tim, a možda ni Zenit, kao Davidovac i CSKA. ovako možda dobije priliku da igra rusku ligu bez briga, koja je i takva kvalitetnija od naše, gde je većina utakmica ili nameštena ili sa nenormalnim pritiskom da svaki kiks može da znači gubitak titule. ni jedno ni drugo nije dobro za razvoj igrača. ovo mu je možda čak idealno da igra dobru ligu u kojoj će se verovatno lakše davati šansa mladim igračima

 

kako god ništa od toga ne utiče presudno na odluku, nego Terzina finansijska konstrukcija. u tom smislu verovatno preferira Ruse sa kojima može da pravi razne kreativne aranžmane plaćanja i kompenzacija, a sa Francuzima bi moralo sve na belo, smaranje

Link to comment

Zenit ce tesko da posalje svoj avion zbog vazecih sankcija.  No, da vidimo kako ce cela saga da se zavrsi i da se nadamo da nas Zvezda i/ili Erakovic prijatno iznenade.

Link to comment
2 minutes ago, levi said:

 

 to sam mislio u  normalnim uslovima, da Zenit igra Evropu Eraković bi teško video prvi tim, a možda ni Zenit, kao Davidovac i CSKA. ovako možda dobije priliku da igra rusku ligu bez briga, koja je i takva kvalitetnija od naše, gde je većina utakmica ili nameštena ili sa nenormalnim pritiskom da svaki kiks može da znači gubitak titule. ni jedno ni drugo nije dobro za razvoj igrača. ovo mu je možda čak idealno da igra dobru ligu u kojoj će se verovatno lakše davati šansa mladim igračima

 

kako god ništa od toga ne utiče presudno na odluku, nego Terzina finansijska konstrukcija. u tom smislu verovatno preferira Ruse sa kojima može da pravi razne kreativne aranžmane plaćanja i kompenzacija, a sa Francuzima bi moralo sve na belo, smaranje

????   Pa momak se razvio u odlicnog igraca upravo igrajuci u domacoj premijernoj ligi.  Erakovic je inteligentan, zreo, ambiciozan i ima dobre radne navike.  To plus igranje u dobrom klubu kao Zvezda izbacilo ga je u prvi plan kao jedinog domaceg igraca mladjih kategorija za koga se nudi neki ozbiljan novac.  Drugi, talentovaniji igraci njegove generacije, nisu to postigli jer su im nedostajale zrelost i/ili ambicija, i/ili inteligencija, i/ili radne navike.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...